Skocz do zawartości

Kraken X73 a brak rozgaleznika lub kontrolera do wentylatorow


Recommended Posts

Witam , po zakupie Krakena x73 nastapila niemila niespodzianka , nie mam jak podpiac wentylatory 4 pinowe ;/ i tak samo z pompy :( .  tyle kasy a trzeba jeszcze cos dokupować .


Mam prosbę , nie wiem jaki kontroler mam kupić do niego aby podpiąc to wszystko , bylbym wdzieczny za pomoc .

Chyba że rogałęznik jakiś za grosze hmm nie wiem .

https://allegro.pl/oferta/deepcool-fan-hub-fh-04-kontroler-wentylatorow-4-8445323342 
takie coś znalazlem ale czy będzie odpowiednie ?

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

ERNORATOR dziekuje za odpowiedz.

 



Tutaj mowi ze potrzebuje jakis kontroler do pompy bo niema jak inaczej jej podpiac tzn te podswietlenie chyba jesli dobrze zrozumialem .
Mam taką jedną końcówkę , w instrukcji pisze że jest do kontrolowania rbg podświetlenie , to co bez dodatkowego urządzenia hue 2 za 300 zł to nie będzie działać podświetlenie ?? 165b99f4c3e1fcf622d30b4894c0ebc2.jpg
Link to post
Share on other sites

Ten kabel jest do podłączenia jako opcja do sterowania podświetleniem innych urządzeń. Samo podświetlenie bloku powinno działać normalnie. Wentylatory chłodnicy możesz wpiąć w SYS-FAN na płycie. Pompę pod CPU_FAN.

 SUper , dzięki , jestem teraz nieco spokojniejszy :) 

 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Przepraszam....w którym miejscu? Jedyne co ma, to PUMP_FAN. A to jest podłączenie wentylatora. Dziwne, ale w instrukcji nie ma nawet opisanej wydajności prądowej poszczególnych złączy. Ale ta Twoja pompka chyba nie jest jakoś szczególnie prądożerna. Więc albo pod to podłączysz, albo pod CPU_FAN.

Link to post
Share on other sites

Pump_fan1 to jest do podłączenia pompki ja mam od MSI b450 pro max i tam mam podpięta pompkę, a wentylatory 2 razem do cpufan1

Zgoda. Możesz podpiąć. Ale wg instrukcji jest to FAN CONNECTOR. U mnie na Asus Maximus XII Extreme jest osobno wejście pod pompę (x2) i osobno pod AIO. A swoją drogą pod wentylatory.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Witam , zmienilem chlodzenie i hm nie wiem jak powiedziec ale temperatury w spoczynku mam w okolicach 45C gdzie inni na youtubie maja 34C  .
Dziwne wentylatory i jak sama pompa jest ustawiona na okolicach 60-70% obrotów . Liquid 35C

Szczerze liczylem na lepsze osiagi .

Nie wiadomo jak ustawię predkosc obrotow pompy 50% czy 100% temperatury mam takie same .

 

W biosie pokazuje mi 32C . a programy 45-50C hmm 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...