Skocz do zawartości

Wymiana ryzena3 1200


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witam serdecznie jakiś rok temu zmieniłem swój leciwy i5 2500k na coś nowszego. Postawiłem na najtańszy i najsłabszy Ryzen 3 1200 który był jakieś 10% wydajniejszy od starej i5. Jednak różnica przez nową technologię itp. dała mi skok około 50% wydajności na wszystkim. wymieniłem również płytę na aorus x470 ultra gaming oraz ramy na hyperx predatory 3333 MHz. Czasami wydaje mi sie, że mój stary zasilacz, który lat ma już chyba 7 (thermaltake 630W) modelu dokładnego nie pamiętam już umiera i odłącza zasilanie przy mocnym obciążeni itp. Grafikę mam GTX 980 ichill X4 herculez. Zastanawia mnie wymiana procka na coś to będzie odciążać trochę grafikę czytaj R5 2600 lub r5 1600 oraz zasilacz na be quiet dark power 11 550. Co o tym sądzicie? Czy warto wymienić może na razie sam zasilacz i poczekać na nowe ryzeny czy szukać już procka?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli AMD utrzyma trend z poprzednich premier to Ryzen 4000 będą w podobnych cenach co 3000 - a to oznacza podobne jak wcześniej spadki cen starszych generacji.

To zobaczymy jak to będzie z tą 4 generacją ryzenow. Wstrzymam się z zakupem procesora jeśli się trend utrzyma. A jak nie to wtedy się kupić po tej samej cenę co jest. Procesory nie uciekną
Link to post
Share on other sites

Masz wypas płytę i budżetowy procek więc aż się prosi nakarmić ją czymś mocniejszym ;) I logicznie podchodzisz do tematu, że szkoda by było sprzętu gdyby zasilacz go położył więc rozważasz - i słusznie - wymianę PSU najsampierw.

 

Przy GTX 980 przesiadka na cokolwiek z 3/4 generacji da kopa w grach, a że jesteśmy na krok przed 4. generacja to w zależności od jej "przebojowości" (i wyceny) powinieneś celować w R5 3600 LUB 4600 (6R/12W).

 

Jeżeli ma to być inwestycja na lata (5+ powiedzmy minimum) to można teoretycznie rozważyć 3700x / odpowiednik R4000 - ale moim zdaniem do gier nie warto (miałem 3700x przez 10 m-cy).

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Masz wypas płytę i budżetowy procek więc aż się prosi nakarmić ją czymś mocniejszym ;) I logicznie podchodzisz do tematu, że szkoda by było sprzętu gdyby zasilacz go położył więc rozważasz - i słusznie - wymianę PSU najsampierw.

 

Przy GTX 980 przesiadka na cokolwiek z 3/4 generacji da kopa w grach, a że jesteśmy na krok przed 4. generacja to w zależności od jej "przebojowości" (i wyceny) powinieneś celować w R5 3600 LUB 4600 (6R/12W).

 

Jeżeli ma to być inwestycja na lata (5+ powiedzmy minimum) to można teoretycznie rozważyć 3700x / odpowiednik R4000 - ale moim zdaniem do gier nie warto (miałem 3700x przez 10 m-cy).

 

Pozdro.

Trochę lat już się gra i składa komputery i po prostu zauważyłem że psu już po tych 5 do 10 lat to dużo traci, dlatego chcę porządnie polecieć tym bardziej że to premium zasilacze myślę że 650 spokojnie da radę, zobaczę jeszcze czy kartę się będzie opłacało wymieć jak ampere wyjdą, bo dać 2,5 k za 3060 które będzie 50% wydajniejsza od mojej 980 nie ma co :) no tak mi też znajomy podpowiedział, że zobacz jakie ceny będą ryzenow nowych może będzie warto kupić 4600, jak nie to 3600 spokojnie da sobie rade.

Ps: 980 leci na bloku wodnym więc póki co daje radę na średnim oc;D

Edytowane przez Ziomboy451
Link to post
Share on other sites

No to właśnie takich cen Ampera trzeba się spodziewać :/

Jak tak to ma wyglądać, to może i się zastanowie nad Big Navi, chociaż sterowniki AMD odstraszają, różnie ludzie mówią, albo wszystko działa, albo są cuda na kiju, a znając moje szczęście pctowca, to działyby mi się rzeczy których nikt nigdy na oczy nie widział :D Edytowane przez Ziomboy451
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...