Skocz do zawartości

Projekt "KLOCEK"


Recommended Posts

No i doczekałem się. Nowa, wielka obudowa, do której zmieszcze moją wodę i jeszcze zostanie miejsce.

Tak przynajmniej miało to wyglądać....

 

Oto skład budowy jeśli chodzi o sprzęt :

- obudowa XSPC H1 Cube

- płyta Gigabyte Z68 UD7 B3

- procek i7 2600K

- ram 4 sztuki po 2GB Kingston Genesis 2133MHz

- 3 dyski HDD Samsung (F3 1TB, F4 320GB, F4EG 2TB)

- 1 dysk SSD Intel 80GB G2

- 2 grafy Gigabyte GTX460 SOC

- zasilacz Silverstone Strider 850W

- dvd-rw samsung

- regulator obrotów Zalman ZM-MFC1+ czarny

 

Skład osprzętu :

- 2 chłodnice Phobya 360 Black 1.2 (chłodnica na zdjęciu 140mm Phobya nie została użyta)

- pompka Phobya DC12-260 12V

- blok XSPC Rasa Black CPU Acetal

- zbiornik Phobya Balancer 250 + silver coil

- węże 16/10 Masterkleer 10/16 przeźroczysty

- chłodziwo Aquacomputer Double Protect Ultra ok 1,5-1,7 litra w układzie

- złączki kątowe i proste choinkowe + plastikowe ściągacze "na wszelki"

- 6 wentylatorów 120mm Scythe Gentle Typhoon 1850rpm

- 3 wentylatory 120mm Arctic Cooling F12 chyba ok 1400-1500rpm

- 3 wentylatory 120mm Cooler Master Excalibur 2000rpm

- 5 filtrów przeciwkurzowych (jeszcze nie wszędzie)

- 2x fan shroud zrobione z obudowy innych fanów

 

Wyszedł niezły bałagan mimo ogromnej budy.

Oto kilkanaście fotek z walki (2 dni) z tą obudową i składaniem całości do kupy (będą jeszcze poprawki i cudowania) :

 

http://img814.imageshack.us/g/01pusta1.jpg/

 

Podczas składania obudowy delikatne problemy - kurier przywozi karton z obudową w częściach bez instrukcji i jazda - zrób to sam (na szczęście na www jest pdf).

Po złożeniu szkieletu obudowy (bez boków i sufitu) pojawiły się już problemy - rozmieszczenie wody.

Początkowo planowałem 3 chłodnice w piwnicy (dolna część obudowy). Pierwsza 360 na 100% miała iść na tył obudowy, a kolejna 360 na prawy lub lewy bok.

Chłodnicę małą 140 planowałem postawić gdzieś w środku. Pojawił się problem z chłodnicami - jedna z zakupionych chłodnic nie miała w zestawie 2 metalowych korków (zaślepek), a tylko 4 plastikowe ?! Podupadające mi morale spowodowało, że korki zabrałem z chłodnicy 140 i dałem je do 360.

Z chłodnicy 140 musiałem zrezygnować. Niby nic się nia stało bo nadal mam 2 ogromniaste chłodnice 360 i w piwnicy 4 miejsca na nie.

Postanowione - daję jedną chłodnice na tył, a drugą na lewy bok........ZONK.

Okazuje się, że mimo przystosowania tej obudowy specjalnie pod chłodnice 360 na każdej jej stronie NIE JEST ONA PRZYSTOSOWANA DO GRUBYCH CHŁODNIC (moje mają 60mm grubości)..... no i mamy zonk. Gdy ustawimy 2 chłodnice złączkami do siebie....blokują się nawzajem (za mało miejsca).

Rozwiązanie jedno jedyne - chłodnice "tyłkami do siebie". W ten sposób dołożyłem sobie sporą odległość między nimi.

Jedziemy dalej - chłodnice zamontowane. Teraz plan gdzie pompka. Na samym początku planowałem dać pompkę z jednej ze stron obudowy, a nad nią zbiornik blokując tym połowę slotów 5,25" przymocowany bo boku montażowego. Tutaj zero stresu (mam tylko 1 napęd 5,25 i 1 regulator = nadal 3 miejsca na coś na drugiej stronie). Nie chcąc wiercić obudowy pod pompkę dałem ją na jej mocowanka do jednego z przednich grili wentylatorów 120. Tuż nad nią dałem zbiornik, który wszedł na styk (zostało ok 2-3cm do pokrywy górnej obudowy). Skoro wszystko zamocowane - teraz trzeba wybadać jak dać przewody przez tą głupią odległość chłodnic.

