Skocz do zawartości

zestaw do grania - reanimacja tanim kosztem


Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w temacie komputera z roku 2014, do niedawna w zupełności wystarczał, lecz syn podrósł a z nim jego wymagania dot. gier.

 

potrzebuję coś pokombinować tanim kosztem aby jeszcze trochę poużywać to co mamy...

 

procesor intel core i7-4770 cpu 3,40 ghz 12gb ram

karta graficzna geforce gtx 645 zgodna z nvidia 

 

takie szczegóły "udało" mi się wyszperać z systemu :( 

 

jakie dane/szczegóły i skąd jeszcze potrzebujecie żeby mi cokolwiek doradzić?

Link to post
Share on other sites

Budżet?

Zasilacz? - odkręć bok obudowy i podaj z nalepki, markę, model i moc.

Obudowa w jakiej to siedzi?

Monitor - rozdzielczość i złącza?


CPU i ilość ramu są całkiem ok, jak zmienisz gpu to jeszcze trochę pociągniesz na tym sprzęcie.

Napisz też w co chcecie grać i na jakie detale liczycie?

Link to post
Share on other sites

a więc tak... budżet > jak najniższy (wiem, że to niewiele mówi ale tak jest, wydam ile trzeba ale chcę jak najtaniej ;P ) 

 

zasilacz DELL D460AM-02 moc 460w

monitor Samsung 24 S24C450M rozdzielczość 1920x1080, złącza 1x DVI-D (HDCP)

1x D-Sub (VGA)
1x Audio In
1x Audio Out (słuchawki/głośniki zew.)

 

obudowa DELL XPS 8910

 

gra o którą ostatnio są największe żale, że nie działa dobrze to Assasin Creed odyssei (generalnie chodzi o płynność grafiki w grach)

 

:) z góry dzięki, za chęci pomocy :)


Cos poczytałam, coś poszperałam i takie mam rozważania :)

 

Kupuję taką kartę: GIGABYTE GeForce GT 1030 2GB

 

czy to wystarczy? czy muszę coś jeszcze wymienić? czy karta w miarę ok? 

Edytowane przez anetawlz
Link to post
Share on other sites

Ta karta którą sobie upatrzyłaś jest nadal o wiele za słaba, aby na niej komfortowo pograć w nowsze gierki. Jestem ciekawy w jakiej kwocie ją znalazłaś :) Będziesz musiała wyłożyć więcej gotówki na coś sensownego. Używane karty wchodzą w grę?

 

360 zł :) używane wchodzą w grę oczywiście, co doradzasz?

Link to post
Share on other sites

hmm... generalnie nie do końca wiem w jaki przedział cenowy celujesz. Można by tutaj wstawić 1660 Super która jest wielokrotnie mocniejsza od 1030 czy też 645 lecz to koszt co najmniej 900zł jak jest promocja - choć aktualnie jest niestety drogo. Zrobiłem szybki przegląd ofert na allegro i jestem w szoku jak ceny poszły do góry. Nie wiem czy jest to spowodowane sztucznym pompowaniem cen przed Black Friday lub już Świętami Bożonarodzeniowymi :o Osobiście poczekałbym chociaż do tego 27 listopada. Rozglądałbym się za RX570/580 (niestety dość wysoki pobór energi), RX5500XT lub jak już na bogatości po całości to nawet 5600XT. Ze stajni Nvidi natomiast GTX1060, 1660, 1660Super, 1660TI ewentualnie GTX1070. Z używanymi kartami takimi jak RX570/580 oraz GTX1070 idzie spore prawdopodobieństwo, że były wykorzystywane w koparkach kryptowalut, a co za tym idzie mogą być już ostro dojechane. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy zakupie używanych kart zawsze jest ryzyko nacięcia się na minę. Ta używana wydaje się rozsądna. Można napisać do wystawiającego czy daje jakąś gwarancję od siebie.

https://allegro.pl/oferta/sapphire-nitro-radeon-rx-580-4gb-amd-9912908082

 

Z nowych można kupić to (3 lata gwarancji):

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-Graficzna-Palit-GeForce-GTX-1660-SUPER-GamingPro-6GB/13687?ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

ale ceny kart zarówno nowych jak i używanych są teraz wyśrubowane ze względu na kiepską dostępność produktów

Edytowane przez Sodium
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...