Skocz do zawartości

RTX 3060ti Palit Dual OC temperatury


Recommended Posts

Tak myślałem ale wolałem się upewnić :) Również z niego korzystam. No to będziemy działać w temacie. Ale powiem Wam, że jak położyłem obok siebie GTX 1080 od Gainwarda Phoenix GS i 3060 Ti Ghost, to mi trochę entuzjazm opadł, bo o ile GTX to kawał karty i dwa razy większa waga, 2,5 slota + jakieś 3-4 cm dłuższy tak Ghost wygląda jak plastikowa tandetna zabaweczka. Ale temperatury i cisza przywróciły wiarę w tę kartę.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, topiq napisał:

7000 mam na stocku z i7 3770, trzeba będzie popracować nad ustawieniami. Panowie jakim softem robicie ustawienia? Trochę wypadłem z obiegu w temacie OC. Przy monitorze 1680x1050 nie miało to sensu, ale przy 1440p już jest o co walczyć.

w tym teście cpu praktycznie nie ma znaczenia, tak samo z tą walką o OC nie ma sensu, podkręcisz, ze pobór ci wzrośnie o 66% a zyskasz może z 5%

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie i tak może być. Benchmarki sobie a wydajność sobie. Wszystko jest do sprawdzenia. Póki co szukam jakiegoś porównania z Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle OC w Superposition. Bo w 3DMarku są ale akurat tego softu nie mam. Cholerny owocowy sklep, zaskoczyli mnie z tym zamówieniem. A jeszcze przed zakupem Gainwarda pytałem ich czy jest jakaś szansa, że w tym tygodniu będą karty.

Link to post
Share on other sites

Chyba się nie zrozumieliśmy, chcę sprawdzić wyniki wersji Eagle OC czy te OC w nazwie cokolwiek robi czy tylko lepiej wygląda. Owszem mogę jak przyjdzie ją rozpakować, wsadzić do kompa, odpalić benchmark. Póki co siedzę w robocie i w chwilach spokoju szukam póki co testów syntetycznych w sieci do porównania. Jak nie będzie większej różnicy zostawię sobie tańszą wersję i drugą puszczę po kosztach. Non-OC Eagle i Ghost wychodzą bardzo podobnie. W domu ustawię zegary tej OC na gainwardzie i zobaczę jak to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Mi euro agd anulowało na ta karciochę zamówienie.A jak ktoś nie gra w najwyższych i w fhd to karciocha jak znalazł na 2 lata

Co do power limitu to Gigabyte bzdury ma napisane ,karty maja niższe power limity np w rtx 3080 piszą  po 370 W a maja 320 ich 3 podstawowe karty i akceptowalne jeśli chodzi o głośnośc bo nawet z wysokim rpm wentylatory i łożyska maja bardzo dobre.Nie te czasy gdzie przy 1200 rpm żęziło .

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.12.2020 o 08:19, wrobel_krk napisał:

Msi afterburner

Mogę mieć prośbę o screeny, jak to sobie w MSI Afterburner poustawiałeś, głównie o krzywą chodzi. Nigdy się w to nie bawiłem, czytam poradniki anglojęzyczne ale człowiekowi 40+ to już tak lekko nie wchodzi ;) Chciałbym porównać to co ja ustawiłem z tym co ktoś kto się zna ustawił, czy dobrze zrozumiałem temat. Oczywiście jeżeli Ci się chce ;) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przerobiłem kilka poradników ale MSI Afterburner nie monitoruje mi napięcia. Odblokowałem wszystkie opcje w ustawieniach i nadal 0 mV. Podobnie w podglądzie w RTSS. Chyba faktycznie przy RTX 3060 Ti pozostaje tylko ustawianie krzywą. Zaraz sobie ten jeszcze poradniczek obejrzę. Każdy poradnik ma ciut inne podejście do tematu.

Link to post
Share on other sites

Musi być coś z moim Afterburnerem nie halo. Co bym nie ustawił Superposition ma te same wyniki. Tak jakby karta nie przyjmowała ustawień. Nawet temperatury się nie zmieniają. Spróbuję odinstalować i zainstalować na nowo.

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 13:24, korzychxp napisał:

Palit Dual to najniższa półka tego producenta, więc nie zdziwiłbym się tych temperatur. Na tych kartach trzeba robić undervolting.

undervolting = mniejsza wydajność ?, po co ?

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

@up

to zależy jaki zrobisz, generalnie można zejść z napięciem a przy tym zrobić boost większy niż na stock ustawieniach i masz i chłodniej i ciszej i wydajniej

ja u siebie zrobiłem tak , że mam 50-60 w mniejszy pobór przy zachowaniu wydajności stockowej, a temperatury obecnie jak na kartach o kilkaset złotych droższych ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
W dniu 4.12.2020 o 23:19, tigerrs napisał:

Witam ... dzis otrzymałem karte 3060ti od palita ... problem polega oczywiscie z temperaturami tej karty ;/ ... wczesniej posiadałem rtx 2070 msi armor i temperatury po obciązeniu miałem w granicach 65-69 stopni przy prędkości went 45% ale gdy dzis zacząłem testować 3060ti od palita zstrasznie zaniepokoiły mnie temperatury na tej karcie bo np kiedy odpaliłem grę Red Dead Redemption 2 to w przeciągu 2 min temperatury wskoczyły na 77stopni a wentylatory chodziły z na poziomie 70%... karta strasznie sie grzeje bo przed chwilą grając w warzone karta podbiła nawet do 82stopni a went chodziły na 80% ;o moze jakoś bardzo by mi to nie przeszkadzało gdyby nie fakt ze od 60% wentylatorów robi sie tak głosna ze nie słysze własnych myśli :D... moze ma ktoś karte od palita i moze sie wypowiedzieć jak u niego to wygląda ?? patrzyłem różne testy i widziałem ze tam "niby" karta grzeje sie do 67stopni .. proszę o pomoc i radę czy moge sam coś z tym zrobić czy jednak pozostanie mi oddanie ją na gwarancje?..

Wiem data ale polecam zmienić pastę i przy okazji termopady (ja nie zmieniłem ale będę zmieniał bo całe w kurzu są i jeszcze nie wiem jaki wymiar ale się jakoś dowiem)  miałem ten sam problem i zeszło z 80 na 72-73 bez undervoltingu z undervoltingem to już wogole baja

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.01.2022 o 17:08, Lukasz napisał:

Wiem data ale polecam zmienić pastę i przy okazji termopady (ja nie zmieniłem ale będę zmieniał bo całe w kurzu są i jeszcze nie wiem jaki wymiar ale się jakoś dowiem)  miałem ten sam problem i zeszło z 80 na 72-73 bez undervoltingu z undervoltingem to już wogole baja

 

Termopady warto zmienić na kartach z pamięcia GDDR6X, bo to ustrojstwo się grzeje okrutnie, a producenci odwalili manianę przy doborze na te pamięci termopadów.:sciana: 

W zwykłych "szóstkach" (bez X) nie ma potrzeby wymiany padów.:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...