Skocz do zawartości

Pamięć ram DDDR4 16GB(2x8GB)


Recommended Posts

Obecnie w komputerze posiadam pamięć ram DDR4 Kingston HyperX Fury Black 8GB(jedna kość o taktowaniu 2666Mhz).

Wstępnie zastanawiam się nad wymianą obecnej pamięci ram i zakupem pamięci ram o wielkości 16GB w zestawie 2x8GB o taktowaniu 3000Mhz lub o taktowaniu 3200Mhz.Nie wiem tylko czy pamięć o taktowaniu 3000Mhz lub 3200Mhz będzie bez problemu współdziałać z procesorem AMD Ryzen5 1500X podkręconym do 3.9GHz(taki procesor posiadam) i będzie zgodna z płyta główną

Asus Prime B450-PLUS(taką płytę główną posiadam)

Tak tylko wstępnie zastanawiam się nad taką pamięcią ram:

HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz (HX432C16PB3K2/16)

Pamięć ram jest zgodna z płytą główną jaką posiadam,ale nie wiem czy zadziała bez problemu z procesorem jaki posiadam.Może kupić pamięć o jakiej piszę z taktowaniem 3000Mhz

 

Czy pamięć o jakiej piszę to dobry wybór i czy pamięć o taktowaniu 3200 będzie działać bez problemu z procesorem AMD Ryzen5 1500X?

 

Liczę na pomoc użytkowników forum

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zamówiłem pamięć ram HyperX Predator 16GB DDR4 (2x8GB) 3200MHz

Mam teraz takie pytanie:

By pamięć działała z taktowaniem 3200MHz w BIOS płyty głównej muszę dla pamięci ram włączyć profil pamięci podkręconej  o taktowaniu 3200MHz

Czy po włączeniu w BIOS dla pamięci ram 16GB DDR4 (2x8GB) 3200MHz profilu pamięci podkręconej muszę też ustawić DRAM Frequency i wybrać: DDR4-3200MHz?

Link to post
Share on other sites

Po zamontowaniu dwóch kości po 8GB ddr4 o taktowaniu 3200MHz w BIOS dla tych pamięci włączyłem profil DOCP i komputer uruchomił się z nową pamięcią o taktowaniu 3200MHz i system Windows 10 bez problemu pokazuje 16GB ram ddr4

Na razie wszystko działa(nie chcę nic zapeszyć)

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...