Skocz do zawartości

Niepoprawne zachowanie GPU


Recommended Posts

Cześć,

Ostatnio natknąłem się na dość niespotykany problemem ze swoim GPU. Otóż, karta nie chce mi tak jakby działać w 100%.
W MSI Afterburner znajduje się opcja "Power Limit". Gdy ustawiona jest na natywne "100" moja karta charakteryzuje się mniejszą wydajnością. Jak tylko zmniejszę tą wartość do "77" karta tak jakby odżywa, jednak nadal nie wykorzystuje swojego całego potencjału.
Czy ktoś kiedyś spotkał się z taką opcją? Co może być przyczyną?
Nagrałem filmik, jak to wygląda w praktyce : (zwróćcie uwagę na FPS)

https://www.youtube.com/watch?v=mG3W94Qi1EI

PC :
i7 8700k at.gif 4.7
rtx 2080 ti
16gb ddr4 at.gif 3333
zasilacz : be quiet 700w gold+
chlodzenie : be quiet dark rock 3
mb : msi gaming plus z370

Edytowane przez erionfi
Link to post
Share on other sites

Zmieniając power limit zmieniasz też limit temperatury. Odhacz powiązanie suwaków, zobacz jak działa.

nic to nie zmienia, temp. karty to 72 stopnie w stresie

Masz może zainstalowana aplikację RTX Voice ?

nie sprawdzalem, myslisz ze to moze miec negatywny wplyw?

Link to post
Share on other sites

Nie piszę, że "żart" o podkręcaniu, tylko o wyrzucaniu AB i tekstach typu "po co Ci on?".
Co do kręcenia - autor nie porusza temat kręcenia, tylko niewkręcania się karty na max.
Po trzecie - każda karta która leży na półce przed zakupem nie wymaga kręcenia. 
2 tyg. w kompie i... bez względu na jej moc - zawsze jest "za mało".
4K, moni 144Hz i "monstrum" też klęka poniżej 60 fps.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnio natknąłem się na dość niespotykany problemem ze swoim GPU. Otóż, karta nie chce mi tak jakby działać w 100%.
 

Faktycznie zachowanie dziwne, ale...
1. Czy takie samo zachowanie jest na VULKANie? (może to kiks DX?)
2. Jak zachowują się inne gry (kiks RDR2 (?), który ma jednak masę wtop).


Tu nie chodzi o obłożenie bo to masz cały czas maksymalne, tylko o zegary. a co się dzieję jak całkowicie wyłączysz AB?  dokładnie w wym samym miejscu w grze...

E:literówka

Pytanie czym podejrzy zmiany, jak... włączy AB? :)

Link to post
Share on other sites

a co AB to jedyny FPS monitor? 

Poza tym to pasowałoby zgrać pełne logi z HWinfo z tatkami.

moge zgrac z hw info, tylko musialbys powiedziec jak to zrobic

 

Ja powiem szczerze że nie widzę tu nic dziwnego. Mam rtx 2070s I zegary skaczą podobnie, chociaż mam podkręcony rdzeń na 2050 MHz. Najwazniejsze że power jest cały czas na 99 %.

u mnie wlasnie problem jest taki, ze jak dam na "default" i opcja power limit jest ustawiona na stockowe 100, to mam nizsze fpsy, a wyzsze taktowanie rdzenia, co niee jest logiczne

Link to post
Share on other sites

 

 

u mnie wlasnie problem jest taki, ze jak dam na "default" i opcja power limit jest ustawiona na stockowe 100, to mam nizsze fpsy, a wyzsze taktowanie rdzenia, co niee jest logiczne

byloby nielogiczne jakby zegar rdzenia bylby jeden a ma ich przynajmniej piec sześc.

w kazdej chwili dzieki temu mozna z rtx2080ti zrobic 610gt bo te zegary sa nie monitorowane przez oprogramowanie

 

kiedys bardzo dawno temu np gpuz monitorował dwa

gpuz.jpg

Link to post
Share on other sites
nvidiia. juz chyba ubija turinga w miejsce ampere   tu np przypadkowy blad najnowszego stera. widac ze zaglądają do zegarow

 

 

:roll:  :roll:  :roll:   co to za teza 

 

starsze wersje sterowników sprawdź, karta faktycznie dziwnie sie zachowuje , nie mam takie potwora bo tylko 1080ti i monitor 2k ale tez 144hz i karta cały czas działa na maksa w grach , chociaż nie powiem bo czasem F1 2019 spadają zegary ale nie fps.. 

Edytowane przez PrzemekPSP
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak to robia to odkryłem w 2014 .

 

kazdy zegar jest w widelkach a tylko jeden monitorowany ,u amd tez juz jest to mozliwe chyba od polarisa bo nie ma jednego zegara

 

wczesniej robli to presetem ,lepsza gorsza dla starszego nowszego produktu. stare jak swiat

 

czasami tylko przez nieuwage programisty wychodzi ze grzebia tam

 

 

https://pclab.pl/news71958.html

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...