Skocz do zawartości

Monitor traci sygnał, wentylatory max obroty


Recommended Posts

Cześć. Mam następujący problem. W większości gier po dłuższym lub krótszym czasie obraz gaśnie, monitor traci sygnał, a wentylatory cały czas chodzą z maksymalną prędkością. Jedyne co można zrobić to ręcznie zresetować. Nie ma znaczenia czy gra jest mało wymagająca czy bardzo (np w Cyberpunka grałem godzinę i nic się nie dzieje, a potrafi się to stać w Gwincie po 3 minutach). 

 

Wszystkie części są nowe:

Ryzen 5 1600 AF + Mugen 5

MSI B450M Mortar Max 

Patriot 2x8gb 3200 mhz

RX 5700 Gigabyte Gaming OC

Supremo 550W Gold 

Crucial BX500 

 

Co próbowałem zrobić:

- świeży Windows z najnowszymi aktualizacjami

- różne sterowniki chipsetu, gpu oraz najnowszy bios

- wszelkie ustawienia zasilania 

- na początku miałem stary zasilacz XFX Core 550W Bronze, wymieniłem go na Supremo i nic to nie zmienilo

- temperatury każdego podzespołu są w porządku, nic się nie grzeje 

- przełożenie Ramu w różne sloty i karty w inny slot

- każdy benchmark, stress test, mem test PC przechodzi bez problemu 

- sprawdziłem wszystkie podłączenia kabli, wszystko wygląda ok

 

Odesłałem również kartę na gwarancję, to rzekomo zaktualizowali Bios. Oczywiście nic to nie dało. Za drugim razem stwierdzili "mechaniczne uszkodzenie złącza PCIe" i już nie przysługuje mi żadna gwarancja oraz rękojmia. Wtyczka wchodzi normalnie, a samą kartę odłączałem może z 3 razy, zawsze ostrożnie. 

 

Pomóżcie, bo już pomysły mi się kończą. 

 

 

Edytowane przez Shepard3
Link to post
Share on other sites

W podgladzie zdarzen w Windowsie masz jakies bledy krytyczne, bledy albo ostrzezenia w momencie gasniecia monitora ?

Masz moze jakas inna karte graficzna na podmianke albo mozliwosc skorzystania z zintegrowanej grafiki w procesorze ?

Link to post
Share on other sites

Pokaż foto złącza PCI Express tzn. wymontuj kartę i zrób fotkę pinów tych co wchodzą w slot PCI Express. Przy okazji sam sprawdź czy jest widoczne jakieś uszkodzenie. Twój  przypadek jest przestrogą, że przed wysłaniem na reklamację trzeba zrobić dokładne zdjęcia wysyłanego podzespołu. Jeżeli, któryś z pinów jest uszkodzony to kwalifikuje kartę do naprawy po uwzględnieniu opłacalności lub wymiana.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.01.2021 o 17:21, lonialomax napisał:

Pokaż foto złącza PCI Express tzn. wymontuj kartę i zrób fotkę pinów tych co wchodzą w slot PCI Express. Przy okazji sam sprawdź czy jest widoczne jakieś uszkodzenie. Twój  przypadek jest przestrogą, że przed wysłaniem na reklamację trzeba zrobić dokładne zdjęcia wysyłanego podzespołu. Jeżeli, któryś z pinów jest uszkodzony to kwalifikuje kartę do naprawy po uwzględnieniu opłacalności lub wymiana.

Dzisiaj postaram się to zrobić. Dodatkowo pojawił się "Whea Logger ID 18". Dodatkowo zamieszczam log z programu HWINFO64. 

log.CSV

Link to post
Share on other sites

Z jakiej aktywności na PC jest ten log? Najwyższe użycie CPU jest na poziomie 28%. a GPU sporadyczne wzrosty użycia. W logu nie ma wskazań na jakiś problem sprzętowy. Jak możesz, to pozostaje sprawdzenie na zasilaczu o mocy zalecanej przez producenta karty grafiki czyli 600W obecny ma na linii 12V 528W.  Jeszcze uruchomienie Windows w czystym rozruchu jak również weryfikatora sterowników https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/why-you-shouldnt-use-the-driver-verifier-in-windows-10.html

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.01.2021 o 17:21, lonialomax napisał:

Pokaż foto złącza PCI Express tzn. wymontuj kartę i zrób fotkę pinów tych co wchodzą w slot PCI Express. Przy okazji sam sprawdź czy jest widoczne jakieś uszkodzenie. Twój  przypadek jest przestrogą, że przed wysłaniem na reklamację trzeba zrobić dokładne zdjęcia wysyłanego podzespołu. Jeżeli, któryś z pinów jest uszkodzony to kwalifikuje kartę do naprawy po uwzględnieniu opłacalności lub wymiana.

https://ibb.co/Qkc4Cqn 
Podsyłam zdjęcie złącza.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.01.2021 o 11:21, Shepard3 napisał:

mechaniczne uszkodzenie złącza PCIe"

Złącze PCI e karty to jest ta część karty która wchodzi do slotu na PCI Express x 16 na płycie gł. czyli fotka powinna być z drugiej strony. To co pokazałeś to jest złącze zasilania karty. Tak trochę gdybamy bez jakichkolwiek działań z Twojej strony. Uruchom chociaż weryfikator sterowników i podmień zasilacz na wersję o mocy 600W.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...