Skocz do zawartości

Szukam telefonu, następca LG G4.


Recommended Posts

Dzień dobry. 

 

Niestety mojemu kochanemu G4 rozkleił się ekran (dużo osób nie wie, że jest lekko zakrzywiony), bateria też zdycha i mam problemy z powiadomieniami na garmin instinct. 

 

Telefon głównie używam do rozmów, SMS-ów, poczty, przeglądania Internetu, słuchania muzyki, jak dojadę itp. rzadziej mapy zdjęcia i filmy. Raczej nie gram, a jak już, to nic wymagającego. 

 

Szukam następcy:

- najlepiej mniejszy od obecnego 148.9mm wysokości (bo jest on trochę za duży)

- dobrej rozdzielczości ekran, niestety przyzwyczajony jestem do 534 ppi i nie zdzierżę patrzyć na tekst, na czymś znacznie gorszym. 

- przyzwoity procesor, raczej nie chcę schodzić poniżej snapa 765G i raczej wolałbym coś na snap-ie.  

- przyzwoite działanie na baterii + mały drain bez używania telefonu. 

- aby nawigacja normalnie działała. 

- małe wcięcie ekranu (tu mogę pójść na kompromis)

- wyjście 3.5mm mini-jack (Bardzo często jeżdżę z AT MSR7BK, w ostateczności niby mogę kupić adapter BT do nich, ale ładowanie tego co chwila jakoś mnie odrzuca, raczej bym korzystał z przejściówek USB C na 3.5mm, lub lightning na 3.5mm). 

- budżet, no nie mam sufitu, ale ostatnio wydałem 1600 na LG G4 na początku 2016 roku, więc raczej do 4 tysięcy. 

 

Telefony nad którymi się zastanawiam: 

 

- IPhone 12 mini 64GB/128GB, małe i nie będzie problemów z drenowaniem baterii w uśpieniu, aktualizacje tez będą, niestety brak 3.5mm i wyspa na górze ekranu, ale jest na tyle duża, że mogę traktować to jak brak tej części ekranu i raczej nie będzie mi przeszkadzać tak bardzo, jak np ta dziura w pixel 4a. 

- IPhone 11 PRO wymiary nadal fajne, wyświetlacz trochę gorszy, ale da się na to patrzyć, długi czas działania na baterii. 

 

Telefony które odrzuciłem: 

pixel 4a (za słaby procesor, ludzie już raportują przycinający się interfejs), do tego niedostępny w Polsce obecnie. 

 

Jest coś fajnego "małego" na androidzie, z przyzwoitym ekranem? 

 

Gdyby nie wielkość to pewnie bym brał Samsung Galaxy S20 FE 5G, lub gdyby nie procesor to Samsung Galaxy S20, który jest minimalnie większy od G4

Link to post
Share on other sites

Mały ekran, będzie ciężko. Producenci porzucili pomysł wydawania smartfona poniżej 6 cali. Wszyscy chcą większe i większe smartfony.

 

Moja propozycja:

 

Sony Xperia 5 II - Snapdragon 865 + jack 3.5. Ekran 6 cali, OLED 120Hz. IP68, stereo głośniki, slot micro sd. Ten model chyba jako jedyny z flagowców oprócz Xperia 1 II posiada fabrycznie wejście jack 3.5mm. Do tego ma płaski ekran. Xperia 1 II ma większy ekran, więc odpada. Zobacz czy Ci proporcje ekranu 21:9 będą pasować. Jeśli nie, to wykreślamy ten model.

 

OnePlus 8 PRO - 4K 120Hz. Ta propozycja ze względu na rozdzielczość. Trzeba polować na sztukę bez wad na ekranie. Jeśli się uda znaleźć sztukę bez wad, to sprzęt rakieta. Czysty android + częste aktualizacje.

 

Jeszcze Google Pixel 5. Ekran 6 cali, Amoled, 90Hz, wysokość 144mm + Snapdragon 765G. Ale brak jack 3.5mm

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

nie tyle co mały ekran, a ogólnie małe wymiary telefonu (głównie wysokość), z obecnym czasem mam już problemy z noszeniem w kieszeni, a na serio ekran 5.5" zupełnie mi starcza. 

