Skocz do zawartości

Recommended Posts

Technologia DLSS Szczerze niezbyt mi się podobna, w Cyberpunk 2077 jest ona super słaba ale bez nie nie mam nawet stabilnych 60 fps

Na filmach na YouTube jakoś nie wydawało się że ma to jakieś super znaczenie. Ale jak grasz już widzisz. Może do RTX serii 3000 będzie jakieś DLSS 3.0 nie wiem na razie słabo to wygląda. 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Adek221 napisał:

Technologia DLSS Szczerze niezbyt mi się podobna, w Cyberpunk 2077 jest ona super słaba ale bez nie nie mam nawet stabilnych 60 fps

Na filmach na YouTube jakoś nie wydawało się że ma to jakieś super znaczenie. Ale jak grasz już widzisz. Może do RTX serii 3000 będzie jakieś DLSS 3.0 nie wiem na razie słabo to wygląda. 

Tak to już jest  z kartami zawsze na niemal na styk grywalności tak są produkowane :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dostałem maila z "iksa", że jestem 100 (3080 TUF). Zasadniczo nie pękam z tego tytułu. Nie finansowałem ich z góry, więc tyłek nie boli. Gdybym kumplowi musiał zwrócić jego gigusia 1060, to poważnie zastanowiłbym się nad Xbox Series X. Zapytałem ich również, aby w oparciu o obecne dostawy spróbowali oszacować jaki byłby ewentualny czas oczekiwania na kartę. Gość "oszacował" że miesiąc/max 2. Ja oczywiście nie zakładam tak "optymistycznej" wersji, stąd też pojawiło się zainteresowanie konsolą. GamePass Ultimate jest wykupiony do sierpnia br. :)
Nie ma się co emocjonować, choć jestem w stanie zrozumieć rozgoryczenie ludzi, którzy wykonali przedpłatę za towar widmo.


 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, droid napisał:

Nie mam pojęcia po co takie rzeczy pisać? żeby się przewyższać? czuć się lepszym? to tylko grafika. Rozumiem że jego kasa i robi co chce, ale jego post zawierał trochę jadu. 

:)

I dlatego niech wraca na pclola czy skąd on tam był. Tutaj nie ma miejsca dla takich partyzantów.

 

Wracając do tematu, zastawiam poważnie nad inwestycją w PS5 albo XBoxa SX.Nie mam osobiście zamiaru wydawać ciężko zarobionej kasy dla zdzierców by sobie ktoś niezłe dorobił na takowej sytuacji. Poczekam do nowej generacji za 2 lata.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Fikuzi napisał:

Dostałem maila z "iksa", że jestem 100 (3080 TUF). Zasadniczo nie pękam z tego tytułu. Nie finansowałem ich z góry, więc tyłek nie boli. Gdybym kumplowi musiał zwrócić jego gigusia 1060, to poważnie zastanowiłbym się nad Xbox Series X. Zapytałem ich również, aby w oparciu o obecne dostawy spróbowali oszacować jaki byłby ewentualny czas oczekiwania na kartę. Gość "oszacował" że miesiąc/max 2. Ja oczywiście nie zakładam tak "optymistycznej" wersji, stąd też pojawiło się zainteresowanie konsolą. GamePass Ultimate jest wykupiony do sierpnia br. :)
Nie ma się co emocjonować, choć jestem w stanie zrozumieć rozgoryczenie ludzi, którzy wykonali przedpłatę za towar widmo.

