Skocz do zawartości

HP 8000/8200 USDT Google Stadia i Steam Remote Play


Recommended Posts

Witam!

Potestowałem Stadię i daje radę - na moim zabytkowym PC LGA775 Q8400, Laptopie i3 4Gen, a nawet Androidzie na SD625 i chodzi... Spróbowałem ostatnio Steam lokalne połączenie - Wiedźmin 3 na PC (bo tam Radeon R9 i chodzi...) do Laptopa, który był podłączony do TV i też działa. No ale tak: kompa stacjonarnego nie chce mi się przenosić z pokoju, laptop ciągle zajęty, a jak chciałbym pograć na TV to potrzeba by czegoś co przeniesie obraz Stadia/Steam Remote Play na TV. Telewizor to LG na WebOS więc ani jedno ani drugie nie jest obsługiwane. No i tak opcje jakie znalazłem to:

1. Jakiś Android Box/Stick ale kwestia jest taka że na TV LG mam chyba wszystkie platformy VOD które mi do szczęścia potrzeba i Android BOX przydałby się tylko do streamingu gier ale z tego co czytałem to i tak Stadia może sprawiać problemy jeśli urządzenie nie jest certyfikowane przez Google. Zalety - małe wymiary, mało prądu. Wady - mała użyteczność  

2. Znalazłem takie cuda na Intel Atom D2550 pamięć SO-DIMM, dysk SSD, ładne małe ale jedyny system który chodzi to WIndows 7 32bit, z Linuxami czy Android X86 jakaś kicha, bo układ graficzny nie ma wspieranych sterowników przez Intela z tego co doczytałem no i wydajność problematyczna. Zalety - Windows 7 i oprogramowanie na niego, ładne, małe, mało prądu . Wady - może nie wyrobić z dekodowaniem video, bo graficznie cienkie to jak barszcz podobno...

3. No właśnie za 150-200PLN można kupić takie cuda jak w temacie. Wymiary 25X25X7cm małe to to nie jest ale... np. HP 8000 na LGA775 z E8400 4GB RAM i jakiś dysk lub HP 8200 na LGA1150 z jakimś I3 2XXX 4GB. No i tu dochodzimy o sedna - układ graficzny. Starsza opcja to G45 czyli  GMA 4500 a młodsza to Intel HD2000 / HD 3000 w zależności od procesora. Dodatkowo w HP 8200 jest złącze MXM, czyli można teoretycznie kartę graficzną dołożyć (ale to już droga zabawa jest). Przy takim wyborze stawiam sobie nawet Win 10 64bit (bo sprzedają od razu z systemem) albo Linuxa / Android X86 co tam chcę. Tylko nie wiem czy grafika podoła Stadia i Steam Remote Play. Zalety - uniwersalność platformy. Wady - wielkość, wygląd, prądożerność (zasilacz zewnętrzny ma 180W)

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

Mariusz

Link to post
Share on other sites

W przypadku Stadia warto szukać sprzętu, w którym karta graficzna będzie sprzętowo obsługiwała kodek VP9. Wyświetlanie obrazu jest generowane na tej samej zasadzie, co wyświetlanie filmów z YT.

  1. Działa bez problemu na Chromecast Ultra, ale potrzebuje kontrolera Stadia. Stadia dział też na Mi Box S, nie ma jej w sklepie GP, ale można ją ściągnąć i zainstalować przez Aptoide TV. Jak na razie działa, mam nadzieję, że Xiaomi wystąpi o certyfikację Boxa do Google, ewentualnie niech tego po prostu nie blokują.
  2. Brak sprzętowego dekodowania VP9, sprzętowo obsługuje tylko MPEG2, więc procesor może się tu mocno pocić i nie zawsze może być płynnie.
  3. Opcja z E8400 może wypalić, ale trzeba brać pod uwagę, że za dekodowanie wideo będzie odpowiedzialny procesor, bo karta graficzna nie ma sprzętowego dekodowania. Warto by było gdzieś na próbę skombinować komputer z E8400 i sprawdzić jak sobie daje radę z filmami FHD na YT, które będą zakodowane w VP9. Jednak skoro Q8400 daje sobie radę, to E8400 pewnie też nie będzie miał z tym problemów. W przypadki Core i5 karta graficzna też nie ma sprzętowego dekodowania VP9, ale za to procesor jest na tyle mocny, że bez problemu poradzi sobie z dekodowaniem obrazu.

Może ta lista Ci się przyda, są tam wyszczególnione procesory między innymi z boxów TV, na której są oznaczone te ze sprzętowym dekodowaniem VP9.

https://kodi.wiki/view/Android_hardware

Edytowane przez Pawel7
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

No i wielkie dzięki! Teraz wiem już mniej więcej o co chodzi :) HP 8300 USDT z I3 3220 i 4GB ramu też nie ma dekodowania sprzętowego VP9 z tego co widzę no ale powinien sobie poradzić ze Stadią. No a można to kupić w cenie Miboxa. No i postawię na tym Androida X86 w dualboot z Windowsem 10 i niczego więcej mi nie trzeba...oprócz niższej ceny prądu :) Jeszcze raz dzięki za poradę!

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Na MiBoxie nic innego nie postawisz, ale pewnie Ci chodziło o HP ;)

Androida x86 nie polecam, jest to sztuka dla sztuki i działa dość słabo, lepszy będzie Chrome OS, który normalnie działa i będzie praktycznie w pełni funkcjonalny.

Ja od siebie polecam Kubuntu, który świetnie się sprawdza na moim laptopie, albo dla nieco wolniejszych sprzętów MX Linux.

https://www.pcworld.pl/news/Masz-starego-laptopa-Zamien-go-w-szybkiego-Chromebooka-Poradnik,422553.html

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Walczyłem trochę z Androidem X86 i masz rację. Taki telefon na monitorze. Próbowałem z jakimiś launcherami ala desktop PC ale to półśrodek. Tyle, że dzieciaki mogły pograć w Minecrafta, którego kupiłem kiedyś na Androida bez problemu i inne gry kupione w Google Play. Na Chrome OS można wszystko zainstalować co mam kupione w GPS?

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Ok. Już doczytałem. Jak nie ma certyfikacji Googla to sklepu nie ma :(

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Kempes74 napisał:

Tyle, że dzieciaki mogły pograć w Minecrafta, którego kupiłem kiedyś na Androida bez problemu i inne gry kupione w Google Play.

Możesz wypróbować Anboxa, ostatnia wersja całkiem dobrze działa na Ubuntu/Kubuntu, tylko chwilę się trzeba pobawić z instalacją GAPSów. Na YT są odpowiednie filmy i to działa.

 

 

Godzinę temu, Kempes74 napisał:

Ok. Już doczytałem. Jak nie ma certyfikacji Googla to sklepu nie ma

Akurat to bez problemu można obejść.

https://www.google.com/android/uncertified/

https://www.digitaltrends.com/computing/how-to-get-android-apps-on-a-chromebook/

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

No więc poszedłem za radą i zainstalowałem na próbę na moim sprzęcie Minta 20 i chciałem Anbox'a dorzucić i niestety krzyczy o brak instrukcji SSE 4.2 i z tego co wyczytałem w internetach to niestety wsparcia dla antycznych CPU nie ma. Więc pozostaje opcja z jakimś I3 3gen lub wyżej. No ale jak dalej poczytałem o wydajności zintegrowanych układów graficznych intela to przydałoby się coś z HD4000 i żeby jeszcze miało AVX2 no to zostaje Haswell i z opcji 150PLN zrobiło się 350PLN za mini komputer "do wszystkiego"  :)  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...