Skocz do zawartości

FX Audio DAC X6 MKII - czy ktoś korzystał już, jakieś opinie?


Recommended Posts

Masz rację. Kwota 22 euro jest, tylko nie dla towarów importowanych drogą zamówienia wysyłkowego. W sumie też to cytowałeś wcześniej z ustawy. A w 2022 w ogóle ma nie być tego progu i się uprości.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Zgodnie z obowiązującym prawem każde zamówienie z krajów trzecich jest opodatkowane VATem. W praktyce ze względów czysto fizycznych i biorąc pod uwagę możliwości urzędów celnych wiele paczek nie jest sprawdzanych i zostają zwolnione z urzędu. Przez to nie dochodzi do powstania obowiązku podatkowego w momencie przejścia paczki przez urząd celny, ale dalej ten obowiązek ciąży na importerze.

 

 

Masz słabą świadomość :D Celnik bardzo rzadko jest w stanie określić wartość paczki i zazwyczaj samemu musisz przekazać im dokument potwierdzający wartość przesyłki (skan przelewu, fakturę, jakikolwiek dokument zakupu), jeśli już dojdzie do zatrzymania paki. To nie jest tak, że im się nie opłaca, powód wskazałem powyżej.

Przeczytałeś ze zrozumieniem ? Chyba nie skoro twierdzisz ,że mam słabą świadomość .Napisałem jak wygląda sprawa przeciętnego Kowalskiego....Zamawiasz dużo, że wiesz jak to wygląda ? Nie ? To sobie odpuście jeden z drugim już bo nie macie pojęcia o pracy celnika skoro twierdzicie ,że puszczają bez kontroli a już o dalsze ekspresji nie wspomne a dlaczego to już nie temat o tym skąd to wiem. No ale wy musicie pisać w wątku o Dacu na temat przepisów i udawać mędrców bez praktycznej wiedzy .

Bzdury to są te wypociny. Od A do Z. A dlaczego, to już Fex wyjaśnił. Doucz się przepisów, bo na czuja nie wychodzi. VAT od 22EUR, a cło od 150EUR. Są wyjątki, ale elektronika do nich nie należy. A jak już przyswoisz nową wiedzę, dbaj o jej odświeżanie, bo przepisy lubią się zmieniać. W 2021 wchodzą nowe zasady zgłaszania paczek importowanych spoza UE, a w 2022 nowy próg VAT.

Człowieku nie moja wina ,że nie masz pojęcia jak to jest w prakryce no ale nie chce mi sie już pisać nie w temacie z takim nadąsanym bufonem. To, że podałem jak to wygląda nie znaczy ,że nie wiem jakie są przepisy....I nie osądzaj mnie bo mnie nie znasz....prywatne wycieczki zachowaj dla siebie.

 

Rozumiem ,że oboje stosujecie się do tego co piszecie ? Jeśli nie to jaki to ma cel?

 

Autora tematu zapraszam do kontaktu jeśli chce poznać info o DACu bo tu widzę samych "zjebistych " fachowców piszących nie na temat byle by tylko komuś dosrać i ludzi jadem plujących ....

Edytowane przez anikocio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytałeś ze zrozumieniem ? Chyba nie skoro twierdzisz ,że mam słabą świadomość .Napisałem jak wygląda sprawa przeciętnego Kowalskiego....Zamawiasz dużo, że wiesz jak to wygląda ? Nie ? To sobie odpuście jeden z drugim już bo nie macie pojęcia o pracy celnika skoro twierdzicie ,że puszczają bez kontroli a już o dalsze ekspresji nie wspomne a dlaczego to już nie temat o tym skąd to wiem.

 

Ogólnie trochę się zagalopowaliśmy z tymi prawnymi aspektami, bo sam przyznam, że 99% moich paczek przeszło bez opłat. Pewnie przez te kilka lat zebrało się ich ~200 o bardzo różnej wartości. Jedynie dwie paczki z Japonii wysłane kurierem zostały przejęte i musiałem wysyłać zgłoszenie wraz z dowodem określającym wartość przesyłki i na podstawie tego określano wszelkie opłaty.

 

Wiem też jak wygląda próba osobistego odebrania swojej paczki z urzędu celnego, gdy już ona tam trafi. Wydawałoby się, że będzie to chwilowa formalność, a skończyło się na kilku godzinach czekania, bo w niektórych urzędach nadal komuna.

 

No ale wy musicie pisać w wątku o Dacu na temat przepisów i udawać mędrców bez praktycznej wiedzy .

