Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich poszukuję smartphona w budżecie jak wyżej. Zamierzam go kupić w ciągu 2 tygodni lub 2 miesięcy, zależy od wyboru - obecnie posiadam wysłużonego Honora 8 dual Sim, o ile nie jest mi bardzo śpieszno o tyle, ten telefon ma swoje lata świetności za sobą.
Moje preferencje względem nowego urządzenia to:  wydajność>niezawodność>bateria>aparat>wyświetlacz.

Czego poszukuję w nowym nabytku:
- NFC
- Czytnik linii papilarnych (z przodu lub na pleckach)
- Minijack
- Wolałbym uniknąć zagiętego ekranu
- min. 8 gb ramu, min 128 gb pamięci (ufs 3.0 co najmniej) 
- Wifi ax
- usb-c 
- skoro piszę o wydajności to chyba tylko wybór(?) z snapdragonów 855,865,888,777
- co do samego aparatu - nie musi być super, najlepszy, ale fajnie jeśli robiłby jakoś przyzwoicie te zdjęcia 

Chciałbym nowy telefon używać podobnie jak jego poprzednika - około 3 lat, więc fajnie jakby był w stanie tyle wytrzymać. Wydajność podałem z tego względu iż potrafię często używać kilku aplikacji naraz oraz gram w jedną mobilną grę. W miarę możliwości byłbym bardziej skłonny ku mniejszemu telefonowi niż większemu (miałem okazję używać przez krótki czas Realme 7 Pro, może to po prostu nie-przyzwyczajenie, ale wydawał się już całkiem duży dla mnie). Z ostatnich miesięcy obserwowałem wiadomości i Xiaomi mi 11 wydaję się dosyć ciekawym wyborem, choć nie posiada minijacka, jest też Honor v40 (o ile dostanie na Europę snapdragona 777), który wydaje się dosyć ciekawy. Będę oczywiście kupował telefon w stanie nowym oraz w miarę niedawno wypuszczonym na rynek (może max ostatnie pół roku).

Co byście polecieli? Czy jest coś obecnie już dostępnego na rynku wartego uwagi? 

Link to post
Share on other sites

przeglądałem pixela 4a, ale raczej bym mocno go odpuścił. Wymiarów aż tak bym się nie trzymał, ale fajnie by było gdyby telefon niebyłby większy od realme 7 pro, lub ewentualnie byłby bardziej poręczny (w jednej ręce) od wspominanego modelu. Choć raczej trzymałbym się tych 6-8 miesięcy od premiery. 
Czy w takim razie jest mocna różnica w użytkowaniu przy odejściu od ufs 3.0? Jakie modele by wtedy były w zasięgu? 

Ah zapomniałem dodać, że modele Huaweia (usługi Google) oraz Samsuga odrzucam z marszu.
Czy warto się interesować: OnePlus 8T, vivo X50e 5G, Xiaomi Redmi K30 Pro?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Czy w takim razie jest mocna różnica w użytkowaniu przy odejściu od ufs 3.0?

niekoniecznie, 2.1 ma całkiem znośną prędkość zapisu i odczytu, więc na to bym nie patrzył

 

20 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Czy warto się interesować: OnePlus 8T

tak

 

20 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

vivo X50e 5G

imo nie, ale jeszcze zależy w jakiej cenie możesz go kupić

 

20 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

Xiaomi Redmi K30 Pro

poco f2 pro czyli k30 pro na europe chodziło po 1500 złotych, imo nie

 

20 godzin temu, Sin Zu007 napisał:

ale fajnie by było gdyby telefon niebyłby większy od realme 7 pro

wszystkie wymienione przez ciebie telefony są większe od 7 pro

możesz spróbować z realme x50 pro, jest niby trochę mniejszy od 7 pro, ale nie ma jacka, na amazonie chodził po ~1600 złotych

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jempierozki napisał:

 

wszystkie wymienione przez ciebie telefony są większe od 7 pro

 

Realme 7 pro = 160.90 x 74.30 x 8.70 mm
Oneplus 8t = 160.70 x 74.10 x 8.40 mm
powiedziałbym, że to samo, a nawet i setki mm mniejszy :D i nawet jestem mocno zainteresowany tym Oneplusem 8t (który swoją drogą jest lepiej zrobiony aby go trzymać w jednej dłoni), choć kilka bolączek
- słabe nagrywanie(pomijalne dla mnie),
- ciut gorsze zdjęcia w nocy(pomijalne dla mnie),
- cena (- i tu jeszcze jest wersja ta bardziej rozpieszczona - z większą ilością ramu, gdzie cena w ogóle przekracza 3k - i tu mam dylemat - czy za te 3-4 lata, 8gb ramu i tylko 128 gb będzie wystarczające, bo jeśli nie to trzeba wyłożyć te 400zł więcej),
- brak minijacka,
po za tym raczej same plusy.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz telefon na parę lat to o+ będzie lepszym wyborem - w flagowcach masz deklarację 3 lat wsparcia (średniaki oprócz pełnego norda nie mają tego szczęścia) czyli do końca 2023r. Relam jako tania marka tego samego koncernu to bym się nie spodziewał.

Link to post
Share on other sites

W takim razie już ustalone, i raczej wersja bogatsza o+ 8t. 
Teraz tylko czekać na jakąś fajną promocję w najbliższym czasie :D 
Jeszcze dopytam się co do minijacka - czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś szczegóły podczas zakupu rozgałęźnika usb-c -> minijack? Czy może on jest dodany razem z smartphonem?

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, Sin Zu007 napisał:

Czy może on jest dodany razem z smartphonem?

chyba od serii 7 op już nie dodaje przejściówek

 

29 minut temu, Sin Zu007 napisał:

czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś szczegóły podczas zakupu rozgałęźnika usb-c -> minijack?

afaik nie, jedynie będziesz pewnie musiał otg włączać, żeby móc skorzystać ze słuchawek

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...