Skocz do zawartości

hd 7970 czerwone artefakty


Recommended Posts

Witam,

Komputer już niestety leciwy ale dotychczas wystarczał na moje potrzeby.

Od jakiegoś czasu system losowo wyrzucał bsod, czasem przez ponad tydzień nie pojawiał się żaden błąd, czasami nawet raz dziennie.

 

Wczoraj podczas gry w Destiny 2 komputer wyłączył mi się 2 razy. Sprawdziłem temperatury i okazało się, że ram zaczął się grzać miał ponad 130st.C, pomogło podkręcenie obrotów wentylatorów i przestawienie obudowy w bardziej przewiewne miejsce. Dziwna sytuacja bo nigdy wcześniej się to nie zdarzyło, temperatury CPU i GPU były w normie.

 

Dzisiaj znowu podczas grania w Destiny 2 na monitorze pokazały się czerwone paski po czym ekran zgasł, po restarcie systemu uruchamia się "naprawa automatyczna", próba wystartowania systemu kończy się czarnym ekranem.

 

Czy to na pewno uszkodzona kara graficzna? Jeżeli przyszedł na nią czas to czego szukać w jej miejsce, może z trochę lepszą wydajnością?

IMG_20210106_141537666.jpg

IMG_20210106_141628547.jpg

Link to post
Share on other sites

To bardzo kiepsko bo procesor ma wbudowaną kartę graficzną i można by było to sprawdzić [o ile jest to ten z sygnatury]. 

A nie masz możliwości sprawdzenia swojej grafy w innym kompie bądź wsadzenia innej? Bo to co dałeś na zdjęciu wygląda na uszkodzenie grafy.

Link to post
Share on other sites

Tak procek to i5 2500k.
Spróbuję w jakimś lokalnym sklepie komputerowym zapytać czy mi sprawdzą tą kartę bo nie mam za bardzo gdzie jej teraz sprawdzić:/
Zastanawia mnie ten skok temperatury ramu, a sama grafika nie była jakoś mega przeciążona podczas grania.

Link to post
Share on other sites
A sprawdź napięcia na poszczególnych liniach jeszcze

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka


Jutro kupię przewody do miernika i sprawdzę.



Podłącz komputer pod TV.
 


W jakim celu? System nie startuje nawet więc nie wiem czy to wina monitora.
Link to post
Share on other sites

W laptopach takie paski to uszkodzona matryca. Tutaj system nie da się uruchomić, ale podłączenie pod TV wykluczy uszkodzenie monitora. Niby nie powiązane ze sobą awarie, bo wątpliwe, że uszkodziła się grafika i monitor, ale taka diagnoza nic nie kosztuje.

 

Link to post
Share on other sites
Albo monitor do sąsiada na chwilę i podpiąć pod jego sprzęt , laptopa czy co tam ma

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka




Komp sprawdzony na tv, takie same czerwone paski.

Napięcia zmierzone na 24pin
12,15v
3,40v
5,03v

Kara graficzna na 12,22v

Napięcia wydają się w porządku.

Edit.
Tak się teraz zastanawiam, w historii tego pc to już druga uwalona grafika, może to zupełny przypadek ale tak sobie myślę, że może winna jest płyta główna?

Bsodsy pojawiły się praktycznie od początku jak kupiłem komputer i nigdy nie udało mi się rozwiązać tego problemu ani co jest jego przyczyną. Pierwsza grafika to GTX 560Ti i problem ze słynnymi fochami Fermiego.
Po ok 4 latach karta padła i kupiłem 7970, którą mam 5 lat.
W międzyczasie okazało się, że mój egzemplarz MSI P67A-C45 cierpi na problem z nie działającymi portami sata, aktywne są tylko pierwsze dwa (https://pclab.pl/news44711.html).
Może to zupełnie nie związane ze sobą a może mobo jest głównym winowajcą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...