Skocz do zawartości

Black friday 2020, a ceny RTX'ów. Będą obniżki, czy tylko szybkie strzały?


Recommended Posts

Jak w temacie. Co Waszym zdaniem przyniesie w tym roku Black Friday? Będą obniżki na grafiki, czy tylko szybkie okazję znikające po kilku minutach.

Czekam na Black Friday z zakupem RTX 2070s lub 2060s, wszystko zależy co się stanie z cenami. Szczerze miesiąc temu nie miałem wystarczająco odłożonych funduszy, dodatkowo zbliżały się premiery, stwierdziłem aaa poczekam. Wtedy KFA2 2070s EX kosztował około 1760 zł. Szczerze to jestem podłamany obecnymi cenami i wątpię żeby BF coś drastycznie zmienił. Pożyjemy zobaczymy. Ciekaw jestem Waszych opinii.

Link to post
Share on other sites

Black Friday  przyniesie ci,ale szczepionkę prędzej niż zobaczysz obniżkę cen.

 

Ogólnie czekać nie warto.

Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu zdarzeń i syfu nie tylko w naszym kraju.

Ja w pewnym tu temacie z 21 lipiec 2020r już pisałem na temat obecnych RTX-ów 2070/60S czy 5700XT ale super znawcy tu,piszę o osobach które brały udział w temacie o którym wspominam wcześniej,wszyscy byli przeciwni temu o czym pisałem.Mianowicie o tym że proponuję karty obecne tuż przed premierą nowych i kto miał rację? ...szkoda słów.

 

Był króciutki okres w którym RTX-y 2070Super były w promocji ale teraz już nie licz na to,sam widzisz co się dzieje.Nie które modele wręcz już są nie dostępne bo wyprzedały się tj Palit SJS.A ceny 2400zł za RTX-a 2070S to cena jak w dniu premiery i taniej nie będzie,zależy też jaki model karty.

 

Jak któryś z pseudo znawców znów zaproponuje lepiej dołóż do nowego RTX-a 3070 bo jest w tej samej cenie co 2070S to sprawdź sobie i przeanalizuj czy warto.

https://www.nvidia.com/pl-pl/shop/geforce/gpu/?page=1&limit=9&locale=pl-pl&category=GPU&gpu=RTX%203070

- i do jakich obecnie podzespołów potrzebujesz karty.

A cena za niereferenta pisało się że będą wyższe,czyli nie są już w tej samej cenie a referent na chwilę obecną nie dostępny.

 

Przy okazji nie inwestuj za dużo pieniędzy w komputer bo możesz długo się nie nacieszyć w sytuacji jaka panuje teraz na Świecie i nie zapowiada się,żeby było lepiej.

Edytowane przez Marekpe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakoś od dwóch lat obserwuję ceny kart na BF. Nie widziałem żadnej okazji obniżek cen grafik w sklepach komputerowych UK, Amazon UK, DE. Skoro przez dwa sezony nie było tych okazji, dlaczego teraz miałyby być?

Z 2400zł słabsze modele były tańsze o 200zł a te lepsze jak Palit czy Msi o 100zł.Ta niższa cena utrzymywała się ok 1.5 tygodnia.Potem taki np mój Palit kosztował już 2800zł bo był na wyczerpaniu magazynowym,potem cena mogła być tylko wyższa.

Wejdź i zobacz sobie na ceneo jakie są teraz ceny np 2070S Pny,Msi czy głupi Dual od Asusa.

Jak pisałem brać to co było z dostępnych w normalnej cenie to nieee,czekać kazaliście użytkownikowi przyszłemu na RTX 3070  :rotfl: 

I delikwent dzięki takim znawczykom został goły i wesoły bo zamiast kupić Nvidia Turing w normalnej cenie,teraz musi przepłacać a z kolei ten zakup staje się mało opłacalny bo lepiej kupić Ampere z którym są problemy z dostępnością :rotfl:  nic jak tylko pogratulować takim użytkownikom tego portalu.

Jeszcze są w starej cenie karty po 2400zł :)  

 

 

 

Przecen czegoś czego nie ma trudno się spodziewać :(

Jak będą dostępne również nie łudź się że będzie taniej.Tak piszecie jak byście po za komputerami nie wiedzieli co się wokół was dzieje.

 

Link to post
Share on other sites

No co się dzieje? Jest epidemia ale przemysł/fabryki działają (moja wręcz zapie...la i wiecznie miauczą o wydajność), transport morski/kołowy/kolejowy/lotniczy też funkcjonuje normalnie. Naprawdę nie wiem dlaczego jest taka gunwiana dostępność praktycznie wszystkiego co nowe i "pożądane".

 

Nowych konsol na premierę nie ma (a przynajmniej trzeba się o nie bić jak o karpia w Lidlu), Ryzeny też sobie ludzie wyrywają, kart graficznych od Nvidii nie ma a od AMD ptaszki ćwierkają że również będzie śladowa ilość.

