Skocz do zawartości

Problem z kopiowaniem plików na inny dysk (specyficzny)


Recommended Posts

Cześć, problem wystąpił w następującej sytuacji. Wymieniłem w laptopie dysk na ssd 500gb, zainstalowałem tam win10, nic więcej tam nie ma. Potem ten dysk wyciągnąłem z laptopa i podłączyłem pod pc żeby przenieść stare pliki. Przekopiowałem kilkadziesiąt gb bez problemu, wszystkie pliki dało się z nowego dysku odczytać itd. Wyjąłem ssd z pc, podłączyłem z powrotem do laptopa, a tam skopiowanych plików nie widać. Windows wyświetlił coś o uszkodzonych plikach i kazał zrestartować laptop. Zrestartowałem, ale już się nie włączył. Coś tam pokręcił "Fixing disk", jak ukończył to dostał BSOD przy restarcie. Po kilku kolejnych próbach uruchomienia po prostu staje na czarnym ekranie.

 

Pytanie brzmi: czy można w ogóle kopiować pliki na dysk systemowy innego komputera? Czy o co tu chodzi?

 

Nie zależy mi za bardzo na tym żeby obecny system wstał, bo tam nic nie mam. Chciałbym żeby było możliwe przerzucenie plików w jednym komputerze, bo prostu nie chcę kopiować tych kilkunastu tysięcy małych plików przez pendrive...

Link to post
Share on other sites

Po zakończeniu kopiowania, upewnij się że dysk jest odmontowany z systemu z którego kopiujesz dane + upewnij się że nie jest w hibernacji (lub pseudo hibernacji) tylko pełnym wyłączeniu.

Nie powinno być żadnych problemów z widokiem plików i kopiowaniem. Rozumiem że oba systemy to windowsy?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca wiem jak odmontować dysk wewnętrzny?

 

Po podłączeniu ponownie do pc nie mogłem usunąć wcześniej skopiowanych plików, zrestartowałem pc, teraz nie mogę na niego wejść "I:\ nie jest dostępny. Odmowa dostępu", zamiast paska wskazującego zapełnienie dysku jest tylko napis NTFS. Da się to jakoś łatwo przywrócić do stanu używalności czy instalować W10 na nowo?

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, minas_trith napisał:

a tak zapytam nie masz żadnej sieci że przez pendrive kopiujesz ? udostępniasz jakiś zasób dysk/folder  i po sieci jedziesz.....

Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Może dlatego że nigdy nie udało mi się zmusić moich pecetów żeby udostępniały sobie pliki przez lan... Win10 Home może nie dogaduje się z Win10 Edu. Ale spróbuję, może coś z tego wyjdzie.

 

26 minut temu, kokosnh napisał:

Tak z doświadczenia wiem, że jak coś z prawami się sypie, to zwykle najszybciej jest reinstalować windowsa, niż jakakolwiek diagnostyka. 

Kopia po sieci to też dobry pomysł, aby się nie bawić dyskami.

Windows już postawiony na nowo. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

jak mi się coś sypie z prawami plików  to  pierwsze co to zawsze mam pendraka z live linux np: SystemRescue - System Rescue Homepage botujesz sprzęta z penika, montujesz dyski, później np zabierasz wszystkie prawa i winda na nowo sobie je robi przy uruchomieniu/wejściu do katalogu/pliku. A a co do sieci jak zasoby SMB nie dają rady zawsze można postawić np serwer ftp (Filezilla Server) :)

Edytowane przez minas_trith
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...