Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem obrazu na matrycy - Laptop ASUS X54H


Recommended Posts

Witam

 

W laptopie Asus X54H ver. K54HR występuję problem z matrycą. Laptop podczas uruchamiania wyświetla logo ASUS następnie znaczek Windowsa i napis trwa uruchamianie systemu. Po tym momencie ekran staje się czarny i nic nie można zrobić...

 

Najciekawsze jest to, że po podłączeniu laptop za pomocą kabla HDMI laptop wyświetla obraz na telewizorze.... Czyli karta graficzna nie jeszcze uszkodzona. 

 

 

W ktoś się spotkał z ww. problemem?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem coś podobnego na Asus R510C, kiedy po wymianie matrycy jakby nie było sygnału video a tylko podświetlenie działało... Wydawało się, ze matryca walnięta bo po diodzie HDD było widać, że laptop działa i coś się ładuje także podłączyłem zewnętrzny monitor a po dłuższym czasie obraz się na nim pojawił, też czarny, tylko z kursorem ale po kolejnym resecie już się OS załadował. Fakt, że to był stara kompilacja 1703 Windows'a 10 to jeszcze na zewnętrznym monitorze odpaliłem aktualizację po czym jakoś obraz wrócił na ekran laptopa także warto spróbować. U mnie jeszcze bateria była praktycznie do zera rozładowana więc może to też miało jakieś znaczenie.

 

edit: Jeszcze może być szelka uszkodzona także spróbuj "powachlować" klapą czy coś się nie dzieje dziwnego w trakcie jej zamykania i otwierania na maks.

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites

To nie jest żadna tajemnica :) Jedna z aplikacji typu "drivers update" zainstalowała nowsze sterowniki do karty graficznej, której jak się potem okazało nie były dla tego modelu laptopa.

Odinstalowanie sterowników oraz zainstalowanie sterowników ze strony producenta dla danego modelu rozwiązało problem z czarnym ekranem :)

Edytowane przez leni1992
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...