Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zrobić upgrade ze starego poczciwego i5 2500 wraz z płytą główną P8Q67-M DO na nowszy zestaw za kwotę max 500 zł (oczywiście używki)

jaki procek polecacie żeby był skok wydajności ?

 

reszta moich podzespołów :

- 12 gb ram ddr3

-dysk ssd (system)

-karta r7 250

Link to post
Share on other sites

Niestety, żebyś odczuł znaczący skok wydajności, to zostaje tylko wymiana platformy.

W podanej przez Ciebie kwocie możesz rozważyć wymianę procesora na i7 2600 i do tego wymiana RAM na 2x8GB, ale to nie ma wielkiego sensu.

Ja bym kombinował ze sprzedażą tego co jest i spróbował uderzyć w Core i3 10100F za ok. 380 zł, Gigabyte H410M S2 ok. 290 zł i G.SKILL 8GB (1x8GB) 3000MHz CL16 ok. 140 zł (później dokupisz drugą), albo kupić na razie jakieś używane 2x4 GB 2666MHz za ok. 100 zł.

Razem cały zestaw będzie Cię kosztował ok. 810 zł, czyli dopłata ok. 300 zł względem tego co masz, a wzrost wydajności duży.

Wydaje mi się, że za obecny zestaw, spokojnie dostaniesz te 300-350zł, a wzrost wydajności przy zmianie platformy na nową będzie bardziej odczuwalny, niż kombinowanie z używanymi podzespołami.

 

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do czego używasz tego komputera? Jak do gier albo programów graficznych to jest jeszcza jedna opcja. Xeon E3-1230 albo wyższy model za ok. 200zł i gtx 1050 za 300zł. Co prawda zostajesz na starej platformie ale grafikę masz ok. 2,5x szybszą i 8-wątkowy procesor (niestety wciąż dosyć wolny).

Link to post
Share on other sites

Stałem przed podobnym dylematem kilka miesięcy temu. Niestety testując nowsze od i5 2gen procesory, ale jednak już kilkuletnie (i5 4gen czy 6gen), nie odczuwałem w normalnym użytkowaniu większej różnicy. Dopiero zmiana platformy na coś nowego, z m.in. obsługą dysków NVMe zaowocowała widocznym przyrostem wydajności. Na Twoim miejscu dołożyłbym do czegoś na AM4 czy 1200. 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod temat kolegi właśnie też czegoś szukam do 700+- zł płyta + procesor używane. I właśnie myślałem nad i7 2600k czy jest to w ogóle opłacalne ? Czy tak jak kolega wyżej pisał brać nowego i3 + płytę pod niego ? Czy jednak w tych pieniądzach można coś wyrwać lepszego  używanego ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.12.2020 o 13:41, matek90 napisał:

Witam

 

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod temat kolegi właśnie też czegoś szukam do 700+- zł płyta + procesor używane. I właśnie myślałem nad i7 2600k czy jest to w ogóle opłacalne ? Czy tak jak kolega wyżej pisał brać nowego i3 + płytę pod niego ? Czy jednak w tych pieniądzach można coś wyrwać lepszego  używanego ?

 

Nie ma sensu, za 700zł bierz nowego i3-10100f + mobo na b460 jakieś używane za 350zł. Jeżeli grasz w fhd to warto dołożyć do i5-10400f, za tysiaka wychodzi rewelacyjny zestaw, w tej chwili bezkonkurencyjny cena-wydajność.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...