Skocz do zawartości

Recommended Posts

Macie najnowsze hwinfo, tam dodali temperatury pamięci w 3080/3090 bo w grach temperatury pamięci mogą przekraczać 100 stopni, nawet w takim strixie 3080 jednym przekracza 100, a inni mają 88 przy OC +800 np.

Podobno throtlluja pamieci od 110 ale kto by chciał mieć takie temperatury, ludzie zaczynają już zmieniac termopady

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

nawet w takim strixie 3080 jednym przekracza 100, a inni mają 88 przy OC +800 np.

Chyba mylisz z TUF.Strixx ma pamięci podłączone do głównego radiatora.

 

1 godzinę temu, r1023 napisał:

Sama karta 58-63 stopnie.

Coś słabo ją ciśniesz.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, janek20 napisał:

Strixx ma pamięci podłączone do głównego radiatora.

ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC, jeden znajomy miał 88 stopni, drugi 100, koło +800 na pamieciach, Metro Exodus podobno ciśnie pamięci

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

No dobra sprawdzę choć na 3070,dla mnie karty gdzie maja na główny radiator podłączone VRAM nie mogą mieć bardzo wysokich temperatur.

Wyjątek to TUF .Te 60 stopni z termowizji to sobie można w buty włożyć .Może tam być i 30 jak to przez backpate lub termopad jest mierzone

6 godzin temu, wrobel_krk napisał:

ASUS ROG STRIX RTX 3080 OC, jeden znajomy miał 88 stopni, drugi 100

Powiedz kolegom zęby się zorientowali w różnicy VRM a VRAM

Link to post
Share on other sites

W 3070 masz gddr6, a grzeją się gddr6x w 3080 w jednych bardziej w innych mniej

Nazywa się to wskazanie GPU memory junction temperature:

424757_3090_mem_tjunction.png

w 3070 nie ma tego w hwinfo, pewnie nie ma takiego czujnika, tu jest cały wątek na tej temat na Reddit jak ktoś mi wierzy:

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/l5bwnv/hwinfo_642_adds_memory_junction_temperature_read/

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, janek20 napisał:

Dziwne pytania stawiasz człowieku bo ze screna g widać,zarówno z 1 jak i 2. Równie dobrze może być 20 stopni jak i 110...

Nie wiem czy to do mnie ale zostańmy przy tym że jest nowy czujnik w hwinfo co pokazuje temperatury pamięci w hot spocie tak jakby i zdarza się niektorym po OC pamięci w grach(np +800) że te temperatury dochodzą do 110 stopni i cała karta throtluje, @marko22 ma zwodowana kartę i zakładał termopady własne to wiadomo że ma super temperatury, ktoś chce to sprawdzic to proszę, nie to nie

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Tzn? Gdzie Ty tam widzisz pytanie? Jeden ma problemy z interpunkcją, a drugi z nadinterpretacją? Nie rozumiem :roll:

5 minut temu, janek20 napisał:

Dziwne pytania stawiasz człowieku bo ze screna g widać,zarówno z 1 jak i 2. Równie dobrze może być 20 stopni jak i 110...

@wrobel_krk....To chyba było do mnie. Ale ja nie postawiłem na końcu zdania znaku "?"

Edytowane przez marko22
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W Navi odczyt z czujnika na pamięci jest oficjalnie w sterownikach AMD przez co sporo osób na początku panikowało. Pamięć zwalnia przy 110st ale gdzieś znalazłem że maksymalna, bezpieczna temperatura to 95st. Z GDDR6X jest pewnie tak samo albo podobnie. Może teraz ludzie się 2 razy zastanowią zanim podkręcą vram o 1ghz i więcej.

Link to post
Share on other sites

Jedź więcej chleba to zrozumiesz.

Nie ma ani obciążenia ani rpm wentylatora to takie screnny to można do śmieci bo można wszystko na nich wkleić.

A ty masz problem z IT

11 minut temu, zbiku90 napisał:

W Navi odczyt z czujnika na pamięci jest oficjalnie w sterownikach AMD przez co sporo osób na początku panikowało. Pamięć zwalnia przy 110st

W navi 105 ,hot spot 110

 

 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...