Skocz do zawartości

Głośniki 2.0 do symulatora (300-600zł).


Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam głośniki (ewentualnie soundbar) do symulatora/kokpitu. Budżet wynosi 300-600zł. Mają one być alternatywą dla słuchawek (AKG K712 Pro).

 

RW1dg6q.jpg

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem głośników pod lub nad monitorami (pomiędzy lewym monitorem, a półką na klawiaturę jest ok. 17cm przestrzeni). Jeśli chodzi o źródło dźwięku to posiadam Aune S6 (mam do niego podpięte słuchawki i głośniki "biurkowe" (Edifier R2730DB)), FX-Audio DAC-X3 i zmodyfikowany AIM SC808 (niestety z zamontowanymi Bursonami V5 nie mieści mi się aktualnie w komputerze - zajmuje 3 sloty kart rozszerzeń).

 

bZGR8TH.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Odleci przy dźwięku z belki xD Rzeczywiście Janek z Ciebie...

 

@Martion

Zastanów się czego naprawdę Ci potrzeba. Soundbary stosuje się najczęściej jako alternatywa głośników w TV, a wiadomo, że te nigdy nie powalają na kolana. Za 300-600zł to będzie bieda dźwiękowa z takiego soundbara.

 

Na Twoim miejscu mając Edifier R2730DB pokombinowałbym z ich ustawieniem i posłuchał, jak to się Tobie sprawdza. Nie montowałbym głośników ani pod monitorami, ani nad tylko mniej więcej na wysokości Twoich uszu w trakcie gry. Głośniki stereo możesz rozstawić szerzej. Spróbuj sobie jeden głośnik ustawić przykładowo na parapecie, a drugi na biurku i ustaw to tak, żeby było w miarę symetrycznie względem Twojego siedziska. Wykorzystaj to co masz do sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

Fachowcem od głośników nie jestem ale z tego co się orientuję najlepiej zdaje się żeby głośniki z osobą słuchającą tworzyły wierzchołki trójkąta równobocznego. No i najlepszy efekt uzyska się gdy głośnik wysokotonowy będzie na wysokości ucha, bo to górne zakresy tworzą poczucie przestrzeni a niskie tony w zasadzie nie są odbierane kierunkowo.

Link to post
Share on other sites

Soundbar wziąłem pod uwagę właściwie, tylko dlatego, bo zajmuje mało miejsca.

 

W teorii mogę ustawić sobie Edifiery R2730, tylko po pierwsze zajmie to dużo czasu (mam powciskane kable, żeby nie było ich widać), a po drugie chce je zostawić na biurku, do symulatora chcę osobny komplet głośników.

 

Co do głośników w systemie 5.1 to nie mam miejsca, żeby je popranie rozstawić i plastikowy zestaw głośników od Logitecha kosztuje min. 1100zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...