Skocz do zawartości

XFX Black 750W Modular 135mm 80+ silver SLI PSU


Recommended Posts

a co by było lepszym wyborem?

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-cmpsu-850txv2eu-850w,21345.html

Corsair 850w z normalna sprawnością 80%

 

czy ten

XFX Black 750W Modular 135mm 80+ silver SLI PSU

750W który ma srebrne 80%

 

PS. Chciałbym, żeby zasilacz był przyszłościowy

oraz bez problemu pociągnął 2xGTX 560 Ti OC i i5 2500K 4.5 GHz

Link to post
Share on other sites

sam posiadam XFX Black Edition 850W, ciagnie mi on 2xHD5970 + xeon 3,4 Ghz, komp chodzi 24 godziny na dobe, obie grafy obciazone w 100%, napiecia sa stabilne, zasilacz jest cichutki i sie nie grzeje, polecam ze wzgl na jedna mocna linie 12V i jak juz ktos pisal wyzej robi je seasonic.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak. Gdybyś porównywał np Corsaira czy XFX do zasilacza Tracer to wtedy wybór byłby oczywisty. Porównujesz jednak Corsaira do XFX- prawda jest taka, że obojętnie na który się zdecydujesz to będziesz zadowolony. Oba te zasilacze to bardzo dobre konstrukcje, mocne, stabilne, dobrze wykonane. Oba poradzą sobie z konfiguracją którą wymieniłeś.

E:

Przecież dałem Ci linka do zajebistej recki, tam jest wszystko napisane- także odnośnie okablowania ;)

Nie czytałeś...?? :>

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Tu masz reckę Corsarza: Mój odnośnik. Wynika z niej, że sporo poprawili i teraz jest to porządne PSU. Warto przeczytać.

 

Dodam jeszcze tylko, ze miałem TX650 i nie byłem zadowolony ze względu na piszczące cewki. Teraz mam Seasonic'a i jestem zadowolony jego kulturą pracy. Osobiście przecież i tak wybór będzie należał do Ciebie, więc nie zrzucaj odpowiedzialności na innych tylko sam wybierz. Pzdr

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

tylko, że ja mam nie pewnie 1200zł i nie wiem co kupić ...

 

ja wykombinowałem takie coś

 

1. gigabyte oc gtx 560 ti taką jaką mam teraz do sli

i ten zasilacz xfx 750w lub corsair 850w

2. na moim miejscu co byś wybrał ten xfx 750w czy corsair 850w ? i uzasadnij odp, jak możesz? :)

ja jestem za xfx 750w

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites

Który mocniejszy pytasz? To polecam odwiedzić stronę producenta i sprawdzić specyfikacje każdego z tych PSU. Wtedy będzie wiedział, który ma więcej na linii 12V. Między certyfikatem silver a bronze nie ma aż tak wielkiej różnicy, więc na 99% TX jest mocniejszy. Jednak XFX będzie z kolei stabilniejszy itd. Każdy z nich ma coś. Decyzja należy do Ciebie. Osobiście nie miałem nigdy zasilacza XFX ani nie znam nikogo, kto by korzystał z PSU tej marki, więc cieżko mi coś obiektywnie powiedzieć na ich temat. Jednak skoro XFX ma bebechy Seasonic to zdecydowanie wolałbym PSU XFX niż Corsair o tej samej mocy, jednak w tym przypadku różnica wynosi 100W na korzyść Corsair. Sam widzisz, że to nie takie proste podać Ci jednoznaczną odpowiedź. Powiem inaczej - Corsair będzie bardziej przyszłosciowy. Do tego zestawu wziąłbym XFX. Kropka.

Edytowane przez SpiN13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

znalazłem taki:

 

Corsair 850W [CMPSU-850TXV2EU]

na linii +12V ma 840w

 

dziwne ten sam zasilacz bez certyfikatu +80 bronze kosztuje tyle samo co ten z nim.

 

 

czy te zasilacz ma modularne kable?

 

I mam jeszcze pytanie, napisałeś, że nie ma znacznej różnicy pomiędzy silver, a bronze. Czy to prawda?

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to żaden TX nie ma. Warto zajrzeć do recki której link podałem ;). Ogólnie to ten XFX byłby lepszy od TX750 V2, jednak jest słabszy od TX850 V2. Konkurencyjnym modelem ze stajni Corsair dla tego modelu XFX jest wersja HX a nie TX, ale to już inny przedział cenowy ;).