 

Szkoda, że mnie tak odebrałeś, ale masz do tego prawo.

 

Rozumiem ,że oboje stosujecie się do tego co piszecie ?

 

Jak wspominałem praktyka jest zupełnie inna i raczej nikt sobie dalej tym głowy nie zaprząta jeśli paczkę otrzymał. Prawdę mówiąc konsekwencji nie ma żadnych z takiego tytułu. Tak samo, jak zwykły obywatel nie poniesie konsekwencji ze ściągnięcia gry/filmu z torrentów i wcale to porównanie nie wydaje mi się takie nietrafione ;)

 

Jeśli nie to jaki to ma cel?

 

Informacyjny. Warto wiedzieć z czym ma się do czynienia, bo nieznajomość z niczego nie zwalnia.

Tak, jak wspominał @Karister niebawem import towarów zostanie uszczelniony i warto zainteresować się przepisami nieważne, jak bardzo odbiegają od tego, co dzieje się w praktyce.

 

bo tu widzę samych "zjebistych " fachowców piszących nie na temat byle by tylko komuś dosrać i ludzi jadem plujących ....

 

A dziękuję, widzę, że bardzo celnie potrafisz ocenić mój wkład w to forum.

/EDIT/ - na Reddicie ma całkiem niezłe opinie... :-> Pomyślimy...

I jeszcze sprawdziłem sobie ESS9018 to zdaje się ten sam układ, który siedział w telefonach LG V10 i Meizu Pro5 i Pro6... Jeśli to będzie grało podobnie jak te telefony to biorę z miejsca. :D

 

Raczej będzie grało lepiej, bo zapewne aplikacja lepsza. ESS9018 był w wielu dedykowanych słuchawkowych DAC/AMPach i można z niego wiele jeszcze wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko dwa razy płaciłem opłaty importowe. Raz gdy telefon zamówiłem z dostawą kurierem (DHL i za telefon który kosztował 119 euro zapłaciłem 150 z groszami)) a drugi raz jak przez eBay kupowałem słuchawki z USA. 

A wszystkim sugeruje uspokoić nerwy.

@anikocio 

Chłopie weź na wstrzymanie i nie bierz wszystkiego tak personalnie, ani ja na ciebie wcześniej nie naskakiwałem ani teraz koledzy. 

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką, piszę o paczkach bo żona zajmuje się często importem a ja ze względu na pracę o profilu militarnym (balistyka) mam tą przyjemność dokonać oclenia przed wyjazdem w delegacje i tu jak mówiłem poparłem to rozmowami ze znanymi mi celnikami.

 

Dobra sam też za daleko się zagalopowałem....sorki....ale tak...odebrałem to personalnie bo było pisane w moją stronę.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Jakaś promka bo normalnie był po 304zł- plus kupony sklepu i kupony "select" - od razu kupiłem jak wskoczyła promocja i zapłaciłem PayU -dodatkowo odliczyło ok 7zł więc finalnie 268zł....teraz widzę 316zł u tego sprzedawcy i brak kuponów "select" a sklepowe dopiero powyżej 500zł. Warto zaczekać jak ktoś może do 11.11 zapewne będą jakieś kupony od ali - w zeszłym roku trafiłem 70zł kupon na dowolne zakupy powyżej jakiejś tam kwoty (chyba 250zł) minus selecty i kupony sklepowe i zakupiłem kamerkę 70mai Dash Cam Pro za 140zł :)

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

OK, DAC dojechał, i co mogę powiedzieć to to ,że nie sparowałbym go z DT770 dlatego ,że na CS podbija nieco wysokie i mogło by być zbyt ostro, z dolnych rejestrów jakiejś mega różnicy względem X6 nie zauważyłem lecz tam miałem Muses 8820 więc nie jest to akuratne...co mnie wkurza do potencjometr głośności...trzeba kręcić i kręcić aby zrobić głośniej...plus tego taki ,że mamy więcej poziomów głośności. Ogólnie jest nieco jaśniej, bas faktycznie punktowy ale nie schodzi nisko i z mega wykopem( na lapku zdecydowanie schodzi niżej z wyłączonym eq i gain-em, nie wiem co za układ siedzi w Omen 17  ale napędzało nieźle dt770 250ohm z nieco niższą głośnością względem CS ale bas tu jest bardziej zmulony) aczkolwiek jest jakby głębszy i szybszy niż na X6 z Muses. Może, że nieco jest jaśniej to i wrażenie jakby i scena nieco się zwiększyła a i ogólny plus ,że nie słyszę zakłóceń w sensie jak nic nie grało na X6 to słyszałem jakby delikatny szum ,który po jakimś  czasie ginął ale pojawiał się jak znowu odtworzony został jakiś dźwięk -tu tego nie ma. Gra czysto i za tą kasę co dałem to myślę warto ale nie za cenę jaką mamy u nas  :)  zobaczy się po wymianie opampa :) na ten moment według mnie pasuje do Customów.