Oni to w tych sklepach udzielają takich cennych informacji,że dokładniej to by z kamienia wywróżył :) Do moreli już nawet nie piszę,pisałem 5 razy :) Za każdym razem byłem a to 5 miejsc do przodu,za chwilę 7 do tyłu itp.itd.Raz mi mówili że maks 2 miesiące czekania od zamówienia,ktoś inny że zamówienie mogą anulować z braku dostępności kart,inna zaś osoba mi napisała że absolutnie nie ma możliwości anulowania mojego zamówienia,przed ostatni raz babka mi powiedziała że od WRZEŚNIA przyszło im 8 kart 3080 TUF :D a ja jestem 320 w kolejce :DCyrk na kółkach

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

odpaliłem AC odyssey w 2k max detale i podbiłem rozdzielczość w skalowaniu jeszcze o 20% gra wygląda ostro i ślicznie, dobija do 100 fps nie schodząc niżej niż 80

Więc dziwi mnie taki Cyberpunk 2077 który dropy robi do 40 z jakimiś dlss AC wygląda zdecydowanie ładniej. 

 

Link to post
Share on other sites

Odyssey za to katuje procesory :) jak nie masz przynajmniej 8r8w lub 6r12w to jest słabo :)

 

Dziękuje serdecznie za wyautowanie użyszkodnika marekpe. Nikt z forumowiczów mi na nerwy bardziej nie działał niż ten <cenzored>.

 

@Fikuzi - kiedy składałeś zamówienie na TUF'a?

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Adek221 napisał:

odpaliłem AC odyssey w 2k max detale i podbiłem rozdzielczość w skalowaniu jeszcze o 20% gra wygląda ostro i ślicznie, dobija do 100 fps nie schodząc niżej niż 80

Więc dziwi mnie taki Cyberpunk 2077 który dropy robi do 40 z jakimiś dlss AC wygląda zdecydowanie ładniej. 

 

odyssey ci lepiej wygląda od cp2077? może czas do okulisty, imo starszy origins już bije na głowę odyseje, przynajmniej w lokacjach z dodatków

Link to post
Share on other sites

Nie szczuj chłopie bo jesteś cienki jak d węża takim zachowaniem.

2 godziny temu, Deementor napisał:

Aktualnie mam monitor 3440x1440 dlatego celowałem w 3080. Patrząc na aktualne ceny zacząłem się zastanawiać  czy 3090 nie jest już lepszym wyborem

Pewnie jest,3440p to feste rozdziałka z która 3080 może sobie już nie radzić.Za 7300 widziałem 3090 w ME, Palit wiec w miarę chłodzenie.

34 minuty temu, joker5513 napisał:

Odyssey za to katuje procesory

dalej gpu przysłania cpu w tej grze

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Deementor napisał:

Aktualnie mam monitor 3440x1440 dlatego celowałem w 3080. Patrząc na aktualne ceny zacząłem się zastanawiać  czy 3090 nie jest już lepszym wyborem niż 3080 za prawie 6000 zł

 

Do 3440x1440p bierz RTX 3090, albo EVGA FTW3, albo STRIXa. Tutaj potrzeba wysokiego PT (bez modyfikacji) żeby wykorzystać potencjał GPU. Mam około 100h ograne w CP 2077 i generalnie na RTX 3080 STRIX ograłem ponad 15h, a reszta na RTX 3090 STRIX. Wszystko maksowane, rozdzielczość 3440x1440p i żeby utrzymać +/- klatkarz jaki mam na 3090 z DLSS na Quality, to na 3080 musiałem DLSS dawać na Performance. Na tych samych ustawieniach tam gdzie 3090 trzyma 60/65 fps, 3080 ma spadki do okolic 45/50, a to już odczuwalny spadek nawet z G-Sync ON. Jak masz środki to warto do 3090 dopłacić.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tym bardziej w obecnych realiach gdzie za "nie wirtualną" rtx 3080 w porządnej wersji trzeba dać ponad 6k zł od byznesmena janusza. 3090 w słabych wprawdzie wersjach można nieraz upolować za 7,7k zł bez świadomości że tuczysz jakiegoś pazernego gada i z faktura na siebie w normalnym sklepie. Gdybym nie miał już 3080 i potrzebowałabym na wczoraj mocnego GPU na 3080 bym nawet nie spoglądał.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, EH_Gosu napisał:

 

