Skocz do zawartości

Słuchawki do filmów i muzyki + CS:GO


Recommended Posts

Cześć,

 

szukam słuchawek w budżecie do 300-400 zł. Słuchawki będą podpięte do desktopa przez FiiO E9 lub telewizora. Słuchawki mogą być kablowe, aczkolwiek BT byłoby mile widziane ze względu na podpinanie pod tv. Nie jestem tylko pewien jak będzie wtedy z podpięciem pod FiiO, może będziecie w stanie podpowiedzieć... Natomiast jeżeli chodzi o wzmiankę o CS:GO to nie obchodzi mnie czy słuchawki mają mikrofon - i tak korzystam z wolnostojącego.
Oczekiwania: solidne wykonanie, według preferencji najlepiej całe czarne, żeby nauszniki nie wytarły się za szybko i ładnie odwzorowywały przestrzeń.
Gatunki muzyczne to głównie elektronika, rock i pop z dużą ilością wokalu

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.12.2020 o 20:49, blueish_eyez napisał:

Słuchawki mogą być kablowe, aczkolwiek BT byłoby mile widziane ze względu na podpinanie pod tv

Dobry dźwięk (ISK HD9999) w tej kwocie albo BT. Nie pogodzisz tych dwóch spraw, no chyba, że nie jesteś wymagający.

Link to post
Share on other sites

Jakiekolwiek wskazówki, ktoś coś?
W między czasie patrzyłem na Edifiery ale wszystkie w przedziale 300-400 są z BT (więc mniejszy nacisk na jakość dźwięku jak rozumiem), Audio Technica ATH-M40X które wyglądają spoko ale mają nieco krótki kabel, z tych często wymienianych jeszcze są Sennheisery ale zupełnie nie wiem na które miałbym patrzeć.

Link to post
Share on other sites

 

W dniu 25.12.2020 o 20:49, blueish_eyez napisał:

Słuchawki mogą być kablowe, aczkolwiek BT byłoby mile widziane ze względu na podpinanie pod tv. 

 

Słuchawki BT przy Fiio E9 bym odpuścił, bo ten wzmacniacz w ogóle nie będzie wtedy używany. Jaki posiadasz telewizor? Prawdę mówiąc mając na uwadze zazwyczaj pojawiające się opóźnienia w przesyle sygnału audio po BT (brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem) odpuściłbym pomysły takiego łączenia słuchawek z TV.

 

W dniu 25.12.2020 o 20:49, blueish_eyez napisał:

Natomiast jeżeli chodzi o wzmiankę o CS:GO to nie obchodzi mnie czy słuchawki mają mikrofon - i tak korzystam z wolnostojącego.
Oczekiwania: solidne wykonanie, według preferencji najlepiej całe czarne, żeby nauszniki nie wytarły się za szybko i ładnie odwzorowywały przestrzeń.
Gatunki muzyczne to głównie elektronika, rock i pop z dużą ilością wokalu

 

Zapewne szukasz słuchawek zamkniętych, jeśli tak to masz do wyboru w cenie 300-400zł:

- Brainwavz HM5 - tu najtaniej https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphones/products/hm5-studio-monitor-headphones

- jeśli nie HM5 z HK to może SnaB Euphony AF-100 z polszy za 350zł, to z praktycznych względów ten sam model

- Takstar Pro82 - tutaj V-kowe granie, trochę może brakować średnicy w wokalach, ale mają regulację ilości basu

- ISK HD9999

- ATH-M40X

- ATH-M30X

- BossHiFi B8/Blon B8 - ciepłe i muzykalne brzmienie

 

W dniu 28.12.2020 o 13:47, adivxv napisał:

Nie pogodzisz tych dwóch spraw, no chyba, że nie jesteś wymagający.

 

Za 300-400zł można kupić słuchawki BT, które już całkiem zagrają np. Edifier ma całkiem udane modele albo Audictus Conqueror

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, FeX napisał:

Za 300-400zł można kupić słuchawki BT, które już całkiem zagrają np. Edifier ma całkiem udane modele albo Audictus Conqueror

No pewnie, że można jakoś to pogodzić by ryba cała i kot najedzony ale ktoś chce ładną przestrzeń, to jednak ISK HD9999 mają niewiele w tej cenie konkurencji ,a co dopiero na BT. Grałem wczoraj w nich dobre 6h w CS, spisują się naprawdę dobrze. Lepiej aniżeli się spodziewałem,tylko szkoda, że Valve pomieszało w dźwięku gry promując słuchawkową tandetę  5.1 czy 7.1 . Ewidentnie słychać, ze stereo nie gra tak dobrze jak powinno i jak grało wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie sceptycyzm dotyczący BT mi powoli przechodzi, bo coraz więcej udanych modeli się pojawia i sam byłem czasem zaskoczony, najbardziej w kwestii dokanałowych TWS do 70-80zł Oczywiście słuchawki BT w tym samym budżecie mają problem, ale brak kabla to wybawienie w wielu sytuacjach. Wiadomo jeśli chodzi o odsłuch stacjonarny to słuchawki BT tracą swoją kartę przetargową i tam kabelek wszem i wobec. Mi do CS i do gier bardziej pasują SOMiCi V2, ale i HD9999 to fajny wybór, a do elektroniki miodzio w tej kasie

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o BT to wczoraj oglądałem recke na kanale Kuby Klawitera słuchawek które reanimowany Tosnil wypuścił. I te pełnowymiarowe wypadły całkiem całkiem. Mają tam dźwiękowca który pomaga o ocenie sprzętu audio:

 

Mowa o tych:

https://www.skleptonsil.pl/sluchawki-bezprzewodowe-tonsil-r55bt,id1728.html

Trzeba by posłuchać jak to gra w praktyce ale zapowiada się przyzwoicie. Sam Klawiter używa prywatnie DT990 Pro(o ile dobrze pamiętam) więc jakie taki punkt odniesienia ma.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Klawitera filmiki lubię, czasem można coś ciekawego się dowiedzieć. Co do słuchawek nie można powiedzieć, że nie jest opiniotwórczy, bo ma zasięgi, sporo sprzętu przesłuchał, więc jakąś bazę do porównań posiada. Ten cały Mieszko spoko typek, ale czasami takie rzeczy gada, że mam wrażenie, że nie do końca wie o czym mówi :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...