Plan kierowania strumienia jak poprzednio :

z pompki -----> chłodnica 1 -----> chłodnica 2 -----> blok cpu -----> zbiornik -----> pompka

Pojawiły się kolejne problemy - zabrakło mi złączek kątowych. Z pompki musiałem dać dłuższy i zagięty wąż do chłodnicy na boku.

Z jej odpływu długi wąż po podłodze do następnej chłodnicy i już tego węża w obudowie spory kawałek (a miało być tak pięknie).

Z drugiej chłodnicy "na piętro" do procka i z procka już spowrotem do zbiornika.

 

Jak na razie jestem średnio zadowolony - spory bajzel przez te węże i kupa przewodów z zasilacza. 6 wentylatorów scythe dałem na chłodnice (po 3), 2 wentyle excalibury dałem z przodu obudowy (3-cie miejsce zablokował montaż pompki), ostatniego excalibura dałem na tył obudowy.

Są jednak plusy - w pokrywie obudowy dałem 3 wentyle (wentyl corsair zdemontowałem, bo był za głośny), z tego dwa dokładnie nad grafami.

Mogłem w ten sposób dać grafy obok siebie w sloty pci-e x16. Zbiłem w ten sposób grubo temperaturę pierwszej (zasłonietej) karty.

Problemy były także - zaślepki 5,25 do obudowy hmmm nie do końca pasowały (3 sztuki potrzebowały buta, aby wejść), blaszka od płyty głównej do złącz nie weszła wogóle - otwór w obudowie jest za mały.........

Kolejny problem - sklep przysłał mi grile zamiast filtrów..... i tak się kręci wszystko jakoś w bok zamiast do przodu.

Jeszcze sporo jest do zrobienia przydałyby się filtry, kolejny kontroler wentylatorów i jakiś panel z USB na 5,25.

Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jest jak jest.

Link to post
Share on other sites

Wyszedł niezły bałagan mimo ogromnej budy.

 

Tutaj muszę się zgodzić... :roll: Mówiąc krótko i delikatnie, spartoliłeś. W sumie to czy ta obudowa ma jakieś zalety poza OGROMEM miejsca? Na zdjęciach to wygląda jakby nieszczególnie dało się pochować kable... Może spróbuj z przedłużkami?

Będziesz mógł wtedy poprowadzić kable po ściankach a nie tak przez sam środek...

 

Polecam ten worklog http://www.overclock.net/amd-build-logs/1047622-my-xspc-h1-cube-build.html

kolesiowi bardzo ładnie to wyszło. ;)

 

A jeśli chodzi o przedłużki to pewnie znasz ale...

http://oplatanie.pl/

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szlifowaniu zestawu, trochę cierpliwości i wyjdzie z tego naprawdę ładna maszynka. :D

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem - potrzebuje jeszcze kilku rzeczy i na razie jest to tylko złożone do kupy.

Miejsc na ukrycie kabli jako takich nie ma. Planuje kable poprowadzić po podłodze (po krawędziach), lub pod blachą na której leży płyta główna.

Zestaw składałem na szybko, bo 2 dni składania byłem bez kompa. Zostanie jednak i tak największy sfy - wszystkie kable wychodzące z zasilacza i te idące do graf. Na to nie ma bata - grafy mają wtyczki od góry a nie jak niektóre karty od tyłu.

 

Co do projektu tamtego gościa z linku - on nie dał ani jednej fotki piwnicy - z wiadomej przyczyny - syf i lumbago.

Ja mogę zrobić też fotkę, gdzie widać tylko czyściutką płytę z 2-3 przewodami ładnie ułożonymi.

Zostaną jednak węże.

 

Nie wiem jeszcze czy układ jest odpowietrzony - odprawiałem z kompem "taniec z gwiazdami", sporo powietrza wyszło z chłodnic.

Efektem potrząsania obudową na wszelkie strony, prawie kładąc ją na boki, tył i front było ubycie 1/3 płynu ze zbiornika do chłodnic (to chyba dobrze).

