Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiesz to nie chodzi o 90 a 120 fps tylko chciałem pokazać , że jest różnica między 1333mhz a 1600 . Może to i niecałe 300 MHz , ale też aż 20% różnicy w taktowaniu . To tak jak by wybierać pamięci 3000 , a 3600 .

 

Jak oglądałem tak na szybko to realnie jest to około 5-8 % różnicy w fps .

Link to post
Share on other sites

 

 

Wg opinii na forach nawet mój obecny xeon5440 po lekkim OC powinien dać jej radę, więc pytanie czy nie lepiej zainwestować w wymianę kart?

Jeśli rozmawiamy o Wiedźminie 3 to nawet po OC będą mocne spadki w miastach czy nawet wioskach. Na 2500K w Novigradzie mi dropiło czasem do ok. 45-50fps a jest prawie 2 razy szybszy od Xeona (całkiem inna architektura, zegar w zegar nie ma porównania).

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Xeon-E5440-vs-Intel-Core-i5-2500K/m18165vs619

Zostaje przy mojej poprzedniej opinii, P67 + 2500K za 180zł a 120zł dołożyć do gtx 960. Będzie duża różnica w grach jak i w codziennym użytkowaniu.

Link to post
Share on other sites

50 pln dopłaty za 4 banki i 2x8GB zamiast 8+4 to żadna dopłata.

dlatego pytam, byłem zdziwiony, że poleciłeś mi ten drugi zestaw, ale wcześniej cena była 500 za z77

 

w sumie jak do tego 2500k bym chciał kupić 16gb 1600 to też bym musiał dopłacić ze 2 stówy i wyszłoby 350, ale jak wcześniej pisaliśmy, przy moich zastosowaniach 8GB 1333 też wystarczy....

 

Ay way ciężki wybór :/

 

Muszę się zastanowić czy chcę wydać 300celul więcej na coś, co nie koniecznie wykorzystam, za tą kasę mogę kupić SSD który na pewno przyśpieszy kompa na co dzień

Edytowane przez dziadek żyd
Link to post
Share on other sites
za tą kasę mogę kupić SSD który na pewno przyśpieszy kompa na codzień

Jeśli nie masz jeszcze SSD a grasz tylko sporadycznie to nie ma się nawet nad czym zastanawiać. 8GB ramu spokojnie wystarczy do większości zastosowań, zwłaszcza patrząc na resztę podzespołów.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Zgadza się, już widywałem Ryzeny 1700 po 400zł i płyty B350 po 200zł. Dobry ram 16GB na B-Die idzie znaleźć za około 300zł. R2000 też lecą na pysk z cenami. Tylko z dołożeniem SSD bym nie czekał do stycznia, ceny są już wystarczająco przystępne.

Link to post
Share on other sites

Tylko tj inna liga: kupno zestawu pod AM4 za ~600 (z gw) a złomu (acz wciąż działającego) pod 1155 poniżej 200 PLN. Jeżeli nasz starozakonny kolega myśli już o kwotach rzędu 400 to do budżetu na AM4 rzut kamieniem.

 

Poza tym jeszcze jedna kwestia pozostaje, o której w przypadku człowieka szanującego monetę nie można zapomnieć: nie tyle ile na nowej platformie możesz zyskać a ile możesz stracić? :D 1155 to zazwyczaj towar bez gw stary - może paść jutro lub za tydzień/rok i wtedy w plecy. Przy AM4 gw i jedziesz na nowym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy chcę wydać 300celul więcej na coś, co nie koniecznie wykorzystam, za tą kasę mogę kupić SSD który na pewno przyśpieszy kompa na co dzień

Panie autorze, teraz ceny SSD idą w dół tydzień temu na na x-komie był  Toshibiak 480GB za 189 cebulionów a takich i lepszych promiek będzie na jesieni jeszcze więcej, mamy nadpodaż w tym monecie, za 279zł z wliczoną dostawą to MX500  kupisz:

https://www.oleole.pl/dyski-wewnetrzne-ssd/crucial-mx500-500gb.bhtml?from=ceneo&p=279.00&cr=0&t=20200910-1838&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Także wypatruj promek w najbliższych dwóch miesiącach.

 

Jak Ty na HDD siedzisz to do twoich zastosowań zdecydowanie zmieniaj. Niebo a ziemia. Tutaj nie ma nawet o czym dyskutować. Jak budżet kiepski to chociaż ~250GB żeby system + ten Wiesław stał na tym, pamiętaj że większość tanich SSD jest na kościach TLC i mniej lub bardziej zwalnia przy zapełnieniu >75%.