 

Koledzy z większym doświadczeniem akustycznym...czy to prawda, że opamp jaki jest i w tym DAC-u potrafi się "drzeć" jak ma DAC słaby zasilacz ? bo spotkałem się z taką opinią...a zasilacz do tego DAC-a to według mnie najtańszy bubel. Mam zasilacz od X6 ale ten jakością też nie grzeszy.

Edytowane przez anikocio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK, DAC dojechał, i co mogę powiedzieć to to ,że nie sparowałbym go z DT770 dlatego ,że na CS podbija nieco wysokie i mogło by być zbyt ostro, z dolnych rejestrów jakiejś mega różnicy względem X6 nie zauważyłem lecz tam miałem Muses 8820 więc nie jest to akuratne...co mnie wkurza do potencjometr głośności...trzeba kręcić i kręcić aby zrobić głośniej...plus tego taki ,że mamy więcej poziomów głośności. Ogólnie jest nieco jaśniej, bas faktycznie punktowy ale nie schodzi nisko i z mega wykopem( na lapku zdecydowanie schodzi niżej z wyłączonym eq i gain-em, nie wiem co za układ siedzi w Omen 17  ale napędzało nieźle dt770 250ohm z nieco niższą głośnością względem CS ale bas tu jest bardziej zmulony) aczkolwiek jest jakby głębszy i szybszy niż na X6 z Muses. Może, że nieco jest jaśniej to i wrażenie jakby i scena nieco się zwiększyła a i ogólny plus ,że nie słyszę zakłóceń w sensie jak nic nie grało na X6 to słyszałem jakby delikatny szum ,który po jakimś  czasie ginął ale pojawiał się jak znowu odtworzony został jakiś dźwięk -tu tego nie ma. Gra czysto i za tą kasę co dałem to myślę warto ale nie za cenę jaką mamy u nas  :)  zobaczy się po wymianie opampa :) na ten moment według mnie pasuje do Customów.

 

Koledzy z większym doświadczeniem akustycznym...czy to prawda, że opamp jaki jest i w tym DAC-u potrafi się "drzeć" jak ma DAC słaby zasilacz ? bo spotkałem się z taką opinią...a zasilacz do tego DAC-a to według mnie najtańszy bubel. Mam zasilacz od X6 ale ten jakością też nie grzeszy.

 

Sorki za posta pod postem...po podłączeniu zasilacza FSP 12V 3,3A DAC gra zdecydowanie lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Sam też kupiłem z ciekawości.

 

Ogólnie to przyjemny kawałek sprzętu i do tego bardzo funkcjonalny. Coax, optyk, USB i BT. Co tylko chcemy :D

Dźwiękowo jest dość suchy, analityczny, brakuje nieco wypełnienia. Fajniej sprawdzi się z cieplejszymi i bardziej naturalnymi słuchawkami. Niemniej X6 MKII w cenie 340-360zł jest opłacalnym zakupem.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem? Oczywiście w tej kasie i z tymi funkcjonalnościami to ciężko oczekiwać czegoś ponad to, co otrzymujemy. Kupiłem to cudo z zamysłem testu i ewentualnego zwrotu, no chyba, że będzie dobry - no i jest :D Niemniej bardzo mnie drażnią kwestie synergii i doboru, bo wolałbym bardziej uniwersalne źródło, neutralne. Dla mnie tak samo uciążliwy jest DAC zamulający i ten zbyt analityczny.

Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi, jaki to jest uniwersalny DAC/źródło/elektronika. Przerabiałem nieco gratów w torze słuchawkowym (Marantz, Burson, Questyle, Topping, Schiit, RME) i różnice często były subtelne. Nie podjąłbym się ślepego testu. Jak coś (słuchawki) mi dobrze grało, to tak po prostu grało ze wszystkim. W drugą stronę to samo - jak mi się nie podobało, to żaden cud tego nie uratował. Nie neguję, że zdarzają się znaczne zmiany w dźwięku, a lampa może wiele zmienić. Da się trafić na dobrą synergię i może się to podobać. Problem w tym, że w razie najścia ochoty lub potrzeby na wymianę jednego elementu, cała synergia idzie się paść i kończy się na zakupie całego toru od nowa.

