Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów 
Mam przedziwny problem z komputerem i potrzebuje pomocy kogoś mądrzejszego.
komputer uruchamia się średnio raz na 50 uruchomień, zazwyczaj ekran jest czarny czasami staje na logu MSI wejscie w bios również nie zawsze jest możliwe. 

zauważyłem że po odpięciu dysku z Windowsem odpala i wchodzi do biosa bez problemów stwierdziłem że to awaria dysku i postawiłem system na drugim wszystko działało przez jakieś 3 dni i sytuacja powtarza się dokładnie tak jak wcześniej

 

I w tym momencie zgłupiałem całkowicie, próbowałem wyciągać baterie i zmienic ramy bo akurat miałem dostęp Ale tak jak myślałem kompletnie nic to nie dało.
Ktoś ma pomysł o co tu chodzi ?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam na śmierć zapomniałem dodać specyfikacji.
Ryzen 5 2600 (Bez OC)
Radeon RX 580 (Bez OC)
Msi b450 gaming plus
G.Skill Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL16 (F43000C16D32GISB)
Corsair CX750M 750W 80 Plus Bronze

Niestety nie mam możliwości podmienić grafiki na inną a ten procek nie ma zintegrowanej.
Sprawdziłem jeden dysk SSD niestety drugi pod m2 nie jestem wstanie jak go podepnę komputer wisi na czarnym ekranie nie mogę wstanie wejść nawet do biosu. Już nawet kilkanaście restartów nie pomaga

 

 

SSD 250.JPG

Link to post
Share on other sites

Udało mi się rozwiązać w/w problem wywaleniem z zestawu dysku na M.2 Ale teraz mam problemy z wywalającym blue screenem z różnymi kodami błędów zazwyczaj do 3 min od uruchomienia ale bywa że i w czasie ładowania się wysypie. Również zdążą się "freez" zamiast blue screen. Próbowałem formatować ale bez efektów a nawet zmieniałem dysk. Ktoś ma może pomysł czego to może być wina i jak naprawić problem?

Przechwytywanie.JPG

2.jpg

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Przechwytywanie2.JPG

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnych updatów systemu, średnio mam jak bo dzieje się to cały czas nawet świerzo po formacie. 
Nawet wgranie chrome nie odbyło się bez blue screen.

Płyta głowna ma zainstalowane najnowszy bios, zaraz pościągam wszystko sterowniki ale z tym co się dzieje może to trochę potrwać 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...