Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną radeon rx5600xt - black screen


Recommended Posts

Cześć. Dwa tygodnie temu kupiłem nowy komputer (specyfikacje na dole) i mam problem ze sterownikami do karty graficznej albo z samym urządzeniem. W trakcie gdy instaluje oprogramowanie radeon software adrenaline monitor nagle gaśnie (black screen). Po restarcie komputera urządzenie zawiesza się w trakcie wczytywania systemu. Jedynym wyjściem jest wejście w tryb awaryjny i wyłączenie karty graficznej poprzez menadżer urządzeń i wtedy po resecie wszystko działa (oczywiście bez karty). Dodam jeszcze, że komputer działał bez zarzutów przez pierwszy tydzień użytkowania ze wszystkimi sterownikami.
Oto rzeczy, które próbowałem robić:
-reinstalacja systemu z włączonym i wyłączonym internetem,
-używałem różnym programów do odinstalowania sterowników karty np. DDU,
-instalacja różnych wersji sterowników (w tym używanie autodetect),
-podłączyłem inny monitor,
Jedyną rzeczą której nie robiłem jest zmiana kabla. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Specyfikacje:
Zasilacz do komputera: SilentiumPCVero L2 600W80
Płyta główna: Socket AM4 ASRock B450 Pro4 0
Dysk SSD: Plextor 512GB2,5" SATASSD M8VC szt. 1 289,00 234,96 23% 54,04 289,00
Karta graficzna: AMD MSI Radeon RX5600 XT MECH
Procesor: AMDRyzen 7 2700X
PamięćRAM: DDR4 HyperX16GB(2x8GB) 2666MHzCL16 Fury
Obudowa do komputera: SilentiumPCRegnum RG4

System: Windows 10 Pro 64 bit

Link to post
Share on other sites

Jak działa bez karty? Masz przecież jakiś obraz jak stwierdzasz, że działa bez karty. Jak już działa to jak jest identyfikowana karta w Menedżerze urządzeń?

Hmm... Nie jestem specjalistą ale obraz jest widoczny wtedy gdy w menadżerze urządzeń jest wyłączona karta lub gdy nie ma sterowników. Gdy włączę teraz jakąkolwiek grę to fps jest maksymalnie 20.

Link to post
Share on other sites

Jak nie minęło 14 dni i zakup na odległość to odsyłaj bez podawania przyczyny zwrotu.

Niestety wczoraj minęło

Próbowałeś w drugim slocie w płycie głównej?

Nie, bo boje się, że mogą mi nie uznać gwarancji, ponieważ to firma składała.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz możliwości stosowania własnych rozwiązań problemu to nie pozostaje Ci nić innego jak reklamacja. Jeżeli karta nie przyjmuje sterownika, co wiąże się z podwyższonymi wymaganiami dla karty to wyglada na problem czysto  sprzętowy i próby rozwiązania na poziomie programowym mijają się z celem.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Spróbuj na linuksie, sprawdź czy możesz bez utraty gwarancji otworzyć obudowę i zamontować kartę w drugim slocie. Btw w jakim sklepie ci go składali?

 

 

Pokaż co pokazuje podgląd zdarzeń

Edytowane przez EvenQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...