Skocz do zawartości

3440x1440 VA, jakość obrazu


Recommended Posts

Witam, czy pomiedzy monitorami o rozdzielczosci 3440x1440 VA np. AOC, philips, xiaomi acer itp, bd róznica w jakości obrazu? chodzi mi dokladnie czy jezeli mamy matryce VA o tej samej rozdzielczosci to jakosc i kolory bd takie same bez wzgledu na producenta monitora?

Edytowane przez zetmckey66
Link to post
Share on other sites

Dwa identyczne modele monitora tego samego producenta potrafią inaczej wyświetlać obraz, a co dopiero różne modele. Po to stosuje się profesjonalną kalibrację, aby ustawić kolory według wzorca. Podczas produkcji matryc nie ma powtarzalności, a fabryczne ustawienia są uśrednione.

Link to post
Share on other sites

Zdarzało się że monitory różnych producentów z tą samą matrycą potrafiły różnić się wyświetlanym obrazem, lepiej przed zakupem dokładnie przejrzeć testy i poczytać na forach o modelu który Nas konkretnie interesuje.  

I co ci to da ? .. nic dosłownie nic    bo tak jak piszę @wodego  postawisz  obok siebie dwa identyczne modele  tego samego  producenta  i będą świecić zupełnie inaczej ..

 

TO jest jakiś dramat  z tymi monitorami ...  sam od 12 miesięcy szukam dla siebie monitora  miałem ich kilka za różną kwotę  i w każdym jest coś co go dyskwalifikuje w użytkowaniu  nawet w modelach za +3k   co dla mnie jest szaleństwem .

 

Na dniach mam zamiar podejść chyba już po raz ostatni do  Asusa vg289q ... jak tu znowu będzie ciulowe podświetlenie  ,wypalone pixele  lub inne cuda  to  kapituluje . 

Link to post
Share on other sites

Jak to co da, najpierw trzeba znaleźć jakiś punkt zaczepienia, podczas testów wymieniają wady zalety dzięki czemu możesz odrzucić na starcie niektóre modele, jak jakiś model Ci pasuje zamawiasz testujesz i zostawiasz albo odsyłasz, to że potrafią być dwa takie same modele świecące inaczej nic nie poradzisz, kupując w necie to loteria i nie  mamy wpływu na niektóre rzeczy, szkoda że skończyły się czasy gdzie w małych sklepach można było porównać obraz  poszczególnych modeli, przetestować, sprawdzić na  swoich próbkach zdjęć czy filmów. Ja niestety też mam problem z zakupem monitora dla siebie i powoli tracę nadzieję ,wcześniej zamówiłem sobie pewien polecany model Acera 144Hz i szybko zwróciłem obraz dla mnie był niedopuszczalny, marne kolory ale  najgorsza był a jasność minimalna na której ten monitor wypalał mi oczy, teraz mam VG240YU WQHD przy 24" monitor broni się jakością obrazu w tej rozdzielczości przy tej przekątnej ale ma szereg innych wad min wolną matrycę, po przesiadce ze 120Hz widać różnicę, na  razie zostawiłem na przeczekanie (przynajmniej tani był) ale tracę już nadzieję że znajdę coś z czego będę w 100% zadowolony.   

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...