Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zacznę od tego, że około 3 miesiące temu zakupiłem nowy komputer, w którym jest m.in.: GTX 1650 SUPER oraz i5-9400f.
Mój problem polega na tym, że gry po prostu się zacinają co jakiś czas. Jest to bardzo denerwujące i potrafi zabrać całą przyjemność z gry.
Naprawdę nie wiem czym jest to spowodowane i liczę na waszą pomoc. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby problem został naprawiony.
Jeżeli chcecie jakieś zdjęcia z konkretnych programów - śmiało, napiszcie a ja postaram się jak najszybciej wrzucić zdjęcie.

Umieszczam krótki filmik z gry Fortnite, żeby zobrazować jak to wygląda.
https://streamable.com/zn0su1 
(doszedłem do wniosku, że gdy występują lagi, użycie dysku HDD wynosi 100%, lecz nie wiem czy jest to wina dysku, gdyż w momentach, gdy gra się zacina, użycie gpu drastycznie spada)


Karta graficzna: GTX 1650 SUPER
Procesor: i5-9400f
Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze
Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB OEM
Płyta główna: Asus PRIME B360M-D
Ram: 8GB (2x4GB)

Wydaje mi się, że na takim komputerze nie powinno być aż takich lagów..

Edytowane przez Kamyk555
Link to post
Share on other sites

A nie masz jakiegoś syfu w pc?

 

Przeskanuj komputer programami:

- adwCleaner

- RogueKiller

Nie mam. Wczoraj resetowałem komputer do ustawień fabrycznych.

Chodzi o to, że masz za mało pamięci dla niektórych gier i stąd są kłopoty z grami.

Ale żeby aż takie dropy były? Trudno mi w to uwierzyć, że akurat ja mam ten problem :)

Link to post
Share on other sites

8GB RAM to w aktualnych czasach nie jest dużo, w przypadku gier optymalnie jest mieć więcej RAMu. Może też o tym świadczyć 100% wykorzystanie dysku twardego bo komputer posiłkuje się pamięcią wirtualną. 

Link to post
Share on other sites

Pędząc na przykład w GTA 5 przez miasto gra nagle musi doczytać świat i tu pojawia się problem bo dysk twardy wolno zapodaje dane. Podobnie w innych grach w momencie gdy  gra potrzebuje nowe dane dysk nie nadąża a dodatkowo może być przyciśnięty aktualizacją torrentem albo po prostu jest wolny. dysk ssd to nie duży wydatek przy składaniu komputera chodziarz taki 240 GB na system i gry w które często grasz

Link to post
Share on other sites

Ram dokup, na 16 GB. Znajomy ma i5-6402p i RTX 2060 Super SSD 480 i w Cod Warzone nie daje rady bo w pewnych momentach gra chce łykać 12 GB a ma 8 jak wsadziłem mu swoją 8 z moich 16 GB bez lipy śmigał.
Brakuje ramu to gra zapodaje plik stronicowy jako ram i dlatego masz 100%

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

Gra może zachowywać się różnie zależnie od wielu czynników m.in. ilości/jakości RAMu, karty graficznej, ilości pamięci na karcie graficznej, szybkości/pojemności/typu dysku twardego czy też systemu operacyjnego i działających procesów w tle.

 

W Twoim przypadku, jak słusznie zauważyła koleżanka BlackCoffe, prawdopodobnie z powodu niedużej ilości RAMu konieczne jest użycie pamięci wirtualnej, a posiadany przez Ciebie dysk HDD nie wyrabia. I stąd użycie dysku 100% oraz dropy fps. Także na początek zalecałbym inwestycję w RAM oraz SSD. Jeśli inwestycja nie przyniesie efektu, lub efekt nie będzie zadowalający zawsze są dwa tygodnie na zwrot towaru bez podania przyczyny (w przypadku zakupu na odległość).

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zakupy odłóżmy na trochę. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na wydajność sprzętu i to należy sprawdzić a potem wyeliminować możliwe powody złego funkcjonowania sprzętu. A nie od razu kup to czy tamto, co to za porada. Jak Ci nawala auto to jedziesz do mechanika zdiagnozować problem a nie od razu pakujesz nowe części. 

 

Zacznij kolego od podstaw. Przywróć ustawiania fabryczne bios potem włącz profile pamięci X.M.P. Sprawdź ustawienia kontrolera sata czy masz włączone AHCI. Diagnostyka dysku i temperatur wskazana. Zrób odczyty z programów HWMonitor i Crystal Disk Info lub HD Tune(screeny wrzuć na forum). 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ile obrotów hdd? Jak 5400 to mamy sprawcę. Chociaż wydaje mi się że nawet na 7200 obr/min lubi przycinać. Wyłącz wszystko w tle. Również wyłącz antywirus. Jeśli dalej rwie to sprawdź spójność plików. Jeśli dalej lipa to może OC masz gpu, jeśli tak to w afterburnerze daj default. Moim zdaniem to wina HDD, dużo do wczytania wolne transfery. Zmniejsz zasięg widzenia a najlepiej w gf expierience daj zalecane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...