Skocz do zawartości

Problem z ramem (artefakty)


Recommended Posts

Witam mam problem z pamięcią ram od corsair, po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej i ponownym uruchomieniu ukazują sie artefakty gdy wyciągnę jedną kość (2GB) artefakty znikają. :/  :(

 

Specyfikacja:

Ram: 2x2GB corsair 800Mhz

Procesor: Inter Core 2 Quad Q6600

Karta graficzna: Msi GTX 560 Ti Oc

Zasilacz: Cooler Master Silent pro M2 520W

Płyta główna: gabyte ga-p31-ds3l

 

Liczę na szybką pomoc! :D

Link to post
Share on other sites

1. Wcześniej ( w innym poście) zgłaszałeś problemy z nowo zakupioną kartą, teraz z ramem. Rozumiem, chcesz znaleźć winowajcę  problemu.

2. Czy poprzednia karta powodowała takie problemy?

3. Czy artefakty występują cały czas czy tylko pod obciążeniem?

4. Najlepiej przetestuj kartę (która najprawdopodobniej jest problemem) na innym sprawnym komputerze.

Link to post
Share on other sites

1. Wcześniej ( w innym poście) zgłaszałeś problemy z nowo zakupioną kartą, teraz z ramem. Rozumiem, chcesz znaleźć winowajcę  problemu.

2. Czy poprzednia karta powodowała takie problemy?

3. Czy artefakty występują cały czas czy tylko pod obciążeniem?

4. Najlepiej przetestuj kartę (która najprawdopodobniej jest problemem) na innym sprawnym komputerze.

1. tak

2. składałem ten komputer od zera.

3. artefakty występują tylko kiedy włożę  2 kości ramu jeśli włożę jedną kosci artefaktów nie ma.

4. jutro u kolegi sprawdzę.

Link to post
Share on other sites

Z dwiema kośćmi cały czas czy tylko pod obciążeniem?

Z dwiema kościami po ładowaniu systemu wyskakują artefakty ale kursor jest normalny i jak nim poruszam to tez sie nie zmiania.

Jeszcze jedno bez sterownikow karty graficznej moge włozyc dwie kości i artefaktów nie ma.

Jeżeli włożę dwie kości po 1gb to też wszystko działa.

Link to post
Share on other sites

https://www.crucial.com/compatible-upgrade-for/gIGABYTE/ga-p31-ds3l-(rev*-1*0)

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p31-ds3l_1x/#sp

 

Pamięć
  1. 4 złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2

Więc wychodzi na to że płyta oficjalnie obsługuje tylko moduły do 1GB. To by tłumaczyło czemu na 2x1GB jest OK. Jeśli masz możliwość to obsadź ją 4x1GB i sprawdź jak działa. Do obsługi 8GB trzeba wymienić płytę na P35 albo jakiś lepszy chipset (z tego co pamiętam, możliwe że niektóre wyższe modele z P31 też obsługują)

E: Jeśli obsadzasz wszystkie 4 sloty to unikaj 2-rzędowych ramów, 775 tego nie lubi

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Jeszcze coś ode mnie miałem kiedyś identyczny problem i na końcu okazało się ze wina była po stronie mobo, u mnie po czyszczeniu komputera i wciśnięciu czegoś były mikro pęknięcia i czasami nie łączyło i komputer świrował ale za każdym razem był inny problem cpu, ram, pc,i gpu, twoja płyta główna tez nie jest pierwszej nowości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...