 

Jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest zwielokrotniony kilkukrotnie względem "normalnego" popyt. Graczy/komputerowców zawsze była jakaś ilość a w tym roku doszli ludzie dotąd aktywni, którzy siedzą na 4 literach w domach, nudzą się, nie mogą przemielić kasy na której siedzą i wykupują wszystko z nudów :(

Link to post
Share on other sites

Przy okazji nie inwestuj za dużo pieniędzy w komputer bo możesz długo się nie nacieszyć w sytuacji jaka panuje teraz na Świecie i nie zapowiada się,żeby było lepiej.

Marek w dużej mierze się z Tobą zgadzam. I szczerze mówiąc zastanawiałem się nad czarnoprochowca zamiast rtx'a :)

Nie zamierzam wydawać za dużo dlatego czekam i trzymam kasę. Nam od kilku lat EVGA GTX 960 4GB SSC GAMING ACX 2.0+, niedawno dość mocno powymienialem w kompie bebechy (okazjonalnie, szwagier kupował podzespoły z górnej półki i odsprzedał mi procesor, płytę i dobrze wentylowaną obudowę, dokupiłem tylko ram) dlatego chciałem zmienić tą kartę. Sęk w tym, stało się to nieopłacalne zupełnie. Nie wiem, poczekam. Jak się nic nie ruszy to kupię 1660s, a resztę wypłacę i schowam do skarpety.

Link to post
Share on other sites

Kup sobie kartę graficzną odpowiadającą podzespołom które już posiadasz i rozdzielczość monitora z której korzystasz.Nie inwestuj w drogie części z myślą na przyszłość bo ta może nie mieć miejsca na upgrade komputera,jeżeli zdajesz sobie sprawę i poważnie podchodzisz do sytuacji jaką mamy.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, @Mareczku - a ja mam kilku znajomych, którzy też stali przed dylematem kupna nowej Gpu z średniej-wyższej półki pod koniec lata. I Ci ludzie albo kupili tuż po premierze Ampera karty 2080S/Ti (używane) w okolicach 2000 pln albo dopadli 3070 poniżej 3000 pln. Ty autentycznie nie ogarniasz, że wydanie 2500 pln za 2070S, gdy 3 tygodnie później w tej cenie masz półrocznego 2080 Ti to nie jest okazja życia...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Ty autentycznie nie ogarniasz, że wydanie 2500 pln za 2070S, gdy 3 tygodnie później w tej cenie masz półrocznego 2080 Ti to nie jest okazja życia...

 

I trzeba mieć szósty zmysł do przewidzenia sytuacji, sprzedaży "starego" w odpowiednim momencie i załapaniem się na "nowe". Ja tej umiejętności nigdy nie opanuję już chyba :) Rekina biznesu ze mnie nie będzie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

I trzeba mieć szósty zmysł do przewidzenia sytuacji, sprzedaży "starego" w odpowiednim momencie i załapaniem się na "nowe". Ja tej umiejętności nigdy nie opanuję już chyba :) Rekina biznesu ze mnie nie będzie.

 

Przecież ty sprzedałeś w idealnym momencie, tylko kupiłeś w złym :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Jokero, byłeś "pod presją". Poczekałbyś miesiąc jak każdy inny szary obywatel, żyjący w komunistycznym kraju trzeciego świata i byś miał za 3500 pln bez łaski i pakowania kabzy *urwie z brzoskwiń czy innego Xxx-coma. Spieszyło Ci się więc cena była adekwatnie wyższa.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, @Mareczku - a ja mam kilku znajomych, którzy też stali przed dylematem kupna nowej Gpu z średniej-wyższej półki pod koniec lata. I Ci ludzie albo kupili tuż po premierze Ampera karty 2080S/Ti (używane) w okolicach 2000 pln albo dopadli 3070 poniżej 3000 pln. Ty autentycznie nie ogarniasz, że wydanie 2500 pln za 2070S, gdy 3 tygodnie później w tej cenie masz półrocznego 2080 Ti to nie jest okazja życia...

 

Za to widzę jak ty ogarniasz.Ja piszę tylko o nowych kartach a ty mi wyskakujesz używane vs nowe,to czemu nie napisałeś o używanej 2070S ile ona kosztowała :rotfl:  

 

 

 

albo dopadli 3070 poniżej 3000 pln.

a to poniżej to ile dokładnie było?,może 2999zł

 

 

 

Najprawdopodobniejsze wydaje mi się, iż na Black Friday możemy zobaczyć wyciągnięte głęboko że składów magazynowych RTX 2070 i 2080, które nie zeszły po "starych cenach" a sklepy długo je Januszowały.

Stany magazynowe kurczą sie "SUPER" ale będą trzymać na Black Friday 2070 i 2080 po starych cenach a może wyciągną GTX8800 :rotfl:

 

weź ty już nic nie pisz.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...