Skocz do zawartości

x570 czy b550 do nowych ryzenów


Recommended Posts

Witam chciałbym spytać o to co lepiej kupić:

 

nowe B550 czy sprawdzone x570 

 

chcę kupić jedną z nich jak na razie na 5 3600 ale chciałbym też w przyszłości kupić nowego ryzena 

 

oby dwie płyty będą mieć obsługę nowych ryzenów tylko która z nich będzie do tego lepszym, stabilniejszy i mocniejszym wyborem ? Oprócz stabilności oraz bezproblemowości zależy mi też na wi-fi. bluetooth oraz na dźwięku.

 

Mam już 2 faworytów po 1 z każdym chipsecie 

 

są tutaj: https://www.x-kom.pl/lista/pw4gffz49

 

oprócz tej b550 carbon rozważyć mogę również nowego tomahawk bo z tego co wiem to poprzedni tomahawk był dosyć zacny.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o chipset to płyty na B550 będą miały mniej wyjść USB 3.0/3.1 niż X370. Jeśli wyjścia na rzeczonym egzemplarzu B550 Ci wystarczą to innych różnic w stosunku do X570 nie będzie.

 

P.S "obydwie" piszemy razem.

Link to post
Share on other sites

Wszystko sprowadza się do ilości złącz PCIE. Jeżeli chcesz mieć jak najwięcej potencjalnych slotów PCIE 4.0 bierzesz X570, jeżeli PCIe 4.0 tylko dla karty graficznej Ci wystarczy wówczas wybierz B550.

 

O ile dopłacanie do wbudowanego WiFi jestem w stanie zrozumieć, tak dopłacanie do nędznej zintegrowanej karty dźwiękowej już nie.

Link to post
Share on other sites

Mam już 2 faworytów po 1 z każdym chipsecie 

 

są tutaj: https://www.x-kom.pl/lista/pw4gffz49

 

oprócz tej b550 carbon rozważyć mogę również nowego tomahawk bo z tego co wiem to poprzedni tomahawk był dosyć zacny.

 

Kup Asusa TUF x570 za ~900pln. Lepszy od obu przez Ciebie wymienionych. 

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Jaki masz ogólny budżet na to i przeznaczenie tego sprzętu?

 

Kwadratowe sumy za to nieszczęsne b550, chipset na który wrzucisz już tylko ew. zen3 i pozamiatane.

Jeśli to ma być PC tylko do gier to nie wiem czy nie wolałbym zostać przy b450 a za te dwa lata zrobić przesiadkę na AM5.

 

Co do dźwięku to przyłączam się do wypowiedzi @@Artok, lepiej zainwestować raz w coś porządnego i mieć spokój. Raz że jakość lepsza dwa przy przesiadce nie szukasz znowu przepłaconego mobasa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...