 

Przez to z roku na rok coraz bardziej hejcę ideę grającej elektroniki. :) Grają słuchawki/głośniki. DAC przetwarza cyfrę na analog, wzmak wzmacnia, odtwarzacz odtwarza. Jeśli jest inaczej, to coś poszło nie tak. Jako przykład wezmę streamer od Advance Acoustic za jakiegoś tysiaka. Wpinasz w tor i niespodzianka. Dźwięk muli. Gdzie się podziały wysokie? Zaczynasz mierzyć i wychodzi, że wszystko powyżej 10kHz uwalone. Piszesz do supportu z pytaniem, o co chodzi. Odpowiedź? "Nasz sprzęt jest audiofilski - służy do słuchania, nie mierzenia, a do tej pory wszystkim ten ocieplony dźwięk się podobał" Mhm... Fajnie. Kupuję grający odtwarzacz bez wiedzy o tym fakcie, i psuję sobie cały tor. "Rewelacja".

 

W ten sposób ostatnio przekonałem się do nieaudofilskiego rozwiązania pod tytułem EQ. Tak jest po prostu wygodnie. Elektronika gra wtedy tak, jak ja chcę, nie jak założył sobie producent. Zero rozterek audiofila pod tytułem DAC, kabel, platynowe wtyczki. EQ oferuje nieporównywalnie więcej w stosunku do tych rozwiązań. Jak to nie wystarczy, nie pomoże żadna elektronika i wiadomo, że problem leży w słuchawkach/głośnikach. Teraz przy wyborze DAC czy wmaka sugeruję się tym, czy jest sensownie skonstruowany - niskie szumy i zakłócenia, impedancja wyjściowa, itd. I tutaj taki Topping pokazuje, że można to mieć nawet w niewygórowanym budżecie.

 

Z takim podejściem pierwszy raz udało mi się osiągnąć to, że po kwartale posiadania elektroniki audio nie czuję, że muszę coś zmienić, że czegoś brakuje. Posiedzę godzinkę z EQ i odkrywam swój zestaw od nowa. To jest mega-uniwersalność i praktyczność. Ja więc głosuję za elektroniką neutralną bez szumów własnych.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Dałem się złapać w pułapkę :D

 

Popieram w całej rozciągłości Twoją wypowiedź, bo zgadza się z tym i sam podobne zjawiska zaobserwowałem.

Teraz kupiłem pare klocków i znów zaczynam chyba nieco wydziwiać :D EQ też stosuję ;)

 

Prawda jest taka, że charakter słuchawek, a ostatecznie dźwięku nie zmienia się w zauważalny sposób gdy zmieniam źródło z SC808 na tytułowego FX-Audio, chyba jednak DT990Pro po prostu tak grają i nie ma sensu szukać do nich "zamulacza" tylko pobawić się lekko EQ :D

Link to post
Share on other sites

Napisalbym coś, ale na forum mogę się tylko z telefonu zalogować wiec się słabo pisze. Dla mnie to słuchawki i głośniki (ew. wzmak, ale o tym dalej) maja robić charakter, transport (komp, cd) i źródło mają być transparentne. Jedyne co jeszcze może coś wprowadzać to wzmak, ale tu bardziej chodzi o koloryzowanie wyższymi harmonicznymi niż ewidentne problemy z pasmem. A jeśli chodzi o tak budżetowego klocka... to ma być analityczne i poprawnie. Więcej wymagań nie mam. A tu jeszcze dodają funkcjonalność na grubo!

Też DT990Pro mają swoje wady których żaden sprzęt nie poprawi. Choc to świetne słuchawki oczywiście! Zestawienie z x6mk2 z DT990Pro może być faktycznie uber analityczne.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wyszło mnie 760zł za oba urządzenia lecz kupowałem z 2 kont żony i mojego bo wyszło taniej niż kupując zestaw. Więcej cudować nie będę (żona już zakazała ;) ) i zostaje przy tym składzie i tak jak mówiliście ewentualne braki nadrobię EQ później ewentualnie dokupię inne słuchawki (otwarte) jak będę miał możliwość słuchania i nieprzeszkadzania innym.

Nie mniej DAC X6 mkII za tą kasę niezły sprzęt i gra lepiej po  zmianie zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...