Skocz do zawartości

Kolorowanie historii git VSC


Recommended Posts

Albo szukaj w ustawieniach, albo jakieś wtyczki do VSC. W czystym gicie robią to flagi --decorate i --graph. Poczytaj o .gitignore, bo masz w repo pliki, których tam nie powinno być - ustawienia IDE.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Karister napisał:

szukaj w ustawieniach

sęk w tym e w ustawieniach szukałem, i albo czegoś nie wiem, albo tego nie ma.......

 

8 godzin temu, Karister napisał:

W czystym gicie robią to flagi --decorate i --graph

Tak wiem, tylko że VSC to nie czysty GIT..........

8 godzin temu, Karister napisał:

Poczytaj o .gitignore,

co złego w .gitignore? Pytam serio.

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.12.2020 o 23:41, Karister napisał:

Nie powinieneś trzymać ustawień IDE pod kontrolą wersji wraz z projektem. Tych rzeczy się nie commituje i wrzuca je do .gitignore.

W przypadku projektu publicznego -> tak masz rację. Nasz projekt jest jesdnak prywatny..........

Link to post
Share on other sites

Odpowiedziałeś sobie sam słowami "nasz projekt". Dlaczego zakładasz, że wszyscy programiści chcą używać tych samych ustawień IDE albo w ogóle tego samego IDE? A nawet jeśli teraz tak jest, co w sytuacji, kiedy ktoś nowy dołączy do projektu? IDE jest tylko narzędziem i każdy używa takiego, co lubi i w sposób, jaki mu służy. Konfig IDE może być w osobnym repo GITa i wtedy kto chce, skorzysta. Wielu doświadczonych programistów ma takowe zapisane w swoich prywatnych repo. Nie trzyma się takich rzeczy w repo projektowym. W nim powinno być tylko niezbędne minimum potrzebne do zbudowania i uruchomienia projektu lokalnie.

Edytowane przez Karister
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

@Karister dobrze gada, wszelkie katalogi projektów zawsze wrzuca się do gitignore. Ktoś będzie miał inne ustawienia i będzie bałagan.

 

A co do sedna, ten widok co pokazałeś jest kijowy jak nieszczęście. Ja używam drzewka ala source tree i tam widzę wszystko co mi trzeba. W VSCode jest to plugin Git Graph.

https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=mhutchie.git-graph

 

A sorry, rozpędziłem się. Ci chodzi o jeden plik.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...