Do 3440x1440p bierz RTX 3090, albo EVGA FTW3, albo STRIXa. Tutaj potrzeba wysokiego PT (bez modyfikacji) żeby wykorzystać potencjał GPU. Mam około 100h ograne w CP 2077 i generalnie na RTX 3080 STRIX ograłem ponad 15h, a reszta na RTX 3090 STRIX. Wszystko maksowane, rozdzielczość 3440x1440p i żeby utrzymać +/- klatkarz jaki mam na 3090 z DLSS na Quality, to na 3080 musiałem DLSS dawać na Performance. Na tych samych ustawieniach tam gdzie 3090 trzyma 60/65 fps, 3080 ma spadki do okolic 45/50, a to już odczuwalny spadek nawet z G-Sync ON. Jak masz środki to warto do 3090 dopłacić.

Bardzo dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie, ani u nas ani w niemczech nie ma zbytnio na chwilę obecną Asusa lub Evegi, a co mógłbyś powiedzieć o innych markach np aorus, MSI trio, Palit czy Zotac ?

 

W Niemczech w sumie taniej wychodzi zakup takiej 3090 niż u nas.

 

Edytowane przez Deementor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, EH_Gosu napisał:

MSI Trio - paździerz totalny, dopiero SUPRIM-X jest ok. AORUS Xtreme też ok, bo Master popelina. Jeśli chodzi o Palita oraz Zotaca, to napisz jakie konkretnie modele.

  • Palit GeForce RTX 3090 Gamerock
  • INNO3D GeForce RTX 3090 iChill 
  • Gainward GeForce RTX 3090 Phoenix GS
  • ZOTAC GeForce RTX 3090 Trinity 
Link to post
Share on other sites

Zerknij na info odnośnie pcb, faz zasilania oraz limitów TDP.

 

https://www.overclock.net/threads/official-nvidia-rtx-3090-owners-club.1753930/

 

Generalnie Palit Gamerock ok jedynie z tych kart. Trinity Zotaca  słabizna, Gainward GS też anemik. INNO3D nie ma żadnego ciekawego modelu, barachła z niskimi limitami TDP.

Generalnie wszelkie RTX 3090 z limitami rzędu 370/385W to lipa, kręcone RTX 3080 z biosami 430/450W je doganiają i brakuje im około 5% do KRĘCONYCH anemików :)

Na 3090 patrz tylko modele które mają biosy minimum 450W.

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, joker5513 napisał:

Tym bardziej w obecnych realiach gdzie za "nie wirtualną" rtx 3080 w porządnej wersji trzeba dać ponad 6k zł od byznesmena janusza. 3090 w słabych wprawdzie wersjach można nieraz upolować za 7,7k zł bez świadomości że tuczysz jakiegoś pazernego gada i z faktura na siebie w normalnym sklepie. Gdybym nie miał już 3080 i potrzebowałabym na wczoraj mocnego GPU na 3080 bym nawet nie spoglądał.

No nie tak do końca jest jak piszesz bo zależy o jakich wersjach kart mówimy :)Dla przykładu kupując np.3080 Rog Strix,Evga ftw3 czy suprim x gdzie power limit mamy na 450 względem reszty 3080 to nawet jak daby za nią 5500/6000 to po OC zrówna się praktycznie z jakimś lipnym 3090 którego nawet nie podkręcisz a okolice 8 tysi minimum musisz dać :) A znowu 3090 ROG,EVGA czy suprim to wydatek +/- 10.000 tys.zł :) Oczywiście jeżeli miał bym kupić np.Zwykłego TUFa 3080 bez możliwości OC i dać za niego granice 6 tysi to wolał bym najbiedniejszą 3090 za powiedzmy ~8.000 :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, EH_Gosu napisał:

Nie ma problemu, Powodzenia w polowaniu i oby się udało :) AORUS Xtreme będzie ok, jedyna 3090 ze stajni GBT warta uwagi. Oczywiście w kontekście maksowania wydajności GA102-300 w grach.

Nastąpiła jednak mała zmiana planów rtx 3090 suprimX dotrze do mnie już w tym tygodniu :). Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...