Skocz do zawartości

RTX 3060ti Palit Dual OC temperatury


Recommended Posts

Witam ... dzis otrzymałem karte 3060ti od palita ... problem polega oczywiscie z temperaturami tej karty ;/ ... wczesniej posiadałem rtx 2070 msi armor i temperatury po obciązeniu miałem w granicach 65-69 stopni przy prędkości went 45% ale gdy dzis zacząłem testować 3060ti od palita zstrasznie zaniepokoiły mnie temperatury na tej karcie bo np kiedy odpaliłem grę Red Dead Redemption 2 to w przeciągu 2 min temperatury wskoczyły na 77stopni a wentylatory chodziły z na poziomie 70%... karta strasznie sie grzeje bo przed chwilą grając w warzone karta podbiła nawet do 82stopni a went chodziły na 80% ;o moze jakoś bardzo by mi to nie przeszkadzało gdyby nie fakt ze od 60% wentylatorów robi sie tak głosna ze nie słysze własnych myśli :D... moze ma ktoś karte od palita i moze sie wypowiedzieć jak u niego to wygląda ?? patrzyłem różne testy i widziałem ze tam "niby" karta grzeje sie do 67stopni .. proszę o pomoc i radę czy moge sam coś z tym zrobić czy jednak pozostanie mi oddanie ją na gwarancje?..

Link to post
Share on other sites

mam palita z półpasywnym chłodzeniem , też dual, tempy w benchach 65-66st, w grach koło 60-62st, obroty 1600 (przy 65st)

zrobiłem uv bo zawsze robię ze względu na pobór mocy, ale tempy podobne są

tu nagrałem film z bf 5 , mozesz sobie oblukać tempy i pobór

 

jeszcze dodam, że jak kiedyś miałem gtx1660 z tym chłodzeniem (też dual) to był lekki i generalnie taniochą jechało - ten model ze swoim fikuśnym podświetleniem i motywem na backplate ala plaster miodu jest masywny i fajnie zrobiony (porównywałem do mojego szafira pulse rx5600xt)

 

a tu RDR2

 

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

dziwne trochę, masz jakąś ciasną budę? ja co prawda mam bok zdjęty bo tak od dekad gram i midi towera od chiefteca mającego z 15 lat , ale jak pisałem, max obr to 1600 które mi sie przy 65st dopiero załączają i przy takich karta jest ledwo słyszalna mimo otwartej budy

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, k0chan napisał:

dziwne trochę, masz jakąś ciasną budę? ja co prawda mam bok zdjęty bo tak od dekad gram i midi towera od chiefteca mającego z 15 lat , ale jak pisałem, max obr to 1600 które mi sie przy 65st dopiero załączają i przy takich karta jest ledwo słyszalna mimo otwartej budy

No własnie obudowa dość duża bo to "be quiet! Pure Base 500"  + 5 wentylatorów...  tak jak wczesniej pisałem mając rtx 2070 od msi armor karta osiągała max 65-69 stopni przy ustawieniach wentylatorów na 45% ... więc stawiam ze tutaj wina lezy po stronie kart ze taka kulturę pracy ma... po za tym znalazlem typa który ma ta samą karte ale bez "OC" i ma podobnie ze temperatura mu skacze do 77stopni i wentylatory na 70% dopiero po zrobieniu UV spadły mu temp na 67stopni i wentylatory na 50%.. więc podobnie jak u mnie ..

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, k0chan napisał:

ja przez pierwsze godziny testowałem bez uv i też mi 66st nie przekraczało

zrobiłem uv na 0,875v i boost na 1880, wyniki jak przy stock a tempy w superposition benchmark spadły z 66 do 62st :D

Boost na 1880 i nie masz spadków wydajności? Ja ustawiłem na 0.875v 1910mhz i wydaje mi się że FPS że 3-4 w dół... A i tak mimo zejścia na 0.875 temp wahają się na poziomie 68c i wentyl na 1800rpm. Power limit masz na 100% czy obniżony? 

 

 

Edytowane przez tigerrs
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, k0chan napisał:

wyniki w superposition bench te same co przy stock, PL mam na 100%

no i teraz mam w wieśku użycie o 40w mniejsze, z modami potrafi wiesio cisnąć po karcie, zresztą RDR2 też

 

U CB to ta karta chodzi bajecznie nie to co u mnie... Jak by jeszcze chodziła w 70-72 stopniach przy max 1400rpm to bym nie narzekał ale 1800rpm jest słyszalne a składając kompa stawialem na ciszę.... No nic wiadomość do sklepu wysłana z prośbą o zmianę GPU na innego producenta a jak nie będą mieli to zwrot pieniędzy bo zadowolony nie jestem zbtej karty

 

