Skocz do zawartości

Bardziej sprecyzowane poszukiwania następny Samsunga Nu8042 - do 3500zł


Recommended Posts

Dobry wieczór, mam TV 55 cali Samsung Nu8042 i szukam następcy bo kończy mi się gwarancja ale nie tylko.

 

Potrzebuje 55 Cali 4k

HDR dobrą jasnością

VA albo OLED - bo musi być kolor czarny.

Ogólnie to szukam czegoś lepszego pod katem obrazu niż mój Samsung który i tak robi dobrą robotę bo jest w miarę jasny + ma HDR + z racji VA jest czarny kolor.

 

Potrzebuje HDMI 2.1 i 100Hz pod konsolę nowej generacji

Nie chcę TCL i Panasonica, na resztę jestem otwarty.

 

Cena? 3500zł ale i za 4000zł TV kupię jak będzie warto (np. ostatnio była promocja na Sonego z 4600zł na 3999zł)  

Wiem,że są LG nano ale jakoś średnio to do mnie przemawia.

Samsungów kilka jest ale to już w ogóle nie wiem co jest co.

 

W skrócie

4k HDR jasny + czarny kolor (oled/va) + 100Hz + hdmi 2.1

 

audio bez znaczenia.

 

Wolałbym oleda ale najtańszy z tego co wiem, który spełnił by moje oczekiwania to Sony za 5300zł

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Co do Qleda to szkoda pieniędzy, w zasadzie to lekko podrasowany LCD w cenie OLEDa.
 

Szukaj LG serii BX jak kolega wyżej napisał, będziesz bardzo zadowolony. Co prawda nie wiem jak z HDR (ludzie piszą że za mała jasność by w pełni z tego się cieszyć), ale podpowiem tyle że mam starą serię B8 i jasność na jakiej jadę to 70% (okno od południa wprost na TV, zasłonięte żaluzjami dzień/noc więc jest mocno jasno). W nocy schodzę do 40-50% i przyznam że filmy, szczególnie ciemne horrory, wyglądają rewelacyjnie. Qled nie ma w ogóle startu mimo że ma większą jasność i teoretycznie lepszy w HDR miał być.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ok, dzieki wielkie za opinie...
wychodzi na to,że jednak chcę kupić TV firmy Sony (bo szukam tylko VA, nie OLED ani IPS) i chcę mieć HDR10+,atmos,vision,dts i earc  oraz hdmi 2.1 i 100hz- to zostaje tylko Sony prawda?

A powiedzcie mi (sam też poszukam ale wolę potwierdzić) odpowiednik q80t w Sonym to model... ?a odpowiednik samsunga q90 w sonym?

Wszystkie Sony działają tak samo tj. ich android? czy w wyższych VA modelach jakoś lepiej to działa ?
obecnie jakieś wady ten sony ma? system android się resetuje - to aktualne? póki tego nie naprawią (a naprawią softem na pewno) to na amazon cube będę odpalałwszystko.

A który Sony jest złotym środkiem? W samsungu moim zdaniem q80 bo jest sporo lepszy od serii q70 (ten rok) a kosztuje 500złwiecej raptem - kolejny upgrade to q90 za ok 5000zł czyli doplaty 1500zł i to już mniej się opłąca w przeliczeniu na złotówki.

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.11.2020 o 10:12, bullseye napisał:

Co do Qleda to szkoda pieniędzy, w zasadzie to lekko podrasowany LCD w cenie OLEDa.

Ten QLED ma "lekko" podrasowany ekran, że różnica jest od razu zauważalna. Miałem stary TV, chodziłem do znajomych, którzy mieli nowszy model: ale ładny obraz.

Kupiłem QLEDa, poszedłem do znajomych: ale im kolory wyblakły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...