Skocz do zawartości

Druga kość C2 G.SKILL Trident Z DDR4 8GB 3200Mhz CL15 do Ryzen 1700


Recommended Posts

Płyta główna: Asus Prime X370-PRO

Procesor: Ryzen 1700 OC 4GHz

GPU: GTX 1080Ti Palit Super Jeststream 

RAM: C2 G.Skill Trident Z DDR4 1x8GB 3200MHz CL15

Monitor: LG 34UC98-W 3840x1440

Dysk: Samsung SM961 

 

 

Chciałbym powiększyć RAM w powyższym zestawie bo jest to w nim trochę wąskie gardło. Komputer jest używany do pracy biurowej oraz gier. Wstępnie myślałem o dokupieniu jednej kości tego samego ramu który mam obecnie by łącznie mieć 16GB.

Czy taka ilość powinna wystarczyć na jeszcze trochę czy może lepiej od razu kupić więcej. 

 

Czy warto się zainteresować tą używką i ewentualnie ją zwrócić gdy nie będzie chciała współpracować? Ceny nowych g.skilli trochę odstraszają.

https://allegro.pl/oferta/g-skill-trident-z-ddr4-8gb-3200mhz-cl15-8564337162

 

Poniżej lista kompatybilnych pamięci wg producenta

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/Memory-QVL.pdf

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i liczę na wyrozumiałość jeśli w moim poście zawarłem jakieś kocopoły  :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy taka ilość powinna wystarczyć na jeszcze trochę czy może lepiej od razu kupić więcej. 
jeśli te biurowe zastosowana to głównie programy typu Ms Office to 16gb będzie wystarczające na tej platformie. Jest co prawda kilka gier na rynku gdzie 32GB w niewielkim stopniu przyczyniłoby się do poprawy wydajności, ale imo jest to gra niewarta świeczki.

 

 

 

Czy warto się zainteresować tą używką i ewentualnie ją zwrócić gdy nie będzie chciała współpracować?

 

Cena owszem zachęcająca nie jest bo, w podobnej kasie można kupić zestaw 2x8gb 3200... ale będą to najpewniej hynixy.

Aczkolwiek można by się pokusić o OC tych g.skilli... nie wiem na ile pozwoli twój kontroler ale jak widzisz w moim przypadku (stopka") 3533 na Micronach udało się uzyskać. Wszystko zależy więc od tego czy Ci się chce bawić w OC. 

 

A już na pewno musisz przeskoczyć na dual channel, bo w grach tracisz i to sporo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jeśli te biurowe zastosowana to głównie programy typu Ms Office to 16gb będzie wystarczające na tej platformie. Jest co prawda kilka gier na rynku gdzie 32GB w niewielkim stopniu przyczyniłoby się do poprawy wydajności, ale imo jest to gra niewarta świeczki.

 

 

 

 

Cena owszem zachęcająca nie jest bo, w podobnej kasie można kupić zestaw 2x8gb 3200... ale będą to najpewniej hynixy.

Aczkolwiek można by się pokusić o OC tych g.skilli... nie wiem na ile pozwoli twój kontroler ale jak widzisz w moim przypadku (stopka") 3533 na Micronach udało się uzyskać. Wszystko zależy więc od tego czy Ci się chce bawić w OC. 

 

A już na pewno musisz przeskoczyć na dual channel, bo w grach tracisz i to sporo.

 

 

https://drive.google.com/file/d/1q47Y9rdN486xJON4rB80uLVyeIUB4f1w/view?usp=sharing

 

 

 

Na zdjęciu na górze ram z mojego zestawu, poniżej ten z aukcji, jaka jest szansa że będą razem działać na 3200? O ile dobrze rozumiem regulamin allegro to zawsze można towar zwrócić a jedyną stratą będą koszta wysyłki.

 

Jakie maksymalne taktowanie obsłuży mój procesor bo wg wiki jest to 2667 ale wszędzie polecane są wyższe wartości?

 

Nigdy nie bawiłem się w OC, czy dla laika to dużo zabawy? Bo rozumiem że w przypadku gdy nie będę podkręcał to coś w stylu Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance LPX Black by też było ok?

Edytowane przez pacyfik6
Link to post
Share on other sites
poniżej ten z aukcji, jaka jest szansa że będą razem działać na 3200?

 

Powinno być ok.

 

Jakie maksymalne taktowanie obsłuży mój procesor bo wg wiki jest to 2667 ale wszędzie polecane są wyższe wartości?

 Nie tyle sam procesor o ile kontroler pamięci w nim wbudowany. Mnie na R7 1700 udało się swego czasu ustabilizować 3600@CL15 ale rzadko która sztuka na to pozwoli.

2667Mhz to oficjalne wsparcie jak widzisz możne dużo szybsze. Ile? to niestety jest kwestia indywidualnej sztuki.

 

 

 

Nigdy nie bawiłem się w OC, czy dla laika to dużo zabawy?

 

 

Trochę jest ale nic co by było nie do przejścia, obydwa poradniki co do podkręcania i stabilności masz w postach #31 i #32 w tym temacie:

Pamięć RAM - FAQ i poradnik

 

 

 

Bo rozumiem, że w przypadku gdy nie będę podkręcał to coś w stylu Corsair 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Vengeance LPX Black by też było ok?

Jak najbardziej. 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...