Skocz do zawartości

Problem przy instalacji Windowsa 10 z pendrive


Recommended Posts

Witam!
Naszła mnie chęć zrobienia czystej instalacji Windowsa 10, ze względu na to, że przez 3 lata zrobiłem na nim duży nieporządek.
Zbootowałem pendrive (dokładnie to 2 dla pewności). Włożyłem pendrive do gniazda, zmieniłem na bootowanie z niego i pojawia się problem. Logo płyty głównej wówczas się zapętla przez co nie ma możliwości dostania się do instalatora.
Nagrałem nawet filmik jak to wygląda przy jednorazowej zmianie boota. Tutaj natomiast instalator się nie ładuje, komputer się restartuje i ładuje normalny system. Jak to naprawić?

 

https://www.youtube.com/watch?v=UQn0eifXjVU

Link to post
Share on other sites
W dniu 20.11.2020 o 17:17, BlackCoffe napisał:

Wyłącz SafeBoot.

Albo idź na stronę Apple i kup - jak na porządną osobę przystało - MacBooka. Gwarantuje że skończy się konieczność robienia formata co x lat. 

Ja tak zrobiłem 3 lata temu i od tego czasu lapa z Win nie odpaliłem ani razu.

 

/ świetna rada, szkoda że nie na temat / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.11.2020 o 17:17, BlackCoffe napisał:

Wyłącz SafeBoot.

Wyłączyłem SecureBoot w Biosie i załączyłem fast boot. Po tym fakcie, Windows nie chce się już uruchomić. Próbowałem zatem zrobić format przez pendrive i zaloopowało się logo płyty głównej. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem na moim Macu. Najpierw napotkałem problem polegający na tym, że nie mogłem uruchomić memoQ w macOS, więc zainstalowałem Windowsa z bootcampem. Miałem problemy z serwerem, ale w końcu udało mi się ukończyć instalację. Właśnie zainstalowany system Windows ładował się dobrze, ale wszystkie przeglądarki (Chrome, Firefox itp.) Były ustawione na ładowanie Bing. Zastanawiam się, czy moja instalacja systemu Windows została zainfekowana redirect-wirusem. Znalazłem ten guide dla Maca https://macsecurity.net/view/226-bing-redirect-virus-mac, ale jest to oczywiście dla systemu Mac i mam problem w Windows.

Edytowane przez Diodot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...