 

Myślałem nad Pixel 5, ale nie ma go w polsce, budowa też nie za fajna i za jego ceną mam iphone 11 pro, lub S20 (niestety na Exynos, ale nadal lepsze od 765G ). No i ta dziura w ekranie mnie drażni bardziej od wyspy apple, czy dziury w S20. 

Nad Pixel 4a 5G tez myślałem, ale odpadł z tych samych powodów. 

 

Obecnie poluję na jakieś promocje na czarnego lub zielonego iphone 11 pro i S20. Zobaczymy co się trafi. Żaden nie ma 3.5mm, ale da radę ratować adapterem. 

Ps. nie przepadam za przyciskami głośności po tej samej stronie co przycisk power, dlatego raczej w kierunku iphona się kieruję. Z drugiej strony wolałbym czytnik ultrasoniczny pod ekranem, zamiast face ID 

 

OnePlus odpadł ze względu na wymiary. 

 

Ostatnio rzadko używam wyciągniętego telefonu, a nosić go jednak zawsze w kieszeni muszę (z drugiej strony, często bateria mi pada i może podświadomie ją oszczędzam). Już się łapię na tym, że wyciągam go z kieszeni zaraz jak wchodzę do biura i zostawiam na biurku, podobnie jak do domu wracam, podpinam pod ładowarkę i sobie leży do rana. 

Link to post
Share on other sites

 

 

- przyzwoity procesor, raczej nie chcę schodzić poniżej snapa 765G i raczej wolałbym coś na snap-ie.  

 

 

 

Myślałem nad Pixel 5, ale nie ma go w polsce, budowa też nie za fajna i za jego ceną mam iphone 11 pro, lub S20 (niestety na Exynos, ale nadal lepsze od 765G ).

 

Sam sobie przeczysz tutaj  :)  Wolisz Snapek, ale i tak Exynos według Ciebie ok.

 

Będziesz się męczył z tym Exynosem

 

A co myślisz o Sony Xperia 5 II? Nie pasuje?


Masz Snapek 865, 120Hz ekran, jack 3.5, odblokowanie przyciskiem włączania z boku. Nie ma odblokowania z ekranu i face unlock.


Jeśli będzie adapter jack 3.5 i brak jacku  tobie nie przeszkadza:

 

Masz jeszcze Oppo Reno 3 PRO 5G ze Snapkiem 765G, ekran amoled 90Hz, stereo głośniki, brak jack 3.5, przyciski po bokach nie są na tej samej stronie. Wersja 12/256Gb kosztuje obecnie 1999 zł

 

https://www.ceneo.pl/92726878

 

Recenzja  https://www.gsmarena.com/oppo_reno_3_pro_5g_find_x2_neo-review-2127.php

 

Drożej masz i to mój wybór obecnie

 

Realme X50 PRO

 

https://www.gsmarena.com/realme_x50_pro_5g-10097.php

 

Snapdragon 865, 12/256GB,  ekran Amoled 90Hz brak OIS oraz jack 3.5, przyciski osobno po bokach. 

 

Ostatnio była promocja w RTV AGD w cenie 2399 zł, teraz już kosztuje około 3000 zł. Radze sprawdzać pepper, być moze wróci promocja. https://www.pepper.pl/search?q=realme%2Bx50%2Bpro

 

teraz jest promocja w RTV AGD na wersję 8/128GB w  cenie 1999 zł 

https://www.pepper.pl/promocje/realme-x50-pro-8128-gb-w-euro-318683

 

Ja ostatnio sobie kupiłem Realme X50 5G za 1400 zł w promocji. Snapek 765G + ekran IPS 120Hz, również nie ma jack 3.5mm. W tej cenie nic lepszego nie znajdę. Myślałem bez wejścia jack będzie trudno, ale kupiłem adapter i po sprawie. 

Link to post
Share on other sites

 

 

A co myślisz o Sony Xperia 5 II? Nie pasuje?
 

duża. jeśli by w grę wchodziły telefony do 158mm to bym miał już masę do wyboru. 

