Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie czy mortar czy pro4

 

Dodatkowe pytanie. Mam aktualnie fortisa 3. Czy na b460 też go założę? Gdzieś mi mignęło, że montaż pod intele się nie zmienił.

 

Cholipka, tak patrzę to i5 11400 bardzo fajnie wypada we wstępnych testach..

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Różnica w cenie VS różnica w wydajności. 150 pln dopłaty (~25%) do 10400f za 20-25% wyższą wydajność, czyli płacisz więcej więc dostajesz więcej (praktycznie liniowo). Zobacz na wyniki na w Cyberpunk (poziom 9900k!). 

 

Co do płyty: i tak powinieneś celować w okolice 3600 MHz (pod Rakiety @ Gear 1) więc tutaj jednak skłaniałbym się w kierunku B560 (tyle że z tego co widzę, to w PL na razie wybór słaby i ceny płyt tragiczne).  

Link to post
Share on other sites

11400f + B560 steel legend + 16gb ballistix 3600 c16 = 1780zł - ok. 200-250zł za obecne predatory

10400f + B460 mortar = 1100zł

 

Więc wychodzi jakieś 400-500zł różnicy, dla ok. 20-25% wzrostu wydajności którego z RTX 2060 w grach i tak nie zauważysz bo to raczej karta będzie cię ograniczać w takim zestawieniu.

2 godziny temu, DjXbeat napisał:

i5 11400 to obecnie najlepsza opcja do gier. 

Jezus ma u mnie żółtą kartkę za brak 10400 w zestawieniu. "Super" porównanie bez bezpośredniego poprzednika :/ 

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

@zbiku90 No i tu się właśnie zastanawiam czy jest sens płacić więcej, skoro i tak tego nie odczuję. Kolejnego kompa bym składał od 0 tak czy inaczej. Ten 20 % skok znowu nie zapewni mi CHYBA płynnego przejścia na nowe GPU. Musiałbym kupić coś pokroju 3070/80 żeby odczuć znaczący skok wydajności.

Chyba, że odczuję ten skok w grach typu battlefield i innych grach z dużą ilością graczy w grze.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, neckol napisał:

Chyba, że odczuję ten skok w grach typu battlefield i innych grach z dużą ilością graczy w grze.

Odczujesz. Strzelanki multi siedzą mocno na procesorze, dodatkowo gra się na niższych ustawieniach żeby było więcej fps, więc karta nie gra takiej roli.

Z kolei w jakichś grach jednoosobowych z rozbudowaną grafiką zysk będzie pomijalny, rtx 2060 będzie hamulcem w tym przypadku.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Głównie grywam właśnie w fps. Zaczekam w takim razie do jakichś testów 11400 i jeśli rzeczywiście będzie dużo lepiej to odkopię temat po raz kolejny z pytaniem jaką płytę główną kupić  :)

Dziękuję 

@zbiku90 są już jakieś testy z gier i 11400 wypada niemal identycznie w każdym  tytule, a i 10400f będzie hamowany przez rtxa z tego co doczytałem. Biorę więc 10400f.

Podpowiedz mi proszę tylko jaką płytķę kupić. Mortara czy pro 4?

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind Hmm, z tego co ja widzę, to w cyberpunku na 1080p wynik jest niemal identyczny. W cod black ops tak samo. I to przy rtx3080.
 

Wrrrróć. :D Dobra, skuszę się na 11400f i jakąś płytkę do tego.

Pytanie czy B560 steel legend, czy może są jakieś alternatywy?

Zaczekam na jakąś drobną promkę i zamawiam.

Edytowane przez neckol
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

B560 Steel Legend jest całkiem spoko płytą. 

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli: dla niektórych dopłata do platformy startowej dla rakiety (czyli cep i płyta) to może być za dużo, bo mają inne priorytety lub są na budżecie. Poza tym 10400f idzie wyłowić nawet w okolicach 500 PLN (używka / outlet) i wtedy współczynnik cena/wydajności odlatuje w kosmos. 

