Skocz do zawartości

Sekundowy freeze komputera


Recommended Posts

Cześć, od dłuższego czasu męczę się z freezami pc podczas używania netflixa/yt/grania w gry. Problem polega na 1-2 sekundowym freezie obrazu i dzwieku. 

Specyfikacja mojego pc:

system: windows 10 education

cpu: ryzen 5 3600 @3.95

gpu: zotac gtx1080 amp!

psu: supreme l2 550W

ram: G.SKILL Aegis  2x8GB 2866

ssd: Adata XPG SX8200 NVMe PCIe M.2 480GB

 

 

Co do tej pory zrobiłem: 

Update'owałem bios do najnowszej wersji.

Reinstalowałem system,

Odinstalowałem stare sterowniki graficzne DDU i zainstalowałem nowe, czyściłem komputer i dysk. 

testowanie memtestem pzrez 2 godziny, 0 błędów.

testowanie stabilności w prime95 przez godzine, żadnych problemów

testestowanie 'stress test' w furmarku i po pięciu minutach wygenerowałem swój problem. Framerate spadł z 120 na 86, power limit wskoczył na 1, fb usage z 100% na 52, gpu usage z 98 na 47.

Edytowane przez takijeden
Link to post
Share on other sites

 

 

i po pięciu minutach wygenerowałem swój problem.
Wynika, że są jakieś problemy z kartą graficzną, a ze względu na pojawianie się problemów w Netflix to chyba z pamięcią karty graficznej. Włącz w GPU-z Render Test i przejdź do zakładki Sensors. Pokaż screena z odczytów parametrów karty.  
Link to post
Share on other sites

Wynika, że są jakieś problemy z kartą graficzną, a ze względu na pojawianie się problemów w Netflix to chyba z pamięcią karty graficznej. Włącz w GPU-z Render Test i przejdź do zakładki Sensors. Pokaż screena z odczytów parametrów karty.  

Wrzucam po chwilowym ogladaniu yt. sdsadsad.png

Link to post
Share on other sites

Podobne problemy miałem. U mnie winą był niestabilny ram. Tyle,że wszystkie testy pamięci wychodziły OK. (memtest86, aida i co tam jeszcze się dało). Ustawiłem wszystkie timingi zgodnie z Ryzen Dram calkulatorem i jest w porządku. Ja bym spróbował na jednej kości popracować potem zmienić na drugą ewentualnie pożyczyć od kogoś ram i zobaczyć na innym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...