Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Coś z tym dyskiem jest nie tak czy to może coś w systemie ?

Drugi dysk jaki mam SX8200 PRO na wykresie nie ma takich spadków wydajności. 

Temperatury dysku w normie , około 56c

11-lipca-2020-08-34.jpg 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

z tego tematu nic nie wynika w sumie .

BTW 

Usunąłem partycje z tego dysku , zrobiłem format i na pustym dysku jest o wiele lepiej teraz

11-lipca-2020-12-01-pusty.png

 

Zaraz sprawdzę jak zapełnię dysk 

Po zapełnieniu około 50% dalej dziwnie to wygląda  :/

11-lipca-2020-12-50-zapelniony.png

A tak wygląda w Anvilu :

 

PLEXTOR-PX-256-M9-Pe-GN-256-GB-1-GB-2020

Link to post
Share on other sites

przy SSD na TLC może coś tu jeszcze przekłamywać, bo tam już SSD dość mocno żongluje danymi. 

 

Ogólnie to HD TUNE nie nadaję się do testowania SSD, jak coś, to co najwyżej benchmark zapisu, odczyt na grafie przy SSD jest bardzo przekłamany i nic nie mówi... 

 

 

u mnie na systemowym m8peg 1TB zapełnionym w 16% wygląda to tak. (one się różnią tylko rodzajem kostek MLC vs TLC i pojemnością, więc 256GB wersja może spokojnie mieć takie wyniki ) 

 

HDTune-Benchmark-NVMe-PLEXTOR-PX-1-TM8-P

Link to post
Share on other sites

Tak wygląda u mnie na Adata SX8200 PRO 512GB zapełnionej w około 40%

Wygląda to o wiele lepiej , wiec ciężko powiedzieć czy ten HD Tune ma jakieś problemy z niektórymi dyskami bo nawet nie potrafi odczytać z nich temeratury :/

Testowałem teraz na nowszej wersji 5.75 ale nic to nie zmieniło 

 

 

11-lipca-2020-14-21a-data.png

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
z tego tematu nic nie wynika w sumie .

 czemu niby nie? Wszystko tam opisałem, tzn jak HD tune zachowuje się w stosunku do SSD z plikami na nim, podczas testu odczytu. I sam widzisz że usunięci plików robi różnicę... 

Link to post
Share on other sites

Testując swojego SAMSUNG 970 PRO 1TB (M.2 PCIE NVMe) 

wydaję mi się że najlepiej odczyt/zapis sekwencyjny podaję CrystalDiskMark,

praktycznie tyle samo co program od producenta (SAMSUNG Magician)

 

Yaq0uY4.png

Link to post
Share on other sites

 czemu niby nie? Wszystko tam opisałem, tzn jak HD tune zachowuje się w stosunku do SSD z plikami na nim, podczas testu odczytu. I sam widzisz że usunięci plików robi różnicę... 

nie wynika nic dlatego że na moim Adata sx8200 się tak wykres nie zachowuje chociaż tam też są pliki. A wykres Plextora jest taki regularnie poszczepiony  ,góra i dół w podobnych odstępcach czasu .

Testując swojego SAMSUNG 970 PRO 1TB (M.2 PCIE NVMe)

wydaję mi się że najlepiej odczyt/zapis sekwencyjny podaję CrystalDiskMark,

praktycznie tyle samo co program od producenta (SAMSUNG Magician)

 

Yaq0uY4.png

mi nie chodzi na którym programie wyniki są najwyższe tylko się zdziwiłem  czemu to tak wygląda na HD tune ? ;).

Nawet u cibie na HD tune jest bardzo ładnie , prosto , nie tak jak u mnie postrzępione .

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites
nie wynika nic dlatego że na moim Adata sx8200 się tak wykres nie zachowuje chociaż tam też są pliki. A wykres Plextora jest taki regularnie poszczepiony  ,góra i dół w podobnych odstępcach czasu .

Bo na każdym wygląda to trochę inaczej, samsungi na MLC zwyczaj mają prosto, nawet jak są wypełnione do 100%, reszta różnie reaguje, na niektórych SSD widać wyraźnie, na niektórych mniej... Gdybyś usunął dane z tej adat-y to peanie by nie było tych spadków...  Na niektórych są fale nawet jak są puste

 

Być może ma to związek z architektura kontrolera i w jaki sposób obsługuje komunikację vs odczyt danych z NAND (wiele kontrolerów nie ma dodatkowych rdzeni ARM dedykowanych do obsługi żądań I/O, jak np samsung w swoich kontrolerach). Wiem tylko, że tak się dzieje, jak SSD ma pliki na sobie, w większym lub mniejszych stopniu, czemu HD tune tak to pokazuje, to ci nie powiem... 

Link to post
Share on other sites

Bo na każdym wygląda to trochę inaczej, samsungi na MLC zwyczaj mają prosto, nawet jak są wypełnione do 100%, reszta różnie reaguje, na niektórych SSD widać wyraźnie, na niektórych mniej... Gdybyś usunął dane z tej adat-y to peanie by nie było tych spadków...  Na niektórych są fale nawet jak są puste

 

Być może ma to związek z architektura kontrolera i w jaki sposób obsługuje komunikację vs odczyt danych z NAND (wiele kontrolerów nie ma dodatkowych rdzeni ARM dedykowanych do obsługi żądań I/O, jak np samsung w swoich kontrolerach). Wiem tylko, że tak się dzieje, jak SSD ma pliki na sobie, w większym lub mniejszych stopniu, czemu HD tune tak to pokazuje, to ci nie powiem... 

Czyli podsumowując nie przejmować się tym wykresem i z dyskiem jest wszytko ok :)

A hd tune raczej nie używać do testowania ssd ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...