 

Jeśli Ci zależy na przeniesieniu systemu 1:1 to można twój hdd sklonować - poczytaj. Aczkolwiek zalecam świeżą instalację.

 

 

 

już widywałem Ryzeny 1700 po 400zł

To i tak nieźle, zważywszy że np. ja kupiłem swojego za 600zł w promce na sferisie. Nie wiem czy jakikolwiek procek (nowy- w zakupie) pobije kiedykolwiek price/performance jeśli chodzi o soft. A i w grach kiepawe bo kiepawe IPC, ale C/T dają radę w takim MSFS na ultra 1080p to moja 1070 jest wąskim gardłem a nie CPU... za kilka lat to będzie taki następny xeon który za grosze pozwoli odpalić nieco nowsze gry bez pokazu slajdów... Sam czekam na zen3 z upgradem, bo nie chcę już chyba iść w 6/12 gram też sporadycznie. Właściwie to częściej renderuje.

 

 

 

 

Poza tym jeszcze jedna kwestia pozostaje, o której w przypadku człowieka szanującego monetę nie można zapomnieć: nie tyle ile na nowej platformie możesz zyskać a ile możesz stracić? 1155 to zazwyczaj towar bez gw stary - może paść jutro lub za tydzień/rok i wtedy w plecy. Przy AM4 gw i jedziesz na nowym.
Nie sposób nie przyznać Ci racji kochany @Rebelku, ale musimy tutaj baczyć też na ogólną koncepcję autora - jeśli prawdą jest co pisze, to taki W3 to będzie szczyt jego gamingowych zapędów. 40-50fps  z dropsami do 30.. też zapewne przeżyje.

 

Tutaj jednak odcinamy jakiekolwiek szanse na modernizację - o czym zaiste jest świadom.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ay way
a to się podziało jak mnie nie było xD

 

Tylko z dołożeniem SSD bym nie czekał do stycznia, ceny są już wystarczająco przystępne.


 

teraz ceny SSD idą w dół tydzień temu na na x-komie był Toshibiak 480GB za 189 cebulionów a takich i lepszych promiek będzie na jesieni jeszcze więcej


 

Jak Ty na HDD siedzisz to do twoich zastosowań zdecydowanie zmieniaj. Niebo a ziemia. Tutaj nie ma nawet o czym dyskutować.


zaiste macie rację :)
jednak na obecnym mobo mam tylko sata2, a te kilka miesięcy mnie nie boli i mogę kupić je razem, pewnie na święta też będą wypychać sprzęt

 

Jeśli Ci zależy na przeniesieniu systemu 1:1 to można twój hdd sklonować - poczytaj. Aczkolwiek zalecam świeżą instalację


absolutnie mi nie zależy

 

Zgadza się, już widywałem Ryzeny 1700 po 400zł


mowicie o tym procku?
https://www.x-kom.pl/p/352313-procesor-amd-ryzen-3-amd-ryzen-7-1700-3ghz.html

 

Tylko tj inna liga: kupno zestawu pod AM4 za ~600 (z gw) a złomu (acz wciąż działającego) pod 1155 poniżej 200 PLN. Jeżeli nasz starozakonny kolega myśli już o kwotach rzędu 400 to do budżetu na AM4 rzut kamieniem.


 

Ryzeny 1700 po 400zł i płyty B350 po 200zł. Dobry ram 16GB na B-Die idzie znaleźć za około 300zł.


no i już jest 900 stówek, trochę daleko ten kamień musi polecieć ;)

 

Poza tym jeszcze jedna kwestia pozostaje, o której w przypadku człowieka szanującego monetę nie można zapomnieć: nie tyle ile na nowej platformie możesz zyskać a ile możesz stracić? :D 1155 to zazwyczaj towar bez gw stary - może paść jutro lub za tydzień/rok i wtedy w plecy. Przy AM4 gw i jedziesz na nowym.


jeszcze nie zdarzyło mi się mieć problemu z używanymi częściami do PC, a już 15lat się takimi bawię
oczywiście jeżeli stosunek ceny do wydajności będzie rozsądny to wezmę nowe, ale nie uważam tego za konieczność

 

jeśli prawdą jest co pisze, to taki W3 to będzie szczyt jego gamingowych zapędów. 40-50fps z dropsami do 30.. też zapewne przeżyje.


powiedzmy, że mam zaległości z grami od 2005 :rotfl:
lubię RPG więc wiedzminy mnie wciągnęły. Oczywiście nie dyskryminuję innych gatunków, bo w zimę nadrabiałem mafię 1 i była genialna, pod względem fabuły, ale taki bioshock 1 wydał mi się tak monotonny, że nie dałem rady go skończyć xD 

Prawdopodobnie poza wiedzmniem jest wiele fajnych tytułów które przegapiłem 

 

Tutaj jednak odcinamy jakiekolwiek szanse na modernizację - o czym zaiste jest świadom.


