Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak muszę to tak Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jednak to wina tylko baterii facet z serwisu dzwonił, mówił o kosztach więc mówiłem aby zamówił zwykła baterie i zrobili wszystko , kosztować to będzie 200-300 Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Też za serwis zapłaciłem 360zl może nie mam jakieś aktualizacji?Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

No nie wierzę,miga mi teraz pomarańczowa dioda i wg nie można uruchomić pulpitu tylko czarny ekran :/Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

To ci pseudo serwisanci wcisnęli ci najtańszy możliwy zamiennik (pewnie około 100zł) i zarobili sobie 260zł na czysto. Bo widać, żeś nierozgarnięty...

Taka bateria pewnie nie posiada układu, który odpowiada za komunikację z ACPI laptopa i brakuje danych do rozpoznania pojemności, stanu ładowania (255%, migające diody, działanie bez detekcji baterii). 

Przerabiałem to z jednym laptopem, który dano mi do ogarnięcia, gdzie nie dawno była kupowana bateria. Zachowanie identyczne.

 

Jak dla mnie do reklamacji.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

 

 

KOLEGO, podaj model laptopa.

No bez przesady. Autor od początku ukrywa co to za laptop, bo pewnie jest z tajnej jednostki wojskowej albo innych służb, a tu każą model laptopa podać. Złamie tajemnice służbową i poleci ze stanowiska.

Link to post
Share on other sites

 

 

No bez przesady. Autor od początku ukrywa co to za laptop, bo pewnie jest z tajnej jednostki wojskowej albo innych służb, a tu każą model laptopa podać. Złamie tajemnice służbową i poleci ze stanowiska.
:D może to walizka z kodami nuklearnymi i czerwonym guzikiem. Nie dziwie się że serwis nie jest w stanie tego ogarnąć  :D  
Link to post
Share on other sites

 

 

Dziś odebrałem lapka z serwisu, Ale mam pytanko.Na pasku zadań wyświetla 255% i zasilanie? Tak powinno być czy coś trzeba tu ustawić??

Ostatnio tak miałem w HP Elitebooku, gdy podpiąłem zasilacz uniwersalny z wymiennymi końcówkami (bateria oryginalna, sprawna tylko rozładowana). Po podpięciu dedykowanego zamiennika do HP problem ustał i naładowało baterię normalnie. Tylko teraz pytanie czy masz baterię zamiennik czy oryginał (w tych pieniądzach to nawet możliwe) i czy zasilacz jest oryginalny czy zamiennik?

Link to post
Share on other sites

Trochę to komplikuje sprawę, bo baterie masz wbudowaną.

 

Zatem powinni w tym serwisie zapakować Tobie do tego laptopa albo oryginalną albo taką baterię.

Zamienniki GreenCell'a z reguły są bezproblemowe i całkiem spoko (przynajmniej ja nie miałem nigdy z nimi żadnych problemów, a kilka sztuk przewinęło mi się przez moje ręce), o normalnych, praktycznie fabrycznych parametrach.

 

Prawdopodobnie użyli jakiś dziwny zamiennik i raczej na pewno nie zamontowali oryginalnej. Jak będziesz szedł do tego serwisu z reklamacją (bo taka fuszera tego wymaga) to poproś, aby udzielili Tobie informację, jaką zamontowali Ci baterię. Jak zamontowali jakiś szajs, to powiedz, że w ramach reklamacji nieodpłatnie ma być zamontowany albo oryginał albo taką jak wyżej Ci wysłałem i koniec kropka.

 

Jak będą próbowali się wykręcać, to postrasz negatywną opinią w sieci na ich temat, na jakimś Facebooku albo Google Maps. W dzisiejszych czasach opinia dla większości sprzedawców i usługodawców jest cenniejsza niż jakieś tam dodatkowe koszty, gdy coś spartolą (spróbuj wystawić dzisiaj negatywną opinię na Allegro: zaraz będziesz miał setki telefonów, spam na mailu i pukanie do drzwi z pytaniami: dlaczego Waćpan niezadowolony, ale usuń Waćpan ten negatyw  :D)

 

Edit:

 

Gdyby jednak z baterią było wszystko w porządku to może masz problemy z kontrolerem KBC, bo oprócz sterowania zasilaniem odpowiada też za odczyty (poziom 255% naładowania baterii by do tego pasował). Póki co nie zapeszajmy, na początku trzeba wykluczyć baterię.

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...