Skocz do zawartości

Recommended Posts

@up. Jeśli ktoś ma mózg i potrafi z niego korzystać to już wie o co biega.

Takie historie napędzają tylko ludzie nieświadomi realiów, bądź głupcy - nie obrażając tych głupich. Kiedyś słyszałem takie słowa od pewnej Pani. " Jeśli nazywasz kogoś głupim, sam jesteś głupi"

Wiatraki ....?

 

Link to post
Share on other sites

Panowie krótkie pytanko: zakłądamy scenariusz w której osoba X (ja :)) kupuje na allegro kartę graficzną RTX 3090TI. Kartę jako pierwszy zakupił jakiś rekin biznesów w zagranicznym sklepie, w Irlandii lub IV rzeszy niemieckiej, po czym wystawia na OLX/Aledrogo. Co w wypadku jak sie karta wysypie? Gdzie można to słać na gwarancje w takim układzie? Można bezpośrednio do producenta karty czy trzeba działać przez ten sklep zagramaniczny? 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Gdzie można to słać na gwarancje w takim układzie? Można bezpośrednio do producenta karty czy trzeba działać przez ten sklep zagramaniczny?

O ile to nie jest EVGA to niestety musisz słać przez sklep. 

 

Jak coś to w x-kom wciąż jest Gigabyte 3090 Ti za 5999 zł. Odesłanie jest darmowe, więc w sumie nic nie stracisz. 

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/715674-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3090-ti-gaming-oc-24gb-gddr6x.html

 

Jest za 6499 chyba że znasz jakieś kody rabatowe.

 

Nie wiem, tej karty raczej nie będe podkręcał (do 3440x1440 starczy z nawiązką), ciekawe jak kultura pracy. No i tradycyjnie boje się producenta. Ciekawe czy w tej generacji dali radę coś spier....ć jak w Turingach ?? :( 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, joker5513 napisał:

Jest za 6499 chyba że znasz jakieś kody rabatowe

Kod masz podany w opisie karty, bez-koszmarow

4 minuty temu, joker5513 napisał:

ciekawe jak kultura pracy

Na Gigabyte w zasadzie obligatoryjnie trzeba ustawić własną krzywą wentylatorów. Jest wtedy kilka stopni więcej, ale za to cicho. 

15 minut temu, joker5513 napisał:

ciekawe jak kultura pracy.

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3090_ti_gaming_oc_review,8.html

 

37 decybeli na BIOSIE Quiet. 42 na performance. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Albo bierzesz co jest najtańsze, i wtedy liczysz się z konsekwencjami - albo dokładasz do budżetu, ale wtedy zazwyczaj wiesz za co idzie ten hajs. 

 

No chyba, że masz sytuację jak wczoraj z premiery - wtedy dokładasz do budżetu a i tak nie masz zagwarantowane że dostaniesz cokolwiek. 

Link to post
Share on other sites

Tak teraz patrzę to oni te chłodzenie z 3090 Ti wzięli i wsadzili do najtańszego 4090 Windforce. 

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N4090WF3-24GD#kf

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N309TGAMING-OC-24GD

 

Dodatkowo 4090-tka ma adapter na cztery wtyczki 8 pin, więc w teorii może pociągnąć 600W.

Link to post
Share on other sites

+1000zł do ceny co najmniej, a i pewnie 8,5-9k niektóre konstrukcje przebiją. 

 

Po wczorajszej pseudo premierze 4090 słabszych konstrukcji kosztują już ponad 11K. To samo proporcjonalnie pewnie będzie z 4080 i przebieranym 4080 12.

 

3090Ti mi wydajnościowo wystarczy do monitora 3440x1440

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, joker5513 napisał:

Dobra raz kozie śmierć kupiłem... Najwyżej odeśle. 

 

Jessssuu boje się że to jakiś szrot będzie.... :( Ale przynajmniej nówka bez kombinacji z xcumu. 

Kurde ale mam mieszane uczucia co do tego GB - zmówcie za mnie 3 zdrowaśki żeby nie było fuckupu...

To pomodlimy się razem. Ja mam zamówioną 3070 od GB ale jeszcze nigdy karty od nich niemiałem. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

+1000zł do ceny co najmniej, a i pewnie 8,5-9k niektóre konstrukcje przebiją. 

 

Po wczorajszej pseudo premierze 4090 słabszych konstrukcji kosztują już ponad 11K. To samo proporcjonalnie pewnie będzie z 4080 i przebieranym 4080 12.

 

3090Ti mi wydajnościowo wystarczy do monitora 3440x1440

 

Pewnie Gigaszroty będą jedne z tanszych. Oby Ci się karta sprawdziła ! trzymam kciuki.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...