Dawno dawno temu, jak jeszcze kupowałem nowy sprzęt, to myślałem, kupię to czy tamto, bo będę modernizował
I że tak powiem, taki ch...
oczywiście, że zamiast drugiej karty do sli, lepiej było kupić jedną nowszą
tak samo teraz wydaje mi się lepiej za 1,5 albo 2 lata zmienić całą platformę, zależnie od rozwoju technologii....


A to się rozpisałem xD
Dzięki za wszystkie porady i sugestie 8-)



 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak kupisz teraz proc klasy wspomnianego R7 1700 (jakkolwiek demon wydajności w grach to nie jest) to myślę że z palcem w Ścianie Płaczu można na tym posiedzieć i z 5-7 lat minimum. I tak jak było pisane - przy okazji premiery Ryzen3000 ten procesor nowy był po 600 pln. Nie zdziwiłbym się gdybyś trafił na używkę poniżej 400 pln niedługo. A skoro tak, to półka niżej czyli R5 1600 dorwiesz EZ w okolicach 300. Plyta? Kupiłem solidną B350 za 150 pln z gw (outlet) pół roku temu, zestaw 2x4GB DDR4 3000 MHz używany za 130 pln (rok temu).

 

Oczywiście, jeżeli pojedziesz po bandzie Ultra budżet i weźmiesz zestaw i5-2500k za 180, a resztę siana dowalisz w coś klasy gtx 1650S / 1660S to pograsz komfortowo w większość nowszych gierek na medium @1080p (gdybyś chciał zacząć nadrabiać zaległości).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

tak o tym:) z tym że w twoim wypadku na dzień dzisiejszy wystarczyłby całkowicie taki 1600AF, nie wiem jak tam jego rynek wtórny teraz wygląda. 

 

 

 

no i już jest 900 stówek, trochę daleko ten kamień musi polecieć
dla jednego blisko dla drógiego daleko ale o tym to my tutaj nie będziemy dyskutować - postaramy się po po prostu podpowiedzieć Ci jak jak najlepiej. 

 

 

 

nadrabiałem mafię 1 i była genialna,

Szczerze? jedynka to była jedyna Mafia jaką przeszedłem w całości i to dwa razy. Grafika jak na tamte czasy to był szczyt - nie tylko jakości ale i optymalizacji, na jakimś szrocie pokroju MX440 to tłukłem, jedna z najlepszych klimatycznie gier w jakie grałem. Teraz gram okazjonalnie. 

 

, kupię to czy tamto, bo będę modernizował I że tak powiem, taki ch...

Wiem ocb, ale są właśnie dwie drogi, albo śledzisz na bierząco co tam się dzieje i co jakiś czas dokładasz nieco grosza aby mieć rozsądny sprzęt za rozsądną kasę albo idziesz w to co czym napisałeś. 

 

AAaaaaa. czekaj jest jeszcze trzecia droga ale to chyba nie jest przedmiotem tego tematu   :rotfl:

Link to post
Share on other sites
Oczywiście, jeżeli pojedziesz po bandzie Ultra budżet i weźmiesz zestaw i5-2500k za 180, a resztę siana dowalisz w coś klasy gtx 1650S / 1660S to pograsz komfortowo w większość nowszych gierek na medium @1080p (gdybyś chciał zacząć nadrabiać zaległości).

 

Do nadrabiania zaległości to chyba obecna platforma mi wystarczy, ewentualnie zamiast pakować kase w 2500k, to kupić gtx1050 i lekko xeona podkręcić. Po zmianie platformy karta też się przyda

 

 

postaramy się po po prostu podpowiedzieć Ci jak jak najlepiej.

 

Doceniam i bardzo dziękuję :)

 

 

jedna z najlepszych klimatycznie gier w jakie grałem

 

mnie też zachwyciła i jeżeli wyszły jakieś tytuły podobnej jakości, to chętnie w nie zagram.

 

Cierpliwie poczekam do stycznia obserwując rozwój sytuacji

Edytowane przez dziadek żyd
Link to post
Share on other sites

@up niby tak ale 1050ti dalej przepłacony.... 400+ (świerze info, nie powiem od kogo)  ;) za te hajsiwo to panie celujesz w 580 4gb

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rx-580-nitro-4gb-gwarancja

 

i to nie byle jakie 580... szafirowe "naitro plus".. że kiedyś była koparka?, działa? działa!

