Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może zrobią analogicznie jak z serią RTX 20xx - wersje podstawowe 30xx zostaną zjedzone przez 3060 Ti, 3070 SUPER, 3080 SUPER/Ti i pozostałe na rynku karty same się przecenią.

Tak kupiłem swoją MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO nową poniżej 3000 zł.

 

Jakaś anomalia cenowa, ale była tylko kilka minut.

Screenshot_2021-01-21-17-51-43-238_com.android.chrome.jpg

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Krzysztof Miś napisał:

Może zrobią analogicznie jak z serią RTX 20xx - wersje podstawowe 30xx zostaną zjedzone przez 3060 Ti, 3070 SUPER, 3080 SUPER/Ti i pozostałe na rynku karty same się przecenią.

Tak kupiłem swoją MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO nową poniżej 3000 zł.

 

Jakaś anomalia cenowa, ale była tylko kilka minut.

Screenshot_2021-01-21-17-51-43-238_com.android.chrome.jpg


Anomalia?

Link to post
Share on other sites

Te modele są bardzo rzadko w otwartej sprzedaży i chodzą raczej do 6500 zł w tej chwili.

Dlatego stwierdziłem, że anomalia.

A RTX 3070 poniżej 4000 wyparowują dziś momentalnie.

Ludziska narzekają na ceny, ale sprzedaż się kręci niezależnie od ceny.

 

Edytowane przez Krzysztof Miś
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Te modele są bardzo rzadko w otwartej sprzedaży i chodzą raczej do 6500 zł w tej chwili.

Dlatego stwierdziłem, że anomalia.

A RTX 3070 poniżej 4000 wyparowują dziś momentalnie.

Ludziska narzekają na ceny, ale sprzedaż się kręci niezależnie od ceny.

 


To się cieszę że za 4800 kupiłem.

 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, mutissj napisał:

Morele odpowiedziało na mój negatywny komentarz na CENEO.pl :D

 

bxngd1V.png

 

 

To ja też mam coś do powiedzenia na temat robienie ludzi w konia na morele. A mianowicie byłem u nich zainteresowany kartą RTX 3090 Arous Xtreme, była ona w cenie 9800 kiedy patrzyłem rano, tj 06:56:00 "Witam czy jest możliwość zamiany tego zamówienia na https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-3090-xtreme-24gb-gddr6x-gv-n3090aorus-x-24gd-5945144/ plus dopłata ?" W tedy kosztowała 9800.
Otrzymałem odpowiedź: "
Dzień dobry,

jak najbardziej jest taka możliwość. Czy test stabilności karty ma zostać w zamówieniu?"
Więc się zgodziłem, a Pani potem przysyła mi że mam dopłacić "Szanowny Kliencie,

Przesyłam dane do płatności:
mBank S.A.
Nr rachunku: 02 1140 1081 0000 3543 3800 1001
Morele.net
ul. Fabryczna 20A
31-553 Kraków

Kwota: 3471,11 zł
W tytule proszę wpisać: "Zamówienie numer: 10684125 oraz imię i nazwisko."

Pozdrawiam,
Sandra Michniok
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Grupa Sklepów Morele.Net Sp. z o.o."
Czyli nagle cena skoczyła do 11,5k
oO

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Co kilka dni czytam ten wątek i oczom nie wierzę, zastanawiam się tylko ile jeszcze konsument wytrzyma. Taki duopol na rynku GPU w zasadzie uniemożliwia jakikolwiek wpływ na producentów, bo skoro teraz na pniu schodzą karty dwukrotnie droższe od cen wyjściowych, to jak niby kolejne generacje mają być uczciwie wycenione. O ile w przypadku telefonów jeszcze można kupić flagowca mniej znanej marki i jakoś minimalnie wpłynąć na liderów rynku, to w przypadku komputerów jesteśmy w czarnej i zaczynamy się urządzać. 

Pomyśleć, że przy premierze 3070 zastanawiałem się, czy 2900 za grafikę to aby nie za dużo, a jak tak dalej pójdzie, to odsprzedam używkę w tej samej cenie, albo stracę minimalnie... tylko co z tego, jak kolejnej grafiki zapewne nie kupię :D

 

Ta cała sytuacja pokazuje tylko smutną prawdę o jakości całego łańcucha polskiej dystrybucji i praw konsumenta. Anulują Ci zamówienie, powiedzą, że albo dasz więcej albo spadaj, będą zwyczajnie ignorować i wszystko na zasadzie "nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?". A jakikolwiek urząd ochrony konsumenta to fikcja, nic nie zrobią, bo zasłonią się regulaminem sklepu, układem planet czy odlewem woskowym z andrzejek. Co zabawne, identycznie działa europejski urząd ochrony konsumenta, o czym przekonałem się na własnej skórze.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dla mnie z kolei jest niesamowite ile ludzi kupuje te RTX 3090, bo nie ma innych kart. Miało być w tej generacji dużo wydajności, za małe pieniądze (MSRP), a nvidii to pięknie teraz pokazuje, że ludzie mają kupę pieniędzy do wydania i karty za 8k są nawet trochę zbyt tanie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, wiwat napisał:

Dopiero styczeń a już są informację jak zresztą myślałem, że brak dostępności będzie do końca roku

 

https://www.purepc.pl/problemy-z-dostepnoscia-nvidia-geforce-rtx-3000-i-amd-radeon-rx-6000-kart-graficznych-moze-brakowac-do-konca-2021

Dlatego ciesze się że kupiłem swoją 3080 FTW3 Ultra za 5.500zł bo prędko nic się nie zmieni.Tak samo zamówiłem 10900k,miałem czekać na 11900 ale pewnie zanim będzie dostępny w sprzedaży to minie kolejne z 2 miesiące albo i lepiej pewnie okolice maj/czerwiec i cena zapewne w okolicach 2700/2800 :D jak nie lepiej ...

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, adivxv napisał:

Masa ludzi przejdzie przez to na konsole, zamiast inwestować w PCta.

Czy aby na pewno :D ? Już to chyba gdzieś słyszałem jak kupowałem 3 lata temu 1080Ti ... Sam zamówiłem PS5.Ale to zupełnie co innego niż PC.Dla mnie dwie inne bajki,konsola jest super jak przychodzą znajomi albo żeby tak na luzie popykać.Plus ograć gry których nie ma na PC.

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Szy3ki napisał:

Dlatego ciesze się że kupiłem swoją 3080 FTW3 Ultra za 5.500zł bo prędko nic się nie zmieni.Tak samo zamówiłem 10900k,miałem czekać na 11900 ale pewnie zanim będzie dostępny w sprzedaży to minie kolejne z 2 miesiące albo i lepiej pewnie okolice maj/czerwiec i cena zapewne w okolicach 2700/2800 :D jak nie lepiej ...

Z ciekawości, czemu Intel? Znowu nie da się kupić 5900x w normalnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...