 

Trochę namieszałem - pod względem sprawności i mocy powinno być tak:

 

TX750 V2 < XFX Black 750W < TX850 V2 < HX750*

 

przy założeniu, ze XFX ma bebechy Seasonic

 

pod względem ceny:

 

TX750 V2 < TX850 V2 < XFX Black 750W < HX750

 

Sam widzisz, że cenowo jest inaczej. Gdyby XFX nazywał się Seasonic to byś zapłacił o wiele więcej za ten sam zasilacz. Do Twojego zestawu w zupełności wystarczy 750W. Jednak za mniejszą moc będziesz musiał dopłacić ;). Dodatkowo Corsair daję na TX 5 lat gwarancji czego raczej nie uraczysz w przypadku XFX, bo Seasonic zazwyczaj daję 3 lata gw (wyjątkiem jest seria x). Teraz wszystko jasne :D ?

Edytowane przez SpiN13
Link to post
Share on other sites

modularne, czyli odczepiane kable, jeżeli dobrze rozumiem.

 

corsair 850 ten z 80+bronze jak i bez brozne nie ma modularnych kabli.

 

czyli biore sesaonic xfx 750w

gdy czytalem recke to ten xfx może pociąganć sprzęt 900w

Edytowane przez TurnToTomorrow
Link to post
Share on other sites

@UP No przecież napisałem, że TX nie ma rozłączalnych wtyczek, ale na stronce ESC.pl jest podane, że ma.... xD

 

"(...)nicely priced (USD 135 or USD 125 after mail-in rebate), the XFX PRO* 850 W costs less (USD 120 or USD 110 after mail-in rebate). Since both power supplies are the same, right now it makes more sense to buy the model from XFX". Wyraźnie wynika z tego, że są to dokładnie te same zasiłki przy tej samej mocy, co oznacza, że konkurencję dla TX850V2 stanowi dopiero XFX Core 850.

 

Jestem pewny tego, że cokolwiek wybierzesz - bedziesz zadowolony :). Pochwal się potem wynikami jak już poskładasz zestaw. Ja również w najbliższym czasie (przed premierą BF3) planuję dokupić drugiego GTX'a. Będziemy mogli porównać wyniki ;).

 

*Dopowiedź - wersja Pro to to samo co Core

Edytowane przez SpiN13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP No przecież napisałem, że TX nie ma rozłączalnych wtyczek, ale na stronce ESC.pl jest podane, że ma.... xD

 

czyli nie ufać esc.pl z tymi modularnymi kablami?

 

 

wciąż się waham. :/ teraz napisałeś o xfx core 850w, który kosztuje 120usd to na polskie około 380zł. :/

 

zalezy mi na modularnych kablach, bo troche ciasno w obudowie będzie, jak kabelki nie będą rozpinane.

 

ja to tak rozumiem.

corsair txv2 850 80*bronze konkuruję z xfx core 850w 80+

 

na ceno pisze, że ten xfx core 850w jest niemodularny.

Link to post
Share on other sites

Tu masz XFX Core 850:

 

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-core-850w,19105.html

 

jest dokładnie w cenie TX850. Również nie ma rozłączalnych wtyczek. Najwyraźniej tym różni się wersja Core od Black. Ja bym popatrzył na cenę i tym się sugerował. Jak chcesz dopłacać za porządek w obudowie to masz taką możliwość (tylko wersja Black od XFX i m.in. HX od Corsair to zasilacze modularne). Wszystko jednak kosztem mocy. Dlatego napisałem, że TX850 V2 będzie najbardziej przyszłościowy. Natomiast XFX Black 750W będzie w sam raz na chwilę obecną pod Twój konfig.

 

Jakbyś się uparł to możesz też dołożyć do Corsair HX750. Jest modularny, ma certyfikat Silver i najwyższą sprawność z wymienionych. Jednak z portfela ubyję Ci dodatkowe 50zł. Nie ma co gdybać. Bo tak nie dojdziemy do niczego.

 

Wersja XFX Core jest bezpośrednim konkurentem TX od Corsair. Natomiast wersja XFX Black to konkurencja dla HX. Dlatego każdy Black o tej samej mocy będzie sprawniejszy od Core i TX, natomiast HX jest najsprawniejszy ze wszystkich, ale też najdroższy

 

Jak modularne to: Black lub HX, jak wysoka moc w niskiej cenie to Core lub TX. Zastanów się na czym bardziej Ci zależy - na większej mocy czy rozłączalnych wtyczkach??

Edytowane przez SpiN13
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...