Skocz do zawartości

Upgrade mojego zestawu


Recommended Posts

Siemka,

Moj zestaw z podpisu chyba szykuje się do wymiany.

Powiedzcie mi co bym musiał zmieniać żeby odczuć roznice w zestawie.

Musi zostać:

Buda,

Dysk.

Fajnie by było jak by zostalo i można było użyć do nowego zestawu :

RAM,

chłodzenie cpu/gpu.

 

Kwota, no nie wiem. Lubie stosunek jakości do ceny, żeby nie przepłacić... średnie ceny, no nie wiem.

Zaproponujcie coś.

Link to post
Share on other sites

W praktyce do zmiany prawie wszystko: Procesor, płyta główna, ram, karta graficzna, ssd

Chłodzenie CPU będzie kompatybilne z najnowszym socketem 1200 intela, chłodzenie gpu raczej nie ma szansy żeby było kompatybilne z czymś współczesnym.

Na twoim miejscu wymieniłbym CPU,MOBO,RAM dorzucił jakiś ssd na m.2 i poczekał aż ceny kart graficznych spadną. Jakość/cena najlepiej obecnie wypada i5-10400f.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jako ze jakiś czas temu sam użytkowałem i5 2500k to ten cpu do gier zaczął już dostawać zadyszki, po zmianie na i7 3770K problem zniknął ale msi do p67 i tej płyty głównej chyba nie przewiduje wsparcia dla 3 generacji  Intela ... jaki żal bo asus do p67 wsparcie ma , trzeba by sprawdzić empirycznie czy cpu trzeciej generacji będą poprawnie wykrywane przez bios płyt głównej lub dokładniej sprawdzić jaka płytę główna posiadasz  

https://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/P67A-C45_(B3).html

https://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/P67A-C45.html

bo jedna wsparcie ma druga nie bardzo...

2x2 ramu to obecnie raczej do Internetu a nie do grania, np 2x8

grafika 1GB ramu całkiem spoko Wiedźmina 3 będzie można odpalić ...  ale suwaki od jakości na maxa w lewo ...  

patrzanie jak działa system, programy czy gry bez dysku SSD jest tak ekscytujące jak co najmniej , patrzeć jak farba schnie na ścianie XD 

także realnie patrząc o ile dało by się zamontować i7 3770k i go oskalpować, do tego dysk SSD np. Crucial MX 500 GB i grafika GTX 1650 super o ile będzie dostępna

to już można by cos poczarować i pogiercować.

ale fakt ze ceny używanych cpu nie zachęcają do zakupu i np taki i5 10400f wraz z nowa płyta główna i a co za tym idzie ramem DDR4 i dyskiem pod M.2  będzie to ładnie działać ale trzeba przeliczyć ile trzeba było by wydać na modernizację a ile na praktycznie nowy komp bo czasem jest tak ze zasilacz tez trzeba wymienić.    

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Mr.T... napisał:

także realnie patrząc o ile dało by się zamontować i7 3770k i go oskalpować, do tego dysk SSD np. Crucial MX 500 GB i grafika GTX 1650 super o ile będzie dostępna

To nie ma żadnego sensu. Obecnie używane i7 3770K stoją w ogłoszeniach po 500-700 zł, a kupuje się stary procesor do starej płyty głównej, która nie wiadomo ile już przeszła. Nowy Core i5 10400F w sklepie kosztuje ok. 670 zł. Sprzedanie starego procesora, płyty i pamięci może pokryć koszty zakupu nowej płyty, trzeba by było dopłacić jakieś 200-300 zł do RAMu. Chłodzenie ze starego procesora bym przełożył do nowego, bez problemu będzie pasować, a Noctua jest porządna.

Link to post
Share on other sites

Hej,

Dzięki za zainteresowanie tematem.

To że MOBO, CPU, GPU to wiem że trzeba by zmienić.

Ale na co? Rzucajcie bardziej konkretami żeby móc sobie wyszukać, sprawdzić ceny itp.

 

Co do procków nie wiem jak teraz wygląda różnica między i7 a i5 ale jak ja kupowałem to lepiej było wziąć i5 pod gry bo wydajność podobna a temp niższe.

 

HDD - zostaje. SSD jakoś mnie nie przekonuje ale to już indywidualna sprawa.

 

Czemu RAM musiałby zostać zmieniony ? Różnica między DDR3 a DDR4 jest taka duża ? Rozumiem że można użyć DDR3 do nowego MOBO i z czasem je zmienić ?

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Drusss napisał:

Ale na co? Rzucajcie bardziej konkretami żeby móc sobie wyszukać, sprawdzić ceny itp.

Wszystko zależy od funduszy.

Procesor:

  • i5 10400F - 669-699 zł
  • i7 10700F - 1309-1399 zł

Płyta główna:

  • Budżetowo na B460 (MSI B460M PRO-VDH, Gigabyte B460 HD3, MSI MAG B460M MORTAR) - 400-500 zł, pamięci nie podkręcisz
  • Budżetowo na Z490 (Gigabyte Z490M) - 560 zł, podkręcisz pamięci, spokojnie wystarczy do i5 10400F
  • Średnia półka na Z490 (Gigabyte Z490 UD, MSI Z490-A PRO, Gigabyte Z490M GAMING X) - 630-750 zł, bardziej rozwojowa opcja

RAM:

  • Budżetowo do B460 - 270-300zł, 2x8GB 2666-3200MHz
  • Opcja pod Z490 (Patriot Viper BLACKOUT / Viper 4 / Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB)) - 310-360 zł, 2x8GB 3600-3733MHz.
32 minuty temu, Drusss napisał:

Co do procków nie wiem jak teraz wygląda różnica między i7 a i5 ale jak ja kupowałem to lepiej było wziąć i5 pod gry bo wydajność podobna a temp niższe.

Na razie w przypadku gier pomiędzy 10400F i 10700F nie ma wielkiej różnicy.

32 minuty temu, Drusss napisał:

HDD - zostaje. SSD jakoś mnie nie przekonuje ale to już indywidualna sprawa.

Błąd, SSD daje dużego kopa do wydajności, warto wziąć SSD NVMe 0,5-1TB pod system i gry, albo chociaż 0,25TB pod sam system i programy.

32 minuty temu, Drusss napisał:

Czemu RAM musiałby zostać zmieniony ? Różnica między DDR3 a DDR4 jest taka duża ? Rozumiem że można użyć DDR3 do nowego MOBO i z czasem je zmienić ?

Od czasów Intel Core 9 generacji standardem są pamięci DDR4 i innych te platformy nie obsługują. Tak naprawdę DDR3 zaczęły odchodzić do historii już od Intel Core 7 generacji.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki Panowie za odpowiedzi! Troche mi się rozjaśniło kwotowo. 

Napewno będę szedł w i5 - kasa i jak sam napisałeś nie ma duzej przewagi w wydajności. 

 

No i teraz GPU. Kwota coś do 1k ? Będzie coś sensownego??

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Pawel7 napisał:

Jedyne co można dostać, to zwykły GTX1650 za około 800 zł, co wydaje mi się sporo przesadzoną ceną.

Za 800zł to na dniach widziałem GTX 1650S MSI Ventus na proline....

 

Patrząc na to jakim PC zainteresowany dysponuje i ile chce wydać nie wiem co tu robi i7 i pakowanie do 10400F MOBO na Z490.

 

2 godziny temu, Drusss napisał:

No i teraz GPU. Kwota coś do 1k ? Będzie coś sensownego??

Używany GTX 1660 Super za ~950zł, opcja pod szkło FHD 60-75Hz na tu i teraz.

 

Jaki masz obecnie monitor, model?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...