Skocz do zawartości

Nowy komputer - dziwny dźwięk - cewki RTX 2060s MSI Gaming X?


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Jak w temacie - złożyłem nowy komputer - wszystko działa poprawnie, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Specyfikacja: i5-10400F = Spartan 3 Pro, Z490 MSI Gaming Plus, 2x8 Patriot Viper Steel 3733, RTX 2060s MSI Gaming X, zasilacz corsair cx450m (2 letni), SPC RG6V + ssd m2., ssd sata, hdd.

 

Podczas pracy słychać dźwięk jak na filmie - najgorzej jest podczas grania w COD Warzone (wtedy słychać to najbardziej i wtedy nagrany został filmik).

 

Na początku dźwięk słyszalny był tylko podczas grania, a teraz słyszę go nawet przy oglądaniu filmu na yt.

 

Czy mogą być to ten słynne cewki? Starać się olać, czy jednak zwrot / reklamacja (mam czas na zwrot do wtorku)? - chociaż karta zakupiona na promocji...

 

Link do filmu z problemem:
 

Link to post
Share on other sites

Cały czas robię testy - sprawdzałem każdy wentylator z osobna i nic to nie dawało (zatrzymywałem palcem - wiem że nie powinno się tak robić.

 

Natomiast w grze zacząłem bawić się ograniczeniem klatek:

- 200 bardzo głośmy hałas

- 75 trochę mniej

- 30 i kompletna cisza.

 

Sprawdzałem wszystkie kabelki i kompletnie nic nie znalazłem.

 

Zamieniłem kartę na poprzedniego gtx 1050 ti zotac i również cisza.

Czy w takim przypadku tylko i wyłącznie gwarancja / zwrot? Czy mogę spróbować zrobić coś innego?

Link to post
Share on other sites

Zastanawiające jest dla mnie tym przypadku to, że dźwięk ZNACZĄCO nasila się w momencie zabawy maksymalnym limitem klatek na sekundę - czy to nie świadczy o jakiejś wadzie pokroju cewki itp?

 

W Furmarku przy 60fps dźwięk też występuje, lecz jest głośnością pomiędzy tymi 75 a 30, o których pisałem wcześniej.

Link to post
Share on other sites

 

 

zatrzymywałem palcem - wiem że nie powinno się tak robić.

 

Nie bój, nic się karcie nie stanie.

 

 

 

Czy w takim przypadku tylko i wyłącznie gwarancja / zwrot?

 

Zwrot. Gwarancja nie obejmuje piszczenia cewek.

 

Ogólnie mój Asus RTX 2060s wydaje podobny dźwięk, ale jest on cichy, tak że z odległości ok 5cm już go nie słychać przy otwartej obudowie, przy zamkniętej w ogóle, wiec sprawę olałem.

Link to post
Share on other sites

Zwrot. Gwarancja nie obejmuje piszczenia cewek.

 

Ogólnie mój Asus RTX 2060s wydaje podobny dźwięk, ale jest on cichy, tak że z odległości ok 5cm już go nie słychać przy otwartej obudowie, przy zamkniętej w ogóle, wiec sprawę olałem.

 

 

W moim przypadku słyszę ten dźwięk w słuchawkach i niestety mnie irytuje... Zwłaszcza, że filmik, który wysłałem był tylko z menu w Warzonie,  a w grze jest gorzej...

 

Problematyczne dla mnie w tym przypadku jest to, że po koncie z xkomem dowiedziałem się, że moja karta nie jest już w sprzedaży... Skutkuje to tym, że w musiałbym ją po prostu oddać?

 

Czy może ktoś podpowiedzieć mi inne rozwiązanie? - karta kupiona na promocji za 1299zł nowa, a takiej ceny zapewne już nie dostanę... A 2000zł za inną wersję bez promocji nie specjalnie uśmiecha mi się wydawać...

Edytowane przez norocos
Link to post
Share on other sites

Bardziej brzmi jakby gdzieś jakiś kabelek obijał się o wentylator. Cewki wydają o wiele wyższy dźwięk, piszczenie.

Dokładnie tak.

Coś jakby gdzieś tarło o coś.

Miałem dokładnie ten sam problem tyle że z wentylatorkiem obudowy.

Niby wszystko pięknie ładnie a podczas wysiłku tarło gdzieś o obudowę

Link to post
Share on other sites

Coś jakby gdzieś tarło o coś.

 

Czyli co? Próbować odłączać wentylatory po kolei i patrzeć, czy problem ustępuje?

Cóż odłączyłem wentylatory wszystkie poza cpu, GPU i psu.

 

Karta brzęczy przy obciążeniu w codzie tak samo... Psu wyjąłem z obudowy, żeby sprawdzić, czy to nie on, lecz niestety nie.

 

Ilość klatek dalej wpływa na poziom brzęczenia...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...