Link to post
Share on other sites

może faktycznie robią na odwal te karty i jednemu trafi się z "lepszą" pastą innemu z gorszą (albo ze słabiej dokręconym chłodzeniem), ja byłem przygotowany na coś takiego jak u ciebie, bo mój poprzedni palit dual gtx1660 właśnie do 77st dobijał, a tu miła niespodzianka

a od ilu ci sie załączają wentyle? u mnie przy 60 st dopiero, później potrafi zejśc nawet do 57st ale juz sie powoli kręcą (tak 1200-1300)

Link to post
Share on other sites

U mnie startują też od 60c ale 

3 minuty temu, k0chan napisał:

może faktycznie robią na odwal te karty i jednemu trafi się z "lepszą" pastą innemu z gorszą (albo ze słabiej dokręconym chłodzeniem), ja byłem przygotowany na coś takiego jak u ciebie, bo mój poprzedni palit dual gtx1660 właśnie do 77st dobijał, a tu miła niespodzianka

a od ilu ci sie załączają wentyle? u mnie przy 60 st dopiero, później potrafi zejśc nawet do 57st ale juz sie powoli kręcą (tak 1200-1300)

U mnie startują od 60c ale cały czas wentyl idą w górę a temp nie spada dopiero jak wejdzie na 60%obrotów temperatura utrzymuje się w granicy 68-70c ale za nim zatrzyma się na tych temperaturach to zobaczę 72-74c

 

Link to post
Share on other sites

miałem nadzieje ze pality od mojego ost zakupu palita sie poprawiły bo miałem 1060 jetstream i wtedy tez był dramat ale jak widać nie ma poprawy :D ale sa  wyjatki jak u @k0chan:D gdyby tylko mozna bylo rozkrecic cooler to wymienił bym paste z nadzieją ze coś to da no ale mozliwosci takiej nie ma bo gwarancja przepadnie wiec wole karte zwrócić :D o ile bd mógł bo narazie odp nie otrzymałem :D

Link to post
Share on other sites

na razie to się wstrzymaj bo pustki i będziesz czekał nie wiadomo ile na inny model, weź sobie wentyle przykręć nawet jak będziesz miał te 75-77st to jest nic dla takiej karty, a 1900 a 1600 obr to juz jest różnica spora w nasłuchu

inna sprawa możesz mu stałe np 50% zarzucić bez trybu pasywnego , będzie ci od 30 st wchodziła powoli z temperaturą, ale zawsze powinno być trochę lepiej

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.12.2020 o 19:38, k0chan napisał:

mam palita z półpasywnym chłodzeniem , też dual, tempy w benchach 65-66st, w grach koło 60-62st, obroty 1600 (przy 65st)

zrobiłem uv bo zawsze robię ze względu na pobór mocy, ale tempy podobne są

tu nagrałem film z bf 5 , mozesz sobie oblukać tempy i pobó

 

jeszcze dodam, że jak kiedyś miałem gtx1660 z tym chłodzeniem (też dual) to był lekki i generalnie taniochą jechało - ten model ze swoim fikuśnym podświetleniem i motywem na backplate ala plaster miodu jest masywny i fajnie zrobiony (porównywałem do mojego szafira pulse rx5600xt)

 

a tu RDR2

 

 

 

 

Bajka - 1300rpm i 60C. Gratuluje zakupu fajnej karciochy :)

Link to post
Share on other sites

jak teraz zrobiłem @joker uv na 875mv to pobór mam jak na rx5600xt który też po uv był tyle że na 951mV :D 

dziś wiesia odpaliłem w 4k przez DSR-a, szok uber bez HW i 60 kl/s trzyma (a mam wersję zmodowaną graficznie, bez moda pewnie by koło 70 było)

no kilka dni i cp2077 wjeżdża, to będzie wtedy opad szczeny, cieszę się, że nie kupiłem 2070s, bo miałem już takie naloty, ale bym dał pupy 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, k0chan napisał:

na razie to się wstrzymaj bo pustki i będziesz czekał nie wiadomo ile na inny model, weź sobie wentyle przykręć nawet jak będziesz miał te 75-77st to jest nic dla takiej karty, a 1900 a 1600 obr to juz jest różnica spora w nasłuchu

inna sprawa możesz mu stałe np 50% zarzucić bez trybu pasywnego , będzie ci od 30 st wchodziła powoli z temperaturą, ale zawsze powinno być trochę lepiej

no własnie obawiam sie tego ze pustki są ;/ ale zobaczymy co sklep odpisze bo moze jednak gdzies tam maja jakąś msi lub gigabyte na stanie schowaną dla mnie :D popracuje troche na niej i zobaczymy co będzie moze poproszę o zwrot gotówki i narazie będe jechał na rtx 2070