Oczywiście rytualny taniec odprawiałem z włączonym kompem i pracującą pompką. Nie podobają mi się nadal temperatury. No niby mamy teraz lato i jest cieplej sporo, ale teraz mam w windowsie w trakcie pisania tego posta ok 33-38*C w zależności od rdzenia. W stresowaniu lekko przekraczałem temperaturę 60*C - max 62*C najcieplejszy rdzeń. Proc na 4,5GHz napięcie 1,285V.

Link to post
Share on other sites

Bardzo miła stodoła ;)

 

Przy takiej ilości gratów ciężko o idealny porządek i porównywanie z piecykiem który posiada typowy układ LC byłoby bez sensu. To buda do zadań specjalnych i tyle.

 

<pozdro>

Link to post
Share on other sites

A więc tak - cena budy.............1649zł - wiem, wiem, ukamieniujcie mnie za to - miałbym gtx580 :ups:

Czekam na kilka bajerów jeszcze do niej i wtedy wezmę się za uporządkowanie klocka.

Zamówiłem jeszcze filtry magnetyczne na wentylatory wciągające (6 sztuk) i przyklejone one będą na zewnątrz obudowy - taki plan wstępny (są czarne).

Zamówiłem także panel kontrolny NZXT Sentry LXE Touch Screen Fan Controller (tempy, obroty), będzie stał u mnie na biurku, bo jest to panel zewnętrzny.

Dołożę jeszcze 1 wentyl w miejsce starego corsair (był za głośny) - wybrałem Gelid 120mm Silent 12 100obr.

Na koniec dołożę uchwyty przylepne do kabli i uchwyty przylepne do węży. Planuję to jakoś poprzyklejać, aby się nie motało i ciut lepiej wyglądało.

A na sam koniec mam taki dziwny plan - skoro chłodnice mam z lewej strony, oraz z tyłu obudowy, może (jak mi się uda i będę miał z czego) zrobię tunel powietrzny tylko do nich. Patrząc z góry - lewa strona obudowy i tył zasłoniete by były ściankami, aby powietrze dostarczane z przednich wentyli szło tylko do chłodnic, a nie na całą piwnicę (są tam tylko dyski i masa kabli, więc po co).

 

Taki drobny szkic w paincie:

http://imageshack.us/photo/my-images/17/tunelz.jpg/

 

Pomyślę jeszcze w przyszłym tygodniu, jak dojadą części i postaram się trochę uporządkować moje lochy.

Myślałem, aby ścianki tunelu zrobić z .... mat wyciszających do obudowy (kilka starych mi zostało z HAF932, bo są czarne).

 

Mam jeszcze taką małą zagwozdkę - w panelu kontrolnym będę miał 5 czujek temperatur.

Na początku planuje dać jedną na blok CPU, dwie kolejne na 2 karty grafiki i zastanawiam sie gdzie dać ostatnie 2 sztuki.

Myślałem o płycie, ale z chęcią umieściłbym je gdzieś na chłodzeniu wodnym. Nie wiem, czy jest sens dawać czujkę np na wąż wejściowy i wyjściowy z chłodnic ?

Ponoć czujniki w tym panelu mają skalę odczytu co 0,1*C. Widziałem recenzję, gdzie zakładali je np na proca lub grafę i różnice temperatur z czujek i z bezpśredniego odczytu były niemal identyczne (0,1-0,2*C).

 

No i dojechały kolejne bebechy. Jestem bardzo zadowolony. Ogarnąłem trochę budę, kable i podpiąłem wszelkie wentyle pod monitoring.

Po pierwsze - zastosowałem 6 filtrów magnetycznych na wentylatory wciągające powietrze do wnętrza budy - to najbardziej wrażliwy na brud element kompa.

3 filtry poszły na frony budy - tam są 2 excalibury i puste miejsce gdzie jest pompa (ale wokół niej grill i spora szczelina).

Kolejne 3 filtry poszły na górę obudowy, tam są 3 grile i 3 wentyle wpychające powietrze na grafy, płytę i zasilacz.