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1050-Ti-vs-AMD-RX-580/3649vs3923

 

Dobrze doczytałem, rozchodź się o "zwykłe 1050" ;)

 

btw. piękny awatar...

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Autorze wspomniałeś że masz sata2 , absolutnie się tym nie przejmuj . Może maksymalny transfer będzie wolniejszy , ale nie to się liczy w SSD . Czas dostępu do pliku jest dużo krótszy co przekłada się na kilkakrotnie szybsze działanie systemu . Sam miałem dysk SSD na sata2 i potem na Sata 3 ten sam . Różnic w działaniu na co dzień , nie zauważyłem . Jedynie w benchmarkach była różnica .

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info @pendzel_3
do szukania grafiki się jeszcze nie przykładałem, 1050 się często przewijało w testach, to uznałem, za dobry punkt odniesienia
Jak widzę to do tej karty, to bym i zasilacz musiał wymienić, ma tylko złącze 6pin, za to dwa do SLI xD

Co do zasilacza, to też mam tylko 4pin na 12V jak widzę, płyty nowsze od 775 chcą 8pinów
 

 

Sam miałem dysk SSD na sata2 i potem na Sata 3 ten sam . Różnic w działaniu na co dzień , nie zauważyłem

 

Dzięki za informację :)
jednak nie chce mi się teraz bawić, żeby za 3-5mc stawiać system na nowo

 

 

btw. piękny awatar...

 

a dziękuję, starałem się wybrać odpowiedni :D

Edytowane przez dziadek żyd
Link to post
Share on other sites
ewentualnie zamiast pakować kase w 2500k, to kupić gtx1050 i lekko xeona podkręcić

Jeśli możesz to podaj model płyty głównej, obudowy, chłodzenia i zasilacza, ocenimy potencjał OC. Chociaż ten Xeon fabrycznie jest na szynie 1333 więc szału nie będzie i tak.

 

 

Jak widzę to do tej karty, to bym i zasilacz musiał wymienić, ma tylko złącze 6pin, za to dwa do SLI xD

GTX 1050 przeważnie nie potrzebują zewnętrznego zasilania, działają dobrze nawet na zasilaczach "biurowych"

 

 

Co do zasilacza, to też mam tylko 4pin na 12V jak widzę, płyty nowsze od 775 chcą 8pinów

Tym też nie ma się co przejmować, 8 pinów jest potrzebne tylko do mocno wykręconych procesorów. Twój xeon ma niskie bazowe TDP 80W, dałoby radę go lekko podkręcić o ile płyta i chłodzenie dadzą sobie radę.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Ja na zasilaniu 1x4 pin bo takie miałem w budżetowej płycie tylko , pędziłem xeona x3440 do 4.1ghz , na co dzień chodził 3.2-3.6 i nie było problemu z zasilaniem , co najwyżej z temperaturami . W zasilaczu jeśli masz 2x6 pin do grafiki to kupujesz przejściówkę na 1x8 lub 2x8 .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli możesz to podaj model płyty głównej, obudowy, chłodzenia i zasilacza, ocenimy potencjał OC.


zasilacz axp-630p12p, niby nic markowego, a juz ponad 10lat używam i bez problemów
obudowa, to zwykły midi tower z dodanymi wentylatorami 120mm na froncie, 90 w tyle i 90 na boku. wszystkie lecą z 5V, żeby cicho było. Poniżej temperatury po 3h w idle
CPU ok 50 do 60
GPU ok 40
HDD ok 26

mobo to ga g41t-s2p wcześniej podkręcałem na tym e6600 do ok3,1GHz
chłodzenie CPU boxowe

 

GTX 1050 przeważnie nie potrzebują zewnętrznego zasilania, działają dobrze nawet na zasilaczach "biurowych"


to było w odniesieniu do gtx580
tak samo linie 12V w odniesieniu do nowszych platform, tu mam zwykłe 4P
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

szlom przyjaciele :)

Zgodnie z Waszą radą, a trochę i zmuszony sytuacją, muszę poszukać nowego dysku.
Obecnie mam zwykłego HDD 500GB i chyba co raz bardziej umiera. na system przeznaczyłem 100GB, ale obecnie, to trochę mało.

Chciałbym więc kupić SSD na system ok 250GB, a HHD zostawić jako magazyn.
Czy możecie polecić coś wartego uwagi?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...