Skocz do zawartości

dylemat, płyta pod 5950x itd


Recommended Posts

ja kupuję na morele, jak nie mogę dostać gdzie indziej lub jest taniej i nigdy nie miałem z nimi problemów, ani z serwisem (dysk wymieniony na nowy i pamięci też). Tylko trzeba z nimi uważać bo często i gęsto skrypt dziwnie podnosi ceny (szczególnie na weekend).

Link to post
Share on other sites

już zgłupiałem ... nie wiem co wybrać :(

 

- nie chcę wywalać niepotrzebnie kase na płytę z (dla mnie) niepotrzebnymi bajerami jak wifi czy podświetlanie ale chciałbym by sekcja zasilania była dobra, miejsce na jeden dysk m2 (chyba najlepiej by złącze było nad złączem grafiki albo dużo niżej aby można było zamontować autorskie chłodzenie do dysku

 

z tymi ramkami nie będzie problemów pod 5900x ?

 

- chodzi mi o to, że 2x16 jak chciałem, bez rgb jakoś nie trafiłem i cena wydaje mi się dobra

https://www.x-kom.pl/p/427785-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl17-trident-z-rgb-led.html

 

pod którąś z tych płyt: ?

 

x570 unify; lub chyba jedyna sensowna po cenie około 1100 zł ASROCK X570 Steel Legend

chciałbym płytę bez wifi (net mam kablowy) i bez RGB no ale ramów bez nie znalazłem albo ślepym ;)

 

jeszcze opcja Msi MPG X570 gaming plus

 

- do tego dysk na m2 - zastanawiam się, w sumie pod gry nie ma większego sensu ... chyba

 

proc, płyta, ram + dysk - chciałbym się zamknąć w kwocie 5k zł (z procem 5900x) - im więcej zostanie tym lepiej

Link to post
Share on other sites

już zgłupiałem ... nie wiem co wybrać :(

 

- nie chcę wywalać niepotrzebnie kase na płytę z (dla mnie) niepotrzebnymi bajerami jak wifi czy podświetlanie ale chciałbym by sekcja zasilania była dobra, miejsce na jeden dysk m2 (chyba najlepiej by złącze było nad złączem grafiki albo dużo niżej aby można było zamontować autorskie chłodzenie do dysku

 

z tymi ramkami nie będzie problemów pod 5900x ?

 

- chodzi mi o to, że 2x16 jak chciałem, bez rgb jakoś nie trafiłem i cena wydaje mi się dobra

https://www.x-kom.pl/p/427785-pamiec-ram-ddr4-gskill-32gb-2x16gb-3600mhz-cl17-trident-z-rgb-led.html

 

pod którąś z tych płyt: ?

 

x570 unify; lub chyba jedyna sensowna po cenie około 1100 zł ASROCK X570 Steel Legend

chciałbym płytę bez wifi (net mam kablowy) i bez RGB no ale ramów bez nie znalazłem albo ślepym ;)

 

jeszcze opcja Msi MPG X570 gaming plus

 

- do tego dysk na m2 - zastanawiam się, w sumie pod gry nie ma większego sensu ... chyba

 

proc, płyta, ram + dysk - chciałbym się zamknąć w kwocie 5k zł (z procem 5900x) - im więcej zostanie tym lepiej

 

nie bierz x570 gaming plus - ta płyta to padaka (prawdopodobny throtling procka). Jeśli nie potrzebujesz szybkich dysków pci 4.0 + dużej ilości ssd i usb z tyłu to pakowanie się w x570 jest bezsensowne. Jeśli koniecznie chcesz x570 to asus prime/tuf/strix, aorus elite/pro/ultra i msi tomahawk/unify.

 

X570 unify jest absurdalnie droga teraz (we wrześniu można ją było dostać za 1240 zł) - lepiej ją z amazon.de kupić za ok 1280 zł.niż w PL za ponad 1400 zł.

 

PS. ja mam 5800x, noctua nh-d15s chromax,black, jutro przyjdzie płyta msi b550 gaming edge (jeszcze myślałem nad b550 tomahawkiem, ale gaming edge ma trochę chłodniejszą sekję) i viper steel 4400. Gdyby była dostępna b550 unify to możliwe, że bym ją wybrał.

Edytowane przez tokacz
Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2020 o 18:22, Mariuszde napisał:

 

W dniu 9.11.2020 o 18:22, Mariuszde napisał:

Teoretycznie udało mi się kupić właśnie tego Tomahawka od MSI na allegro. Teoretycznie fartem bo byłem 15 osobą i po moim kupnie aukcja została zakończona z ilością 15/15 sprzedanych. O ile się nie mylę to poszło w sekundy. Ale pecha mam takiego, że uwierzę jak dostanę wręce. Nie spodziewałem się aż takiego popytu na te płyty. Konkurencja aż tak dała ciała ze swoimi produktami czy MSI tak ten model się udał? Mnie zainteresował przez x570, niskie temperatury, lan 2.5Gbit i bluetooth. Czymś jeszcze się wyróżnia?

 

@tokacz to coś u morele tu nie gra bo kupiłem u nich płyte w piątek jak były 4 sztuki. W niedziele była już tylko jedna a dziś dostaję maila, że płyt nie ma i nie będzie i status faktycznie pokazywał brak towaru. Poproszono mnie żebym sobie wybrał coś innego a teraz faktycznie znowu pokazują 1 sztukę na stanie.

 

MSI wcześniej wypuścił tragiczne x570 z niższej półki, co robiły 110 stopni na power delivery na kręconym 3950x, więc MSI żeby poprawić wizerunek wydał x570 tomahawka, płytę za 220 dolców co ma power delivery takiej za 300-400.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...