Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie laptopa z OlX po okazyjnej cenie mam mało czasu :(


Recommended Posts

Fakt grzeje ale w grach, można podstawić książkę albo od biedy talię kart z tyłu albo podstawka chłodząca i temperatura nie przekracza 95*C, bez podstawek łapie 105 ale nie widzę spadku klatek

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Teraz to i tak 2 lata i wymiana o ile nie padnie coś po drodze. Ciężko teraz o solidny sprzęt w tej cenie. Wszystko plastik który wygina się po oparciu ręki.
Za solidny trzeba zapłacić. Ponad 10 lat mam Elitebooka 8540p, po 40 tys godz pracy wymieniłem dysk na SSD, teraz robi za domowy :)

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Ja bym chyba rzucił monetą pomiędzy Legionem z i5 10300 + 1650Ti, a tym z Ryzenem 4600 + 1650.

Intel wygrywa wydajnością w aplikacjach jednowątkowych, Ryzen w wielowątkowych, ale ma więcej rdzeni. Na dzień dzisiejszych ich wydajność jest porównywalna.

Legion z Intelem ma mocniejszą o jakieś 5-10% kartę graficzną (w zależności od gry). Czasem te 10% może zaważyć na tym, czy w grę da się przyjemnie pograć. Z drugiej strony w grach, gdzie znaczenie będzie miał procesor, pewnie te proporcje się wyrównają. Ciężki orzech do zgryzienia, tu może też zaważyć osobista sympatia do konkretnego producenta :)

https://www.purepc.pl/lenovo-legion-5-test-laptopa-do-gier-z-ryzen-5-4600h-i-gtx-1650

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Ryzenom nie można zrobić undervoltingu by zbić te temperatury

???

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Nawet jego dysk twardy, 120GB talerzowiec żyje. 

 

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Nawet jego dysk twardy, 120GB talerzowiec żyje. 

Lubisz sado-maso? ;)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@ up

W takim 3000N200 SSD niewiele pomoże a trzymac to warto bo to już robi się retro ;)

W aristo jest 2.1 GB w trybie PIO :) jeśli ktoś jeszcze pamięta jaka to zawrotna szybkość :-) na poziomie pendrivea.

Czy autor zdecydował się na któryś model ?

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, BlackCoffe napisał:

Nawet w swoich nowszych Lenovo mam HDD

Wymień to na SSD na Boga :D

Ostatnio się ze stacjonarki pozbyłem HDD i jest taka cisza że jak włączam to patrzę na diodę bo nie słychać prawie różnicy :D O różnicy w szybkości działania nawet nie wspominam.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Nawet w swoich nowszych Lenovo mam HDD :P

Właśnie, dobre pytanie.

Wybór padł na tego laptopa

 

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r5-8gb-512gb-1650-no-os.bhtml?gclid=CjwKCAiAxeX_BRASEiwAc1QdkSVDPcCt9ER9lh9qbivi004wQz7E2Pk--9soB1hvXw-2olAW2BdO7xoC1aAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#opis

Za miesiąc jeszcze ram tylko dokupię :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...