Skocz do zawartości

Recommended Posts

A teraz wyobraź sobie, że łączy się do jakiegoś biednego routera w klasie LiteN i w dodatku z fatalnym zasięgiem. Na co mu karta AC1200 z antenami zapewne nawet o niższym zysku energetycznym? Szukanie czegoś o wyższej prędkości ma sens dopiero jeśli sygnał będzie mocny i stabilny.

Link to post
Share on other sites

To nie jest wina routera. Mam osobną antenę. Internet nie chodzi źle. Osiągam wysokie prędkości podczas ściągania i gram w większość gier bez żadnego problemu. Raz na jakiś czas zdarzają się spadki i zaniki internetu ale to rzadko. Głównym impulsem do zmiany karty jest to że w jednej grze łapię ścinki - Company of Heroes. Co ciekawe wcześniej nie występował ten problem. W takich grach jak Battlefront lub Battlefield gram normalnie bez zacięć. Biorąc pod uwagę to że moja karta jest dosyć stara przesiądę się na AC1300, tym bardziej że w tym przedziale cenowym króluje TP link i nic lepszego nie znajdę.

Przy okazji chciałem się jeszcze o coś dopytać. Moją obecną kartę mam podłączoną przez przedłużacz ponieważ w innym miejscu nie łapie zasięgu. Czy usb3 będzie działało poprawnie z przedłużaczem? Ważny jest rodzaj kabla czy nie ma to większego znaczenia? Oczywiście przedłużacz jest podłączony do usb3. Wyczytałem że T4U jest pod usb3 i dlatego pytam.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Verbatov napisał:

Czy usb3 będzie działało poprawnie z przedłużaczem? Ważny jest rodzaj kabla czy nie ma to większego znaczenia?

Musi być przedłużacz USB 3.0, inaczej karta będzie działała jako 2.0. Przy USB 2.0 wykorzystywane są 2 kabelki do transmisji danych i dwa do zasilnia, dla USB 3.0 jest już 6 kabelków do danych i 3 do zasilania. Na początek możesz przetestować nową kartę na starym przedłużaczu, może to wystarczy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Efekty są takie jak przewidywałem. To znaczy karta nie łapie zasięgu. Co ciekawe inny sygnał odbiera w 100% więc chyba naprawdę muszę mieć kiepski router. Mój router to technicolor CGA 4233 bez możliwości dołączenia anteny więc jedyne co mogę zrobić to kupić nowy router żeby zwiększyć zasięg wifi. Na TL-WN722N z dodatkową anteną łapie dwie kreski zasięgu. Szkoda że w tym przedziale cenowym nie ma karty do której można podłączyć dodatkową antenę. Pozostaje mi jedynie powrócić do mojej starej karty.
Ścinki w grze były spowodowane tym że karta była już na wykończeniu i całkowicie rozsypała się 23 grudnia :D Czytałem na forum że ludzie korzystają po kilka lat z tej karty i chodzi im bez problemu. Wątpię żebym ponadprzeciętnie ją obciążał. Mam teorię że karta psuje się od tego że leży u mnie na lodówce. Wyższa temperatura plus drgania sprawiają że rozsypuje się po około roku. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Verbatov napisał:

technicolor CGA 4233

Ja mam CGA2121, jeśli ten twój ma taki sam zasięg jak i mój, to ja się nie dziwię, że jest problem z zasięgiem. Jeśli jest taka możliwość u twojego operatora, to poproś, żeby przełączyli modem w tryb bridge i podłącz wtedy do niego własny ruter, który skonfigurujesz tak jak chcesz. W moim przypadku, tam gdzie telefon nie łapał zasięgu Technicolora, to na osobnym ruterze miałem prawie pełną prędkość łącza.

7 minut temu, Verbatov napisał:

Szkoda że w tym przedziale cenowym nie ma karty do której można podłączyć dodatkową antenę. Pozostaje mi jedynie powrócić do mojej starej karty.

Zainteresuj się kartą TP-Link Archer T2U Plus, albo T3U Plus, powinny zaoferować lepszy zasięg, osiągi i co najważniejsze częstotliwość 5 GHz. Jeżeli dookoła Ciebie jest dużo sieci 2,4 GHz, to przejście na 5GHz może być strzałem w 10 i poprawić prędkość połączenia.

14 minut temu, Verbatov napisał:

Mam teorię że karta psuje się od tego że leży u mnie na lodówce. Wyższa temperatura plus drgania sprawiają że rozsypuje się po około roku. Co o tym myślicie?

Po prostu karty po pewnym czasie padają, ale wibracje na pewno im nie pomagają.

Link to post
Share on other sites

Będę musiał o tym pomyśleć.

Na razie muszę coś wykombinować z tą kartą T4U bo stówa poszła. Może podłączę przedłużacz i wtedy zacznie łapać zasięg.

Wiem że to nie są wieczne urządzenia ale mimo wszystko rok czasu to trochę krótko. Tym bardziej że ktoś użytkuje taką kartę przez 3 lata i nadal mu działała. Spróbuję kłaść karty w innym miejscu.

Dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...