Skocz do zawartości

Spadek płynności po podłączeniu telewizora do GTX 980


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem w postaci, spadku płynności obrazu.

Mam podłączony do karty graficznej monitor 144hz przez kabel DVI, oraz telewizor (wcześniej monitor) przez kabel HDMI. Problem w tym, że kiedy oba urządzenia są podłączone do karty graficznej następuje spadek płynności obrazu, nawet na pulpicie, przewijanie stron w przeglądarce itp.

Spadek występuje nawet wtedy, gdy telewizor a wcześniej drugi monitor były wyłączone. Nie ma znaczenia, czy ekrany są dzielone na jeden wielki czy też wyświetlają to samo.

W CS:GO liczba klatek spada o ok. 100.

Specyfikacja komputera to:

GTX 980

i7 6700k

16gb ram

Czy ktoś może orientuje się w czym problem? Czy karta jest już na to za słaba? Stara konstrukcja no ale do wyświetlania pulpitu... powinna być jeszcze odpowiednia.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

A powiedz mi, jeżeli podłączony jest tylko TV i odpalasz na nim pulpit / csgo - też widzisz te spadki?

 

Nawet jeżeli masz TV 4K to gtx 980 powinien średnio kręcić dobrze ponad 150 fps (zjedz z detalami na low i zobacz, czy to cokolwiek poprawia).

Link to post
Share on other sites

To jednak małe sprostowanie, spadki płynności na pulpicie i w CS mają miejsce tylko wtedy kiedy, używam opcji "powiel ekrany" czyli oba mają ustawioną rozdzielczość 1920x1080 i wyświetlają to samo. Jednakże, kiedy zmienię na opcje "rozszerz te ekrany" czyli defakto oba tworzą jeden, wtedy monitor ma rozdziałkę full hd a telewizor 4k i problem znika ale to rozwiązanie niestety nie jest komfortowe.

 

Nie próbowałem podłączać tylko TV.

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

Jest to jakaś poszlaka, ale dlaczego spadki występują również wtedy, kiedy TV jest wyłączony? Wtedy chyba karta nie generuje drugiego obrazu, chyba że czegoś nie wiem hmm? Choć jak mam ustawione "rozszerz ekrany" i TV jest wyłączony tu myszka i tak mi ucieka na drugi ekran mhm

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że odświeżanie monitora spadło ci do 60hz, można sprawdzić w menu monitora w jakim trybie w danej chwili wyświetla.

 

 

A to nie jest tak, że przy opcji "duplikuj" każesz karcie graficznej generować dwa obrazy jednocześnie na żywo, stąd spadki płynności?
 

Nie wydaje mnie się, wtedy wydajność faktycznie spadałaby o połowę. To jest chyba tak że karta generuje jeden obraz który puszcza jednocześnie na kilka wyjść. U siebie nie zauważyłem żadnej różnicy przy 1 ekranie i przy duplikowaniu ale mam 2 x 1080p60hz.

Link to post
Share on other sites
Dla monitora mam ustawione 144hz, dla TV 60 hz

No i tu może tkwić problem. W takim przypadku może faktycznie karta renderuje obraz osobno na tv i na monitor i stąd spadek wydajności. Ustaw sobie testowo 60hz na monitorze i sprawdź czy jest to samo.

 

EDIT:

 

 

A to nie jest tak, że przy opcji "duplikuj" każesz karcie graficznej generować dwa obrazy jednocześnie na żywo, stąd spadki płynności?
 

Sorry Rebel, wychodzi na to że miałeś rację ;)

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...