Skocz do zawartości

LC vs Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX


Recommended Posts

Witam

 

Pisze tego posta z pytaniem, może trochę przemyśleniami i nie wiem czy innym. Jutro zamawiam komponenty do nowego komputer i na 99% jestem przekonany co do chłodzenia na i7-10700K ze będzie to

https://www.overclockers.co.uk/alphacool-eisssturm-tornado-copper-280mm-water-cooling-kit-wc-08j-ac.html

 

Dobra pompka, wszystko w zestawie i możliwości w przyszłości rozbudowy jakiej tylko zechce i cena nawet spoko bo 210£. Natomiast wczoraj widziałem recenzje Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX i trochę namieszało mi w glowie to chłodzenie. Ja wiem ze to nie będzie taka sama wydajnosc jak typowe chłodzenie wodne itd... No ale z jednej strony, wrzucam takie AIO do kompa, ustawiam krzywa wentylatorów, prędkość pompki i o nic więcej się nie muszę martwic, zwłaszcza ze jakoś ekstremalnie nie będę kręcił procka a właśnie to AIO od Corsair zbiera bardzo pozytywne recenzje za bardzo dobra pompkę i mega cicha i samo w sobie chłodzenie jako mega wydajne. Ja wiem ze z LC co jakiś czas trzeba trochę czasu poświecić na wymianę płynu, wezy, itd... ale to chyba normalne tak jak z samochodem, zawsze coś trzeba wymienić by to funkcjonowało. Cena AIO to 179£ vs typowo chłodzenie wodne 210£. Moze ktoś wyrazi swoja opinie na ten temat, z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

AiO Arctic Freezer II, pewnie wydajniejsze od tego corsaira, ewentualnie tak samo wydajne ale za połowę ceny.

 

Pełen zestaw LC będzie lepszy ponieważ ma więcej płynu (pojemność cieplna), można uzupełniać płyn, można rozbudować. Natomiast nic nie wiem o tym konkretnym zestawie, o którym piszesz. Mam organiczną niechęć do gotowych zestawów i wolał bym złożyć własny układ.

Link to post
Share on other sites

AiO Arctic Freezer II, pewnie wydajniejsze od tego corsaira, ewentualnie tak samo wydajne ale za połowę ceny.

 

Pełen zestaw LC będzie lepszy ponieważ ma więcej płynu (pojemność cieplna), można uzupełniać płyn, można rozbudować. Natomiast nic nie wiem o tym konkretnym zestawie, o którym piszesz. Mam organiczną niechęć do gotowych zestawów i wolał bym złożyć własny układ.

Oki a pytanie o to gotowe chłodzenie wodne a konkretnie o pompkę The D5 VPP755, to jedna z tych lepszych tak ?

Chciałem złożyć samemu taki LC wybierając różne komponenty ale w UK nie jest tak łatwo, są takie pustki w sklepach czy w magazynach, że danych komponentów nie ma parę miesięcy patrząc nie tylko na jeden sklep a na wszystkie jakie są. Po drugie, co jest nie tak w tym zestawie który jest w linku??

Link to post
Share on other sites

Ejjj.... No nie gadaj. Masz Alternate. Bodaj największy sklep komputerowy. Anglia, Belgia, Holandia, Niemcy, itd. Ja większość rzeczy kupowałem od ręki w Belgii w sklepie stacjonarnym. Czego nie ma, zamawiam bezpośrednio z EKWB. Czekam teraz na blok do Rtx 3090 i resztę dupereli. Uważam, że jak chcesz złożyć samemu z części, to odpuść sobie AIO. To moja prywatna rada. Masz później psioczyć, że coś nie tak, to zrób sam. Ja "chorowałem" 10 lat na to. I jest tu mój post jak składałem wcześniej kompa. Niestety na wodę już nie wystarczyło finansów. A budowa od podstaw daje o wiele większą przyjemność niż wsadzenie gotowca :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...