 

 

 

Sam sobie przeczysz tutaj    Wolisz Snapek, ale i tak Exynos według Ciebie ok.
wolę snapa, ale akurat S20 jest bardzo fajny telefon, poza właśnie procesorem (który jest jednak wydajniejszy od 765G, choć nadal Exynos) i tym że jest minimalnie większy od G4. 
Link to post
Share on other sites

A co myślisz o S20 w wersji Snapdragon 865? wersja Hong Kong posiada normalnie Google Play z fabryki. Tylko musisz adapter dokupić. 


https://www.wondamobile.com/samsung-galaxy-s20-5g-dual-128-gb-g9810-lte-mobile-phone-sim-free-and-unlocked.html?_currency=USD

 

Wychodzi jakieś 3100 zł

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

S20 z snapem jest ok (przeżyję te 3 mm i adapter USB na 3.5mm, nie jestem pewny jak z przyciskami głośności, bo one zawsze mnie drażnią w Samsungach ), tylko właśnie gdzie to kupić, aby nie mieć problemów z gwarancją jak coś. 

Link to post
Share on other sites

podałem link, jest płatność PayPall


wszyscy z Polski kupowali w tym sklepie Note 20 Ultra ze Snapkiem 865


Google Pay też działa w wersji na Hong Kong. Chińskich aplikacji nie ma.


Update też dostajesz OTA


Gwarancja wynosi 12 mc


W Polsce raczej nie znajdziesz tą wersję z pełną 24 mc gwarancją. Coś za coś.


Drugi sklep to https://pl.etoren.com/products/samsung-galaxy-s20-5g-dual-sim-g9810-128gb-grey-12gb-ram

 

Płatność PayPall

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

nie korzystam z PayPall (ostatnie zmiany w regulaminie mnie dość odrzucają aby zacząć), raczej bym próbował kartą płacić (jak coś jest charchback), ale teraz się zastanawiam, czy nie skleić czymś tego telefonu i na S21 nie zaczekać.  W S21 podobno Exynos ma być fizycznie identyczny z snapem

Link to post
Share on other sites

No jest, tylko się ekran rozkleił i odstaje tak na pół milimetra że wnętrze widać i tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić...

 

Wyciągnięcie telefonu w deszcz może się dość nieciekawie skończyć.

 

W PW nie napiszesz bo skrzynka pełna, być może się to zmieni na nowym forum. Nie wiem jak tam z wielkością skrzynek będzie.

Link to post
Share on other sites

No jest, tylko się ekran rozkleił i odstaje tak na pół milimetra że wnętrze widać i tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić... Wyciągnięcie telefonu w deszcz może się dość nieciekawie skończyć. W PW nie napiszesz bo skrzynka pełna, być może się to zmieni na nowym forum. Nie wiem jak tam z wielkością skrzynek będzie.

To napisz Ty do mnie z jakimś kontaktem to pogadamy prywatnie co z tym zrobić. 

Link to post
Share on other sites

@@marcin_g,  nie widzę za bardzo powodu do czyszczenia skrzynki zaraz przed aktualizacją forum. Nie widzę też powodu czemu sposób sklejenia wyświetlacza wymagałby przesłania wiadomości na PW. Prawdopodobnie załatwiłem klej alkoholem izopropylowym (głupi sposób na odkażanie telefonu, dopiero teraz sobie przypomniałem że klej i izopropyl to złe połączenie ). 

 

Co do telefonu, skoro nie ma jakoś nic ciekawego obecnie S20 jak i IP 11 pro kosztują swoje a nie spełniają wszystkich haczyków. 
Zastanawiam się czy nie kupić nowego/używanego LG G8 z ali (wersje koreańską z 3 aparatami). to jest jakieś 1200-1400zł. W Polsce nie ma niestety dostępnego, a na allegro sprzedającą i tak te z chin. 
Niby można "nówkę" kupić za jakieś 1350zł ale coś wątpię czy to na serio nówka. Z drugiej strony, nie minęło 2 lata od premiery, więc nie powinno być jeszcze masy problemów np z baterią, nawet jak to używka. 

Wymiary podobne do S20, dobry ekran, aparaty tez ok, jest dobry DAC i 3.5mm 
Taki telefon na przeczekanie, aż wyjdzie cos ciekawego. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...