3 filtry siatkowe stalowe poszły na zasłonięty przez biurko prawy bok obudowy (niby nic, bo szczelina tylko 0,5-1cm i brak wentyli), ale widziałem tam osiadający kurz, a to wkońcu też jakiś wlot powietrza. Co do filtrów magnetycznych - zamontowałem je na zewnątrz obudowy - tak NA ZEWNĄTRZ...

Dlaczego - po pierwsze - filtry te są czarne (estetycznie wyglądają), po drugie - mają także przylepną ramkę. Ramkę przylepiamy do obudowy (ładnie zasłoniła śrubki montażowe wentylatorów), a filtr na magnes przylepia się do tej ramki (ramka jest także magnetyczna). W ten sposób mamy bardzo łatwy demontaż i czyszczenie.

Najważniejszym elementyem, który dojechał jest dotykowy panel zewnętrzny NZXT. Sterownik wewnątrz komputera zainstalowałem za grafami w samym rogu obudowy. Kable poupychałem i poprzyczepiałem do obudowy na przylepne chwytaki do zarządzania kablami (także dokupione). Z panelu wychodzi 5 czujek i 5 kabli na wentylatory. Wentylatory podłączone do panelu to wszystkie 4 sztuki na górze obudowy (mimo małych obrotów było echo i lekki hałas). Jedna wtyczka na wentyl nie została użyta. 5 czujników natomiast poszło na: GPU-1, GPU-2, wąż dolotowy do CPU, wąż wylotowy z CPU oraz ostatnia na pamięci ram (na sam środek 4 sztuk, przylepiona do mem 2). Byłem jednak zbyt leniwy, aby czujniki na grafach przyklejać lub montować jakoś na przylepiec. Są one na razie wepchnięte pod radiatorami, obok rdzenia graf (radiatory są o ok 5mm szersze z każdej strony).

Sprawdziłem w boju w trakcie stresowania kompa odczyty - poszedłem na łatwiznę i zapodałem 3DMarka.

Odczyty na grafach to 62*C i druga okolice 60*C na panelu (w cpuid hw monitor było 71-66*C).

Tutaj chyba faktycznie pokombinuje i przykleje je jakoś bliżej rdzeni graf.

Odczyty wody - lekkie zdziwienie - różnice ok 1.-1,5*C na wężach - znaczy się jest dobrze, bo woda zabiera ciepło i wyraźnie to widać.

Najbardziej zdziwił mnie odczyt temperatury z pamięci ram - w idle mam ok 31-32*C, a w stresie ponad 40*C (wkońcu to 2133MHz).

Nie założyłem czujki na bloku CPU - tutaj nie miałem nigdy zmartwień i jak coś w biosie mam 75*C na alarm.

 

Oto kilka aktualnych fotek, łącznie z efektem końcowym - komp stojący koło biurka.

 

http://imageshack.us/g/228/1frontv.jpg/

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

A więc tak - cena budy.............1649zł - wiem, wiem, ukamieniujcie mnie za to - miałbym gtx580 :ups:

GTX 580 to taką kartę każdy ma TAKĄ SAMĄ - jak kilka milionów innych użytkowników na świecie. :P

 

A twoja buda z wodą jest jedyna na świecie.

To też się liczy i nie jest przeliczalne na żadną kasę ani na tuziny GTX 580. http://www.animated-smileys.com/smileys/laughing/animated-smileys-laughing-011.gif

 

Woda, woda, woda...już mnie strzykają korzonki od tych cieków wodnych. :D

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Jak na razie jestem zszokowany ilością syfu na filtrach magnetycznych w ciągu hmmm kilku godzin. Śmiało można już pisać literki :menda: Widać filtry są warte swojej grubaśnej ceny (ponad 30zł/szt).

 

Co do temperatur graf - dziwne - na panelu i jego czujkach w idle mam praktycznie tyle samo *C co podaje program monitorujący w kompie. Jego sterowanie dotykowe jest po prostu niesamowicie proste i cudownie praktyczne. Do każdego czujnika ustawiłem sobie alarmy i mam z głowy strach o cokolwiek. Grafy na 75*C (pewnie realne 80-85*C), temperatury wody in/out na 40*C i 45*C pamięci RAM.

Edytowane przez kamyk155
Link to post
Share on other sites

Co do nagrywarki - nie widać jej także szkoda zachodu (mi to nie robi).

