Skocz do zawartości

Zwarcie Usb i Karta ma x8


Recommended Posts

Witam otóż już od dawna pewnego razu nie chciało mi się podnosić 4 liter :D z fotela i chciałem podpiąć cos pod usb typ C, toż obok są dwa porty usb 3.0, niefortunnie wsadziłem to usb typ C do partu usb 3.0 i zrobiło się jakieś spięcie, teraz jak cos podepnę pod te usb 3.0 ,to jak na załączonym filmie widać jak by nie czytał urządzenia "w tym przypadku wifi", wifi podpięte z tylu czy przez przejściówkę z usb na usb C działa normalnie, gdy podepnę pod któreś z tych dwóch portów usb 3.0 klawiaturę np to nie może jej zasilić co widać na zdj., nie robił bym tego posta ale zauważyłem ze moja karta graficzna idzie na x8 2.0, czasami sie zmienia na x8 3.0, a czasami na x8 1.1 nie zależnie od tego czy cos podłączam czy nie, próbowałem pozmieniać opcje w biosie, z marnym skutkiem, zmiana biosu na bios modowany tez nie przyniosła żadnych efektów, wypięcie karty graficznej i wpięcie jej w inny slot sprawia to ze nie wstaje obraz, próbowałem po zmianie slotu wyjąc baterie bigosowa i na nowo, tez nic to nie dawało, co byście mi radzili? mam jakaś inna kartę graficzna gt 730, ona takze na x8 2.0 idzie.

gt 730 także nie wstaje w tym dolnym slocie PCIE

 

podpięcie klawiatury pod te usb 3.0 przednie  "tylu dziala normalnie"

4ac63f7e59b34e4856966414de51f258.png

 

film z podpięciem wifi do tych usb

 

 

 

gif z pulpitu jak w GPU-Z zmienia się samo

https://i.gyazo.com/c41ab5aa11236ecb8ce070e2af09cf12.mp4

 

 

8e9a731fbe7b90d428e6583d7b3132e4.png

 

Jak gram w league of legends to mama stale fpsy i nic mi nie tnie, ale wiadomo ze chciał bym normalnie by mi szło na x16 3.0

Czy spadki właśnie na x8 są spowodowane tym zwarciem usb? ze kontroler mógł jakiś się uszkodzić na płycie? 

Mama ryzena 1700 i dysk nvme pod slot m2

Płyta Asus x370 prime pro

Dodam ze w Biosie pokazuje pcie x8 Nativ

Proszę o pomoc i doradzenie czegoś

w systemie mam ustawioną "wysoką wydajność" w opcjach zasilania

Edytowane przez seebaa
Link to post
Share on other sites

Ta karta graficzna nawet nie zbliża się do końca wydajności PCI-E 2.0, więc spadków nie będzie.

 

Rozebrać panel przedni, zdiagnozować uszkodzenie, wymienić port. Pewnie będzie pytanie "jak to zrobić"? No programowo tego nie naprawisz.

 

Link to post
Share on other sites

ja już rozkręcałem obudowę kable z przednich lecą do płyty głównej i nie maja nigdzie zwarcia, ja zwarcie już jakiś czas temu zrobiłem bo to małe USB C dotknąłem nim pinow w usb 3.0 i myślę ze na płycie głównej poszło cos a nie w samych "wtykach" na obudowie

Ale chciał bym żeby karta graficzna pracowała normalnie w x16 3.0  a nie w x8 1.1 jak teraz bo to spadek na wydajności się odczuwa normalnie w lepszych grach

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, seebaa napisał:

jak teraz bo to spadek na wydajności się odczuwa normalnie w lepszych grach

 

No rzecz w tym, że nijakiego spadku wydajności nie ma. Nawet na topowych kartach graficznych spadek wydajności między x16 a x8 jest tak mały, że prawie na poziomie błędu pomiarowego, tak że przy 1660 super nijakiej różnicy być nie powinno. 

Link to post
Share on other sites

Zrób całkowity reset BIOSu zworką, a do tego wyciągnięcie baterii na jakieś 15 min.

Możesz też spróbować całkowicie wywalić sterowniki Intel INF i zainstalować je ponownie.

Spotkałem się kilka razy z czymś takim i często okazywało się, że wywalone były sterowniki od chipsetu, ale zupełnie nie mam pojęcia dlaczego.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, seebaa napisał:

i myślę ze na płycie głównej poszło cos a nie w samych "wtykach" na obudowie

Płyta nie ma innych wolnych gniazd do podłączenia USB z panelu?

Tak jak wyżej piszą, spadków mieć nie będziesz. Testowali karty 2070/2080 i dopiero od tych modeli były spadki zaledwie kilku klatek między PCI-E 2.0 a 3.0. Twoja kart nie zbliża się wydajnością do tych modeli, więc śpij spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Dobrze by było podmienić grafikę, bo dziwne jest to, że wykrywane jest PCIE 1.1. Spróbuj przełożyć grafikę do 2 złącza i zobacz co wtedy będzie pokazywać. Niestety nie na każdej płycie grafika działa na slocie innym niż pierwszy, ale może tu ruszy.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Pawel7 napisał:

Dobrze by było podmienić grafikę, bo dziwne jest to, że wykrywane jest PCIE 1.1. Spróbuj przełożyć grafikę do 2 złącza i zobacz co wtedy będzie pokazywać. Niestety nie na każdej płycie grafika działa na slocie innym niż pierwszy, ale może tu ruszy.

 

napisałem wyżej ze przełożenie do innego slotu skutkuje tym ze  obraz nie wstaje

Edytowane przez seebaa
Link to post
Share on other sites

próbowałem oficjalny bios z 3x od 2019r do 2020r, jeden bios modowany z 2019r , teraz mam znow najnowszy z tego roku rezultat taki sam

się wydaje mi ze jakiś kontroler pier.. na płycie głównej 

bo to z 1.1 sie zmienia na 2.0 i czasami na 3.0 w GPU-Z jak nic nie robie tylko odswierzam gpu-z i widzę jak się zmienia samo dziwne bardzo

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Pawel7 napisał:

To jest efekt działania funkcji oszczędzania energii, mogłeś od razu napisać, że to 1.1 nie jest na stałe :)

mam napisane w pierwszym poście, ale chciał bym by karta chodziła na x16, czy płyta do wymiany?  bo już nie wiem co mogę zrobić

Link to post
Share on other sites

Spróbuj powyłączać wszystkie opcje oszczędzania energii (opis jak to zrobić w linku z poprzedniego posta) i zobacz, jaki będzie tego efekt, jednak nawet PCIE 2.0 x8 jest wystarczające i nie ma to wielkiego wpływu na wydajność.

https://www.gamersnexus.net/guides/2488-pci-e-3-x8-vs-x16-performance-impact-on-gpus

PS. Sprawdź co Ci wyświetla GPU-Z po włączeniu render testu. Wtedy funkcje oszczędzania energii powinny się wyłączyć.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

sklep już nie istnieje w którym kupowałem, myślę ze będę musiał kupić nowa płytę, wezmę jeszcze kartę graficzna do kolegi ona ma gtx 1060 to sterowników nawet nie trzeba będzie ściągać wsadzimy u niego i zobaczymy czy normalnie idzie na x16, jeżeli tak to płyta walnęła 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...