Skocz do zawartości

Recommended Posts

33 minuty temu, wirher napisał:

kopanie BTC w szerokiej skali jest mniej więcej tak przydatne społeczeństwu, jak samo istnienie spekulacji.

Czyli jednak nie rozumiesz. Może kiedyś dotrze do ciebie jak wycofają gotówkę a ty z dnia na dzień stracisz dostęp do konta w banku, ot choćby z powodu posiadania poglądów innych od Jedynej Słusznej Partii. No ale wystarczy off-topu bo temat nie o tym.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, janek20 napisał:

Wnioskujesz po tej jednej wklejce najsłabszego rtx 3090?

Byś sie postarał to byś znalazł i palita w cenie poniżej 8K

Nie wnioskuję, a żartuję :-)

Jakoś szczególnie cen i dostępności RTX 3090 nie śledzę, ale przyznaję że nie widziałem ostatnio w cenie poniżej 8000 zł.

Oczywiście w ramach tych sklepów, których asortyment śledzę (wpisałem jr kilka postów wyżej).

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, zbiku90 napisał:

Myślałem że po ostatnim boomie to większość osób nawet lekko powiązanych z IT mniej więcej już wie o co chodzi (przynajmniej z BTC i ETH). A tu się okazuje że dalej czarna magia, coś tam liczy ale co? 

 

Z IT mam do czynienia od lat 80 (na 8mio bitowcach jeszcze - jakieś pierwsze programy w basicu, ass itp), ale nie sposób interesować się wszystkim. Mogę Ci np napisać rozbudowany system klient - serwer, czy oprogramować jakiś sprzęt, ale nie mam żadnej wiedzy na temat kryptowalut. Zupełnie też nie wstydzę się mówić, że czegoś nie wiem i się tym nie interesuje.

  • Lubię to 7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, wirher napisał:

Tak więc moje "nierozumiem" odnosi się do "nie rozumiem takiego wzrostu i skąd tyle inwestorów

Inwestorzy interesują się BTC, bo szukają sposobów ulokowania gotówki. Oprocentowanie lokat na całym świecie jest marne a wartość nabywcza pieniądza spada, mennice państwowe dodrukowują pieniądza na potęgę, żeby pokryć bieżące zobowiązania i inwestorzy, ci naprawdę duzi, dobrze wiedzą, co się święci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden z najsłabszych RTX'ów 3070 na rynku, a patrzcie ile można wtopić na różnicach w cenie jak ktoś nie śledzi rynku:

https://www.x-kom.pl/p/597351-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-8gb-gddr6.html - dostępny na godzinę 11:13 w cenie  3 759,00 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-8gb-gddr6-rtx-3070-ventus-2x-oc-7244537/ - dostępny na godzinę 11:13 w cenie  4 399 zł

 

Skromne 640 zł różnicy.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Krzysztof Miś napisał:

Jeden z najsłabszych RTX'ów 3070 na rynku, a patrzcie ile można wtopić na różnicach w cenie jak ktoś nie śledzi rynku:

https://www.x-kom.pl/p/597351-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-8gb-gddr6.html - dostępny na godzinę 11:13 w cenie  3 759,00 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-8gb-gddr6-rtx-3070-ventus-2x-oc-7244537/ - dostępny na godzinę 11:13 w cenie  4 399 zł

 

Skromne 640 zł różnicy.

ceny z kosmosu, ale fajnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Jak myślicie czy Xkom w ogóle zechce zrealizować moje zamówienie na 3080 Strix w cenie 4290zł złozone krótko po premierze nawet gdyby mieli fizycznie kartę dostępną? Pewnie marne szanse :( Według ich durnych maili 29.01 ma być zamówienie zrealizowane :(

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, joker5513 napisał:

Jak myślicie czy Xkom w ogóle zechce zrealizować moje zamówienie na 3080 Strix w cenie 4290zł złozone krótko po premierze nawet gdyby mieli fizycznie kartę dostępną? Pewnie marne szanse :( Według ich durnych maili 29.01 ma być zamówienie zrealizowane :(

Jeśli dostana to zamówienie od dystrybutora to jest szansa, wiem, że ludzie dostają karty jeszcze z tych niższych cen

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, janek20 napisał:

 

0d9f9c2db9e4ac74.jpg

 

 

jasne

 

 


Jeżeli komuś np wcześniej zaproponowali wyższą cenę i zaakceptował, to to już chyba jest oświadczenie woli sklepu i muszą to zrealizować. Ktoś np. pisał że chcieli mu drugi raz podnieść cenę i tego chyba nie mogą.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, janek20 napisał:

Pierwszy raz mogli a drugi nie mogą :roll:


Bo "oferta" na stronie internetowej nie jest oświadczeniem woli sprzedawcy, w przeciwieństwie do metki z ceną w sklepie stacjonarnym (takie mamy prawo niestety).

Ale jak już ci sklep wyśle, że cena inna, to już jest jakieś oświadczenie woli sprzedania ci konkretnego towaru za konkretną cenę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O kurczaki, to ja się zastanawiałem czy zakup Gigabyte RTX 3060Ti Eagle OC za 2199 zł był dobrym zakupem, bo to cholerstwo taki hałas robi że bez słuchawek lepiej nie siedzieć. Ale patrząc jak ceny galopują i jeszcze ludziska nie dostali kart z września i października, trzeba się cieszyć z tego co się ma. Mam nadzieję, że Gigabyte wyda w marcu nowy bios do obsługi resizable BAR. Płyta główna już UEFI z obsługą resizable BAR dostała. Teraz czekam na bios do karty + stery od nvidii. A to gdzieś wyczytałem dopiero koło marca. Może przy okazji poprawią działanie wentylatorów, bo od 40 st. C i wyżej pikują ostro do 80% prędkości i nie za bardzo da się to przestawić.

W sumie sprzedając swoją GTX 1080 od Gaiwarda za 1200 zł to mnie ta karta ledwie 1000 zł wyszła. I weź tu nie kupuj teraz na premierę jak teraz sprzęt na premierę jest najtańszy. Dałem tyłka z RTX 3070, bo sądziłem że rynek się nasyci i ceny spadną. Ale przy premierze RTX 3060Ti zaryzykowałem i było warto. 

Link to post
Share on other sites

Jak się człowiek nie obróci du*a z tyłu :) Mimo że mój Gainward wybitny nie jest to cieszę się że go kupiłem. Mimo że dałem 4500zł + droga do wawy i z powrotem (co wtedy w październiku było bardzo wysoką ceną) to przynajmniej mam na czym pograć. W sumie tez po sprzedaży 2080 ti dołożyłem do imprezy tysiaka. Bywały w życiu gorsze decyzje.

 

W międzyczasie do mojej karty były 2 aktualizacje vbios - obydwie zainstalowałem. Pierwsza poprawiała tryb połpasywny w idle, druga minimalnie poprawiła tablice boost. O jakieś 15-30MHz wyżej boostuje. Na zegar między 1860 a 1950 w grach można liczyć. W AC Valhalla nawet trzyma powyżej 2GHz.

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2021 o 11:52, Lexus404 napisał:

bo w xkom wysylaja losowo nie ma oficjalnej jednej kolejki o dziwo morele bylo pod tym wzgledem o wiele bardziej transparentne i podawali grzecznie nr w kolejce ale teraz tez przestali moze moje telefony co drugi dzien ich wykonczyly zobaczymy jak sie sprawa rozwinie 

Może by tak stosować zasady interpunkcji, co?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...