Co do kolorowego płynu - specjalnie brałem bezbarwny. Widziałem wiele zasyfionych płynów i to co robią później z blokami.

Bardzo mocno zastanawiam się nad wodowaniem graf. Dzisiaj w mega upał podczas grania (w domu miałem pewnie ze 28*C+) grafa nr.1 zrobiła 80*C. Masakra.

Dolna 74*C także odrazu wymieniłem pasty na nich na ciekły metal (wentyle mam na nich na auto). Niewiele to zmieniło. Z wodowaniem jest tylko jeden spory problem - gigusie nie są referencyjne i nie pasują na nie full bloki. Max co moge na nie założyć to tylko bloki uniwersalne na sam chip.

Zwodowany procek w upał próbował podchodzić do 55*C w grach, ale mu wybaczam :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Do magicznego klocka doszły kolejne pierdoły. Jak było widać na fotkach - buda nie miała panelu z gniazdami USB - już ma.

Dojechał Lian-Li Multimedia I/O Ports BZ-U02B czarny z 4xUSB 2.0, ESATA. IEEE1394 i audio portami.

Dorzuciłem także kolejny wentylator 120mm AC F12 na górze, bo w upały komp nie sprawował się za dobrze (pamięci ram).

Na koniec postanowiłem także zabrawić chłodziwo na lekki zielonkawy kolor - Mayhems Dye UV Yellow / Green 5ml.

W tej chwili mam w kompie 14 wentylatorów 120mm i zastanawiam się (ale nie mogę się przekonać) nad kolejnymi dwoma sztukami.

Coś mi się wydaje, że chłodnice w piwnicy lekko się "duszą". Na chłodnicach są po 3 fany, co daje 6 fanów wypychających powietrze z piwnicy, a nawiew to tylko 2 fany na przodzie ze skręconymi obrotami, oraz 3 puste grile na wentylatory z prawej strony obudowy (tutaj czuć lekki powiew - chyba wciągane jest tędy brakujące powietrze). Dodatkowo wentylatory na górze, które wpychają zimne powietrze na grafy i płytę, chłodzą je, ale chyba ogrzane powietrze jest wciągane także w dół na chłodnice. Tylni górny wyciąg - 1 fan 120 oraz zasilacz zabierają pewnie niewiele ogrzanego powietrza ze środka.

Czasami gdy grałem, dotykałem ręką wylotów z chłodnic i powietrze było nieźle ciepłe - to chyba raczej nie tylko z efektu ogrzanych chłodnic.

Zastanawiałem się właśnie nad 2 wentylatorami na prawym boku piwnicy. Teoretycznie byłoby ciut lepiej - 4 wpychające do piwnicy i 6 wyciągających z piwnicy.

Zawsze lepiej to niż 2/6. Problem jest tylko jeden - prawy bok piwnicy jest tuż obok biurka - aktualnie szczelina 1cm.

Nie wiem, czy wentyle nie będą "świszczały" tak trochę przysłonięte.

 

No to postanowione i zamówione kolejne wentyle i osprzęt.

Finalnie ma to wygladać tak :

 

- 3 wentylatory na chłodnicy lewy bok obudowy (Scythe 120mm GentleTyphoon 1850 RPM) - bez zmian

- 3 wentylatory na chłodnicy z tyłu obudowy (Scythe 120mm GentleTyphoon 1850 RPM) - bez zmian

- 2 wentylatory na przodzie obudowy (Gelid 120mm Silent 12 1000RPM) - wymiana zamiast CM Excalibur

- 3 wentylatory na prawym boku obudowy (Arctic Cooling 120mm F12 1350RPM) - idą w 3 puste miejsca

- 5 wentylatorów na górze obudowy (Gelid 120mm Silent 12 1000RPM) - idą zamiast AC F12

- 1 wentylator z tyłu koło zasilacza (Arctic Cooling 120mm F12 1350RPM) - wymiana zamiast CM Excalibur

 

Ogólnie - wyciszam bardziej górę, daję większy przeciąg w piwnicy i rezygnuje z wentylatorów CoolerMaster 120mm Excalibur, bo to najbardziej głośne wentyle w moim kompie. Jeśli F12 w piwnicy okażą się zbyt głośne - zamówiłem 4 kable z redukcją 12 na 9V. W ten sposób dam 6 wentyli chłodnicowych na panel kontrolny zalmana (jeśli będę chciał max cisze), a 5 wentyli gelida z góry obudowy dam na panel nzxt.