 

Jednocześnie przewagę 11400f już dostrzegłeś ;)

Link to post
Share on other sites

Nie tykam używek CPU ani MOBO. Nowa 10400f za 579 najtaniej widzę. Tak jak pisałem wcześniej. To co teraz zrobię za jakiś czas pójdzie w odstawkę i składam nowego PC od 0. Dlatego mam dylematy :P

Dodatkowo jest 10600kf w promce za 800.. :D Co tu brać pod fpsy dla rtx 2060.. Za dużo tego Panowie

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Uwaga do Rocket Lake-S: gdybyś przypadkiem sprzedał obecną Gpu i liczył na to, że przeczekasz na integrze w nowym Intelu (która swoją drogą miała być wyraźnie lepsza od poprzednika) to licz się z problemami. 

 

https://videocardz.com/newz/intel-awkwardly-forgot-to-release-graphics-drivers-for-rocket-lake

 

Jak na razie jest tylko dostępny Windows Generic Display Driver, na którym najprostsza animacja tnie (wliczając przewijanie tabelki w Excelu) 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Jak na razie jest tylko dostępny Windows Generic Display Driver, na którym najprostsza animacja tnie (wliczając przewijanie tabelki w Excelu) 

Ło matko ale intel dał ciała... Już wiem czemu prawie nigdzie nie ma testów tej integry.

1 godzinę temu, neckol napisał:

Dodatkowo jest 10600kf w promce za 800..

Określ budżet i za ile czasu masz zamiar wymieniać plus główne zastosowania bo tak to błądzimy jak dzieci we mgle.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Budżet.. powiedzmy 1450 zł.

Zastosowanie to czystko gry - głównie battlefield (6 w tym roku), guild wars2, i inne gry gdzie po mapie przewija się stado mrówek.

Rtx2060 zistawiam i nie wymieniam.

Zakładam budowę PC od 0, gdy rtx 2060 przestanie ciągnąć gry na 1080p. Chodzi o to, żeby niepotrzebnie nie wydawać za dużo pieniędzy. 

Do pracy to aż nadto komputerek :)

Jeszcze tylko dodam. Tutaj nie ma problemu z budżetem. Problemem dla mnie jest dobranie procka tak, żeby zgrać to jak najlepiej z rtx'em 2060 pod gry typu BF i wydać jak najrozsądniejsze pieniądze.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, neckol napisał:

dobranie procka tak, żeby zgrać to jak najlepiej z rtx'em 2060 pod gry typu BF i wydać jak najrozsądniejsze pieniądze

To bierz 10400f i mobo na B460,  może Ci się pofarci i wydadzą update biosu z możliwością oc ramu, wtedy to w ogóle będzie bajka. W tej chwili najlepsze połączenie cena do wydajności.

Link to post
Share on other sites

Ja od początku obstaje przy rakiecie i płycie serii 500, o "myk" z 10400 pytam z ciekawości czy to "ruszy" z oc. 

Jeżeli "sufit oc" dla Ramu w Rocket Lake-S tj 3600 MHz (w trybie 1:1, aka gear 1), podczas gdy w Comet Lake-S kontroler spokojnie puści dobrze ponad 4000 MHz to bardzo by mnie ciekawiło ile 10400 odrabi (stąd też pytanie)? 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ja od początku obstaje przy rakiecie i płycie serii 500, o "myk" z 10400 pytam z ciekawości czy to "ruszy" z oc. 

Jeżeli "sufit oc" dla Ramu w Rocket Lake-S tj 3600 MHz (w trybie 1:1, aka gear 1), podczas gdy w Comet Lake-S kontroler spokojnie puści dobrze ponad 4000 MHz to bardzo by mnie ciekawiło ile 10400 odrabi (stąd też pytanie)? 

 

20 godzin temu, Player1 napisał:

To bierz 10400f i mobo na B460,  może Ci się pofarci i wydadzą update biosu z możliwością oc ramu, wtedy to w ogóle będzie bajka. W tej chwili najlepsze połączenie cena do wydajności.

Nieintratne.

i5-10400 na B460 gnieździ się gdzieś przy Ryzenie 3600, a i5-11400 na powyższym materiale kompletnie go deklasuje.

Zestaw i5-11400 oraz B560 droższy jest o ~250zł, jak najbardziej jest to kwota którą warto dopłacić, by utrzymać dobrą wydajność przez kilka lat.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...