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, tigerrs napisał:

miałem nadzieje ze pality od mojego ost zakupu palita sie poprawiły bo miałem 1060 jetstream i wtedy tez był dramat ale jak widać nie ma poprawy :D ale sa  wyjatki jak u @k0chan:D gdyby tylko mozna bylo rozkrecic cooler to wymienił bym paste z nadzieją ze coś to da no ale mozliwosci takiej nie ma bo gwarancja przepadnie wiec wole karte zwrócić :D o ile bd mógł bo narazie odp nie otrzymałem :D

Tyle, że jetstreamy i gamerocki są super, czy też gainward phantom. Cicho i niskie temp. Na co narzekałeś że dramat? Nie wiem co tam chciałbyś poprawiać. Ale to są wyższe modele, droższe. Dual jest najtańszy zaraz po wersjach jednowentylatorowych, więc czego się spodziewasz? Inne firmy też tak mają i też wydają słabsze wersje np Asus Dual, Gigabyte Windforce, Zotac Gaming/Dual. Też są słabe, ale tanie. To normalne.

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, korzychxp napisał:

Tyle, że jetstreamy i gamerocki są super, czy też gainward phantom. Cicho i niskie temp. Na co narzekałeś że dramat? Nie wiem co tam chciałbyś poprawiać. Ale to są wyższe modele, droższe. Dual jest najtańszy zaraz po wersjach jednowentylatorowych, więc czego się spodziewasz? Inne firmy też tak mają i też wydają słabsze wersje np Asus Dual, Gigabyte Windforce, Zotac Gaming/Dual. Też są słabe, ale tanie. To normalne.

A no spodziewałbym się nieco lepszej kultury pracy i to chyba normalne? Nie mówię tutaj by najtańsze wersje kart miały np. 55c przy 1400 RPM… chodzi o to, że moja sztuka rozgrzewa się bez UV do 82c przy 2500 RPM… jeżeli uważasz, że to jest normalny no to sorry, ale widziałem testy tej karty i karta rozgrzewała się do 67c przy 1500 RPM, a moja sztuka w grze wazon wbijała 82c przy 2500+RPM gdzie te 82c to już granica tej karty… a co do jetstream którego miałem to też dawał wiele do życzenia bo tak że się grzał przy wysokim obrocie went. Nie wiem może ja mam takie szczęście do Palita i trafiam na takie sztuki... nie oczekiwałem od tego Dual OC mega niskich temperatur, ale oczekiwałem, że przynajmniej w 70c przy niskim RPM będzie działał, a dostałem grzejnik który chodzi jak suszarka. OK po UV karta teraz chodzi w miarę ok, bo w "warzon" utrzymuje już 68c max przy 1800 RPM, ale nie powinno być tak że kupując muszę robić UV, bo inaczej karta będzie się grzała do granic i zbijała taktowania + hałasowała… 

Edytowane przez tigerrs
Link to post
Share on other sites

Moje oczekiwania wobec praktycznie najtańszych wersji to temperatury w okolicach 80 stopni, niezależnie od firmy. Choć raczej do 80, niżeli powyżej. Ja mam teraz Ventusa od MSI który 79C robi przy 2300 rpm, więc nie sądzę, by to była wada wersji, tak po prostu jest - chłodzenie jest mało masywne więc słabo chłodzi.


Przy lepszym, np Jetstream powinny być okolice 70. 67-72, taki przedział.

A czemu Tobie jetstream źle chłodził, nie wiem, może pastę trzeba było wymienić, bo chłodzenie jest naprawdę dobre.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

@up

dokładnie, imo jeśli u kolegi @tiggers karta stabilizuje się przy 68st i 1800 obr to jest to dobry wynik jak na najtańszego Palita - w końcu mówimy o karcie z TGP 200 Watt ! takie tempy i podobne obroty miałem na gtx 1660 z tym chłodzenie, który był prawie 2x oszczędniejszy po uv, trochę nie rozumiem więc tego narzekania, mam ndzieję, że jak kolega wymieni, to następna będzie sporo cichsza, bo moze się okazać, że też koło 70 st będzie osiągać, nawet jak to będzie droższy model

Link to post
Share on other sites

Normalne temperatury. I tak jestem w szoku, że po uV ta karta ma takie przyjemne temperatury. Wg testów nawet wyższy model palita, tj Gaming Pro osiąga 70*C przy 1900 obrotów. 

 

9 godzin temu, tigerrs napisał:

że przynajmniej w 70c przy niskim RPM będzie działał,

 

Z takimi oczekiwaniami to trzeba Msi Xtrio kupić (wg testów 68*C przy 1250 obrotów), a nie najtańszego palita. Nie czarujmy się, nawet topowy strix którego chłodzenie to jakiś potwór potrzebuje 1400 obrotów żeby trzymać 60*C. 

 

Źródło:

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3060-ti-strix-oc/31.html

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...