 

Myślę, że będą to już finalne zmiany i jak tylko sprzęt dojedzie, to jeszcze bardziej pogmeram w kompie, aby wszystko ułożyć już na 100% i tak już zostawić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Chwilę minęło i tak jak się spodziewałem wcześniej - "woda wciąga".

Zamówiłem dziś nowy bajer do kompa - nowy bloczek na procka XSPC Raystrom.

Z testów wynika, że jest wręcz boski i ładnie idzie go podświetlić ledami.

 

http://www.xs-pc.com/products/waterblocks/cpu-waterblocks/raystorm-cpu-waterblock-intel/

 

Jak dojedzie - dam nowe fotki z zielonymi światełkami. :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Minęło sporo czasu i tak jak ktoś mi napisał : "woda wciąga".

 

Na początek lista drobnych modyfikacji w stosunku do początkowego projektu jeśli chodzi o chłodzenie:

- zamiana bloku na CPU z XSPC RASA na XSPC RAYSTORM

- zamiana zbiornika z Phobya Balancer 250 Black Nickel na Phobya 5,25" Dual Bay Reservoir Black

- dodatkowe wentylatory 120mm do lepszego obiegu w obudowie

 

Dało mi to ponownie kilka *C mniej oraz wgląd na poziom zbiornika i łatwiejsze napełnianie/odpowietrzanie. Widać także ruch wody w zbiorniku i od razu wiem, że pompka jest sprawna i działa jak powinna. Już za kilka dni dojadą także 2 kolejne bloki do zwodowania moich grafik. Niestety moje grafy to niereferenty i musiałem zamówić 2 bloki na sam rdzeń - bloki uniwersalne. Wybór padł na 2x EK Water Blocks EK-VGA Supreme HF Bridge Edition - Acetal+EN Nickel oraz mostek do ich połączenia - EK Water Blocks EK-FC Bridge DUAL Parallel. Zamówiona także cała masa radiatorów na sekcje zasilania kart na wszelki wypadek. Z dodatków modingowych - zielone ledy do podświetlenia bloku na CPU, oraz zielone ledy podświetlające zbiornik. Wymieniłem także chłodziwo na Mayhems Pre-Mix X1 UV Yellow/Green z wcześniej posiadanego Aquacomputer Double Protect Ultra. Obudowa zrobiła się więc bardziej zielono-żółta. Dodatkowo zakupiłem 1m ledów zielonych na taśmie samoprzylepnej. W najbliższych dniach poskładam wszystko do kupy i zapodam fotki efektu końcowego.

 

Z innych elementów kompa które uległy zmianie to zamiana dysku SSD Intela 80GB na dwa dyski SSD Samsung 830 64GB i połączenie ich w RAID-0. Na dniach dojadą także nowe pamięci ram - zamiast aktualnie posiadanych Kingstonów 2133MHz 4x2GB Genesis Grey pojawią się G.Skille Ares 2133MHz 4x4GB. Jak dobrze pójdzie to już jutro zacznę modyfikować kompa.

Link to post
Share on other sites

No i stało się - wszystko złożone. Pięknie, pięknie i jeszcze raz pięknie .....do czasu wycieku....

Problemy pojawiły się dokładnie dwa:

 

1. Wyciek - masakra trwała 2 dni, akcja suszarka, sprężone powietrze, rozebranie całego kompa, demontaż chłodzenia na płycie i.......woda pod sekcją zasilania.

Na szczęście nic się nie spaliło, bo komp odstawiał sobie szybko zasilanie.

 

2. Sekcja zasilania kart graficznych - sprawa rozwiązana częściowo - brak wytrzymałych nerwów i siły woli do dokładnego dopasowania radiatorów mimo ich przycinania, szlifowania i mega kombinowania. Sekcja została goła, nad sekcję trafił wentyl 60mm, który ją owiewa. Na pamięci grafy trafiły miedziane radiatory.

