Skocz do zawartości

MSI Z97i Gaming ACK problem


Recommended Posts

Witam serdecznie

Specyfikacja komputera

płyta główna: MSI Z97i Gaming ACK

procesor: I7 4790K nie kręcony

ram: GSKILL 2400 MHz 16 GB bez profilu XMP

zasilacz: Be Quiet SFX L 500W 80+ Gold

GPU: MSI GTX 1050Ti Gaming X

Dysk SSD Goodram CX400 512 GB

Mam problem z płytą główną MSI Z97i Gaming ACK

Mianowicie po rozebraniu, czyszczeniu i ponownym montażu komputer przestał się uruchamiać.

Procesor, ram, gpu i zasilacz są sprawne. Miałem możliwość je przetestować w innym swoim komputerze.

Na tyle ile udało mi się ustalić to wina leży po stronie płyty głównej. Płyta nie reaguje na przycisk power ani na zwarcie pinów power.

Na pinach odpowiadających za uruchomienie brak zasilnia 3,3v.

Ogromna prośba do użytkowników forum, jeśli ktoś z Was posiada schemat elektryczny do tej płyty głównej to proszę o taką informację. Będę miał wówczas możliwość dokładniejszej diagnozy wspomnianej płyty.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Rozumiem, że płyta musi być w formacie ITX? Trochę to zawęża niestety opcje do wyboru.

Jeśli masz fundusze, to procesor bierz 10400F, warto bo od razu wskoczysz na 6 rdzeni i 12 wątków. Pamięci na razie możesz sobie zostawić te, które masz, a zawsze możesz wymienić na lepsze za jakiś czas. Pamiętaj jednak, że na chipsecie innym niż Z490 pamięci będą chodziły maksymalnie na 2666MHz przy i5. Nie opłaca się w związku z tym brać drogich pamięci (wystarczą choćby Adata XPG Gammix 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz CL16, które można spotkać za ok. 260 zł).

W przypadku tych płyt ITX różnica między B460 i H410 nie jest zbyt duża. Wybierając H410 rezygnujesz z RAID (którego pewnie i tak nie używałeś), karta sieciowa będzie 1Gb, zamiast 2,5Gb oraz 1 złącze M2 zamiast 2. Jeśli Ci te braki nie przeszkadzają, to spokojnie możesz brać tańszą płytę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Płytę udało mi się połowicznie uruchomić poprzez połączenie pinów zasilacza. Prawidłowe uruchomienie płyty uniemożliwia zwarcie jakiegoś elementu na płycie głównej ktorego nie jestem w stanie zlokalizować. Jak na razie plyta laduje w pudelku, poczeka aż będę miał wiecej czasu by przy niej popracować. A idac za radą kolegów z forum zakupiłem nową platformę z i5 10400f. Temat można uznać za zamknięty.

Edytowane przez juras123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...