 

Podsumowanie - wyniki jak dla mnie wyjątkowo dobre - wygrzewanie kart furmarkiem burn-in (bez extreme) - max 37*C na obu grafach po kilkunastu minutach. Sekcja mierzona pirometrem laserowym - lekko ponad 75*C. Tył kart w miejscu sekcji podobnie, sekcja im wyżej grafy tym zimniejsza. Najniżej położone scalaki są najcieplejsze. Grafa nr2 zimniejsza o ok 5*C na sekcji zasilania - sprawa oczywista, bo grafa nr1 jest częściowo zasłonięta. Testy w heaven (wszystko total max dla wygrzania graf - pętla 3 razy) wiele zimniej - sekcje na obu grafach podchodziły do 70*C. Temperatury rdzeni podobne - 35-36*C. Testowałem także na początku gołą sekcję bez nawiewu w funkcji furmarka extreme i sekcja robiła już ponad 100*C......szybko zamontowałem wentyl.

 

Dajcie namiar na jakiś portal do wrzucenia fotek, bo imageshack przy kilku zdjęciach chce, abym się rejestrował.....

Link to post
Share on other sites

Wszystko bardzo ładnie, super że to pomieściłeś w budzie, niesamowicie duża musi być! Dobrze by wyglądały oplecione kable od zasilacza:) Jakie masz teraz temp. na kartach?

Link to post
Share on other sites

Pomysł ciekawy, komponenty bardzo fajne, ale sama realizacja jakoś mi do gustu nie przypadła... Kolorystycznie takie nie wiadomo co (czarna mobo, granatowe GPU, do tego ta zielona ciecz), a po drugie kable...

 

Czemu nie wziąłeś np Elysium? Jest równie pojemna, dwukrotnie tańsza i dużo łatwiejsza do "ogarnięcia"?

Link to post
Share on other sites

Kolorystycznie to mnie nie interesuje.

Efakt miał być tylko pod względem chłodzenia.

Za dużo kabli i źle poukładane ? Pytanie więc za 100pkt - jak ogarnęlibyście:

 

- 17 wentylatorów

- 2 grafy i do każej 2 przewody 6pin

- 1 kabel 24 pin

- 1 kabel 8 pin

- 5 dysków sata

- 1 dvd-rw sata

- 1 panel 5,25" kontrolny na 6fan

- 1 panel 5,25" z zewnętrznymi portami usb/audio/esata

- 1 panel kontrolny zewnętrzny z 5 czujkami temperatur

- 3 ledy (2x2 led oraz listwa ledowa)

- 2 chłodnice 360 - 1 pompa 12V

- 1 zbiornik dual 5,25"

- chyba ze 3-4m weży

 

Nie ma sensu nawet porównywać tej obudowy z jakąkolwiek inną chyba że UFO (także kwadraciaki). Ja od zawsze marzyłem o leżącej obudowie - płyta leży, radiator może ważyć na procku tonę, nie zwisając bokiem do płyty tak jak w normalnych stojących obudowach. Pozatym - miałbym 1 dysk, 1 dvd, 1grafę to mógłbym się bawić w ogarnianie kabli. Ale nie przy takiej ilości sprzętu jaka jest teraz w mojej obudowie.

W modularnym zasilaczy została mi tylko 1 nie wykorzystana linia z 3 wtyczkami sata. Musiałem jeszcze dokupić całą masę rozdzielaczy do wentylatorów oraz molexów.

To się nie ma podobać - to ma chłodzić :D Jedyne co może się podobać świecidełka zielone :P Ogólnie - zrobię wieczorkiem fotkę zamkniętej obudowy z zewnątrz - wtedy jest efekt - zielona listwa ledowa oświetla wnętrze z 3 stron, zielone 2 ledy oświetlają procek, kolejne 2 zielone ledy oświetlają zbiornik, a do tego dochodzą jeszcze po 7 ledów na grafach - zielono/zółte i wszystko wygląda bardzo ładnie. Okna w obudowie są tylko z boku od strony graf, oraz z góry - bajzel wmiarę zasłonięty. Ja nie mam jak na razie powodów do zmartwień wizualnych. Najważniejsze że grafy i procek są ładnie zimne. ^^

 

http://www.iv.pl/images/30561665342134852991.jpg

http://www.iv.pl/images/18521972298140637920.jpg

http://www.iv.pl/images/11456310084669417375.jpg

http://www.iv.pl/images/00228288771963806107.jpg

